Skocz do zawartości
robi

Po4 ,pomocy !

Rekomendowane odpowiedzi

Sprawdziłem Hanką Po4 ,wynik ZERO.Piewsza myśl Hanka popsuta bo nowa ! wale do sklepu z Hanką i wodą z akwa , kilka pomiarów w sklekie ich sprzętem wynik ZERO Po4 Co robić ? a dodam że karmie sporo a przyrosty słabe.Jak podnieść Po4 ? No3 mam ok 5 . ca 400 ,kh 7,5 , mg 1350.Chyba podwoje karmienie ? da to coś ?


Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robert jaką Hanką mieżyłeś (Mała czy duża )

ort do poprawy,

pkt. 8 Regulaminu


..............................................2651-obraz%20055%20%5B1600x1200%5D.jpg..............................................

FOWLR Już nie długo bo mi oczy bez cukierków padną :) 150x50x50 + sump 240L,30kg LR , 8x39 W , Ati BM 200,cyrkulacja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam małą a w sklepie mierzyli dużą.wynik ZERO.


Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak tak mialem, to zeby nie podnosic jedzeniem NO3, dodawalem Natriumdihydrogenphosphat (tylko odrobinke).(apteka?)


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze kilka kropel Plant Nutrituin Tropicala albo jakis inny preparat do holendrow. Tle ze No3 chyba tez podniesziesz.

Jakim sposobem uzyskales taki wynik?


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#305829 Grzegorz Dyzma :

Moze kilka kropel Plant Nutrituin Tropicala albo jakis inny preparat do holendrow. Tle ze No3 chyba tez podniesziesz.

Jakim sposobem uzyskales taki wynik?

Nigdy pomiaru hanką Po4 nie robiłem ,w baniaku ceramika 100% aqua roche (czy jakoś tak)wcześniej jechałem na zeovicie ale zacząło mnie wku... denerwować codzienne lanie płynów.Wiosną z marszu wywaliłem zeo a dałem peletki,parametry ani drgnęły ale pojawił się brązowy śluz-nalot .Po ośmiu miesiącach peletek nie ubyło ani grama !Więc co ? dalej mam "kręcić " plastik w filtrze ? Powiedziałem NIE ! Przez ten cały czas Po4 było niewykrywalne tradycyjnymi testami (salifert,JBL, tropic marine)testy o wysokiej czułości.Pisałem o tym ale wszyscy mówili że one przekłamują ,że to niemiżliwe.Już ponad 3 m-cy jak wywaliłem peletki i ciągle Po4 zero, więc kupiłem Hanke i faktycznie mam ZERO.Co robić?Teraz wiem dlaczego mam małe przyrosty a niektóre miękkie całkowicie prawie zniknęły.A może odpieniacz na noc wyłanczać ?


Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie lepiej ustawic na sucha piane?


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość AnT

ja opoczątku solniczki wył. odpieniacz na noc i mam spoko ,testów juz x czasu nie robiłem po4 i no3 zawsze tam jakies miałem , a co przyrostów czy ja wiem jakies tam są :waving

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wolalbym wiece karmic wieksza ilosc ryb niz wylaczac odpieniacz. Mozesz wiecej karmic platkami i innymi suchymi. Te maja Po4. Mozesz nie plukac mrozonek.

Ech, Robi, zeby kazdy mial taki problem :)

Dasz sobie rade.:waving


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stani - faktycznie , ryb mam niewiele, pokarmy syche też podaje a mrożonek nigdy nie płukałem.A może odstawić Hanke na najwyższą półke i sprawdzić Po4 np. za 3 m-siące ? ale te zerowe wartości to chyba nie najlepiej ?


Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Hanna ma błąd pomiaru 0,03 czy 0,04 więc raczej nie masz 0,00 bo przy takim poziomie wszystkie korale by Ci padły, ale jesteś blisko granicy.

Pozdrawiam


600L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robi, spacerujesz na ostrzu noża:) Od zera blisko do gleby, odpieniacz na sucho i karmić, karmić i jeszcze raz karmić, a najlepiej dołożyć ryb, skoro przy swojej obsadzie doszedłeś bez wysiłku do takich wyników.

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz seb ,zrobie tak jak mówisz odpieniacz na sucho i zapodam 30% więcej pokarmu,ale po jakim czasie spodziewać się efektu ? tydzień,dwa tyg.? I jeszcze jedno , co w tym cyklu biologicznym jest odpowiedzialne za niskie Po4 ? żywej skały nie mam ! czy ceramika "ożywiła" się ? wiem że odpieniacz częściowo usuwa a żadnych absorberów Po4 nigdy nie stosowałem.A może mam za duży odpieniacz?


Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy ktos tu potrafi racjonalnie (albo nawet na podstawie jakiegos zrodla naukowego) wytlumaczyc, dlaczego korale mialy by zdychac bezposrednio z powodu zerowego poziomu PO4?

czy nie jest tak, ze korale moga padac wtedy, kiedy sa glodzone brakiem ORGANICZNEGO jedzenia a braki te nie sa kompensowane przez zooksantele, bo te z kolei nie daja rady budowac ATP (adezynotrojfosforan) kiedy brakuje im PO4? z tego co wyczytalem w necie, korale same reguluja sobie liczbe zooksanteli podajac im po4 z pokarmu, ktory zostaje zjedzony (w przeciwienstwie do plywajacego w wodzie PO4, gdy zooksanetele rozprzestrzeniaja sie na wlasna reke powodujac brazowienie korali). czy nie jest tak ?!

wie Robi ciesz sie ze masz woda bliska skladem do wody morskiej, gdzie PO4 zawsze i wszedzie wynosi 0 (chyba ze w ujsciu Wisly do Bałtyku, tam podobno moze byc troche wiecej:).

a koralom daj jesc, widzialem jak spski łapią przecier z krewetek black tiger, chyba im smakuje :waving

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmmm... Przeczytałem ze trzy razy i ma sens to co piszesz, jedyne wyjaśnienie jakie mi się nasuwa (tylko takie moje przemyślenia luźne), to jeśli PO4 w wodzie wynosi zero absolutne, a pokarmu dla korali mało, to nasuwa się pytanie czy zooxantelle nie zdechną z głodu, a w drugą stronę to czy korale nie wykorkują poozbawione stałego źródła pokarmu dostarczanego im przez zooxantelle? Powstają dwa pytania - jak długo zooxantelle są w stanie przeżyć nie dokarmiane z PO4, a drugie pytanie jak długo korale są w stanie przeżyć nie dokarmiane przez zooxantelle? Czy ktoś kiedyś gdzieś jakoś to zmierzył, zbadał?

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do waszych przemyśleń dodam że te korale które miały lub mają zielony kolor marnieją ,a nowa zielona acropora zmieniła kolor na niebieski ! czy to wynik zamierania zooxentali z powodu zerowego Po4 ?


Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj zrobiłem małe doświadczenie - wrzuciłem 3 kostki pokarmu mrożonego (bez płukania) po chwili test ,wynik Po4 o,o4 .Po godzinie znowu test -wynik 0,00 ! Co tak szybko "konsumuje" Po4???


Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bakterie w piasku, skale. Jak na chwile pokazalo 0,04 to juz jest ok. Do jutra wystarczy.;)


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stani ! ale ta chwila trwała tylko godzine ! piasku nie mam a i żywej skały też brak ,tylko ceramika.


Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy jest mozliwe, ze ceramika juz dziala jak zywa skala ?

Co sie martwisz, bylo, zostalo zjedzone, nie ma. Przeciez wszystkim wystarczy do jutra. ;) Masz super skonfigurowane akwarium to i o wyniki nie musisz sie martwic.;)

Moze na wynik ma wplyw jakas organika. Test ma dokladnosc 0,04, wiec moze cos jest.


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.