Skocz do zawartości
sPRYTna

Malutka Rafka z Łodzi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

No i stało się ;) będzie moja prywatna i tylko moja pico rafka.

Dziś dojechało serce całego przedsięwzięcia czyli zestaw Aquael Nano Reef 30

+ w jednym z lepszych sklepów w Łodzi zakupiony został żywy piach Natures Ocean.

123si.jpg

W ten czwartek prawdopodobnie zakupię skałę i startuję.

Pozdrawiam:waving

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam i gratulacje ja tez planuje zalać taki zbiorniczek powiedz mi ile kg piasku kupiłaś i ile zamierzasz sypać


140l SHALLOW TANK :p 100x55 28h, Vortech MP10 es, Oswietlenie led 80w (*** loccutus),odpieniacz Deltec MCE300

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ozi 9kg całą paczkę, ale planuję wsypać około 3kg okaże się w praniu tzn. przy wsypywaniu.;)

kawa93 Co się trafi ładnego i kolorowego ale kierunek zoa, grzybki, może NF, jeden ślimak turbo + jeden kopiący i malutką krewetkę czyszczącą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam tez taka tylko biala:waving,w Uk juz nimi handluja,hula 3 tydzien jako lampka nocna:playing,5 kg najlepszej Fiji skaly jaka udalo mi sie zdobyc,1 cm piasku martwego aragonitu,jedna gabka z filtra wywalona,w miejsce jej 200ml wegla Kent reef,dodatkowa cyrkulacja 1 koralia nano -Efekt rewelacja na ta chwile,fajnie sie zapowiada Twoj zbiorniczek bede mu kibicowal caly czas pozdrawiam


350 litrow Rena Aqualife,tunze 4*6045 ,deltec mce 600 turbo,266w t5 mix lps i miekkich

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IMO o turbo lepiej zapomnieć, zresztą jakikolwiek ślimak, to tylko chodząca bomba, a turbo są jak czołgi, będą zrzucać szczepki, potrafią nawet odkleić te na kleju, mają w zwyczaju podchodzić, a jak już napotkają przeszkodę, to energicznie kręcą muszlą żeby utorować sobie drogę; ja bym z nich zrezygnował piko rafka to taka w której ciężko utrzymać dobre parametry, do szyb wystarczy skrobak, a piach przekopiesz łyżeczką deserową ;) Co do obsady polecam jakieś łatwe LPS, zoa i grzybowieńce, można spróbować z jakąś gorgonią, więcej bym nie kombinował. Co do zwierzaków wsadziłbym tam tylko ciekawe zwierzaki, takie które można obserwować z bliska, bo oglądając rafkę nieuniknione, że będzie się siedziało z nosem przy szybie, także wtedy dopiero szczegóły będą widoczne. Polecam Neopetrolisthes oshimai i Lybie tesselate, z ryb nie ma dużego pola do popisu, ale można spróbować z Decorą, żywe zwierzęta powinny być w takim akwarium tylko smaczkiem, takim małym dodatkiem coś na wzór wisienki na torcie, albo krewetki w nano-krewetkarium. O właśnie można zamiast krabów spróbować z krewetkami Thor Amboinensis, myślę, że takie stadko 2-3 krewetki byłoby ok, ale oprócz tego nic więcej. Czekamy na kolejne aktualizacje i proszę pozdrowić męża!

;)

pozdrawiam

Łukasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak już zbiorniczek się ustabilizuje to dać znać. Parę grzybków podrzucę ;) może przy okazji coś jeszcze się pojawi przez ten czas to też podrzucę.


225l

90x50x50 + sump 57l.

You will never walk alone...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie ponownie.

Moja solniczka wystartowała kilkanaście dni temu. Skały było tylko 1,5kg, a woda w całości z działającego zbiornika.

Dziś dojechało jeszcze około 5kg też z działającego zbiornika, a skała pokryta była grzybkami, rurówkami, gąbkami i zoa.

Tak się to prezentuje na dzień dzisiejszy.

77955398.jpg

76755143.jpg

82363707.jpg

78947653.jpg

Z efektu jestem bardzo zadowolona choć nie wykluczone że jakieś przestawiania skały jeszcze będą.

Konstrukcje układał sPRYTny z Taku bo ja się bałam tej stały dotykać :con

W skale siedziały trzy spore wieloszczety, a jednego nie udało się wyciągnąć i pozostał w skale. :clowning

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajnie wygląda :waving chyba też xenię widzę u góry.

Wieloszczety nie straszne chyba, że mają rozmiary tłustawej dżdżownicy :clowning.

Jak zobaczyłam tą "jaskinię" na środku to od razu o dorodnej krewetce modliszkowej pomyślałam :waving, ale to chyba dlatego, że chciałabym takiego zbója kiedyś świadomie posiadać w jakimś dedykowanym dla niej zbiorniku :waving.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

skała widac z bardzo dojrzałego baniaka, choc wydaje sie jej byc przedużo :clowning

Sprytnemu latwiej utrzymac parametry w wiekszym baniaku dlatego trzymam kciuki i zycze powodzenia!!!


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dość szybka w realizacji pułapka to jałowy pojemniczek na mocz zakupiony w aptece za 1zł i wycięcie odpowiedniego otworka w pokrywce tak gdzieś po środku oraz włożenie przynęty w formie jakiegoś mięsiwa. Z własnego doświadczenia łapanie szczypcami jest dość czasochłonne i wyczerpuje nerwowo :clowning.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#311047 luft :

Sprytnemu latwiej utrzymac parametry w wiekszym baniaku dlatego trzymam kciuki i zycze powodzenia!!!

Zdaję sobie sprawę że z parametrami będzie ciężko :clowning

Po nowym roku zestawie wymienimy filtr na:

Filtr kaskadowy Niagara skimmer z odpieniaczem

8602593_niagaraskimmer.jpg

Na pewno to w jakimś stopniu pomoże utrzymać prawidłowe parametry + sukcesywne podmiany wody co tydzień max co dwa.

Początkowo Grzesiek wymyślił żeby połączyć oba akwaria w jeden obieg wody ale mała kostka stanęła w innym pokoju.

vria, Jak po tygodniu łapanie szczypcami wykończą nerwowo sPRYTnego, wypróbujemy każdą podpowiedzianą metodę. :waving

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A gdzie zamierzasz kupic taka kaskade bo szukam juz jej jakis czas i nigdzie nie moge znalesc? :clowning


45 literków,konikarium :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trafiłem na nią w jednym z łódzkich sklepów. Jest odłożona dla sPRYTnej i po nowym roku odbieramy. :clowning

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zapowiada się coraz ładniej :clowning:clapping:clapping trzymam kciuki,nic dodać nic ująć w końcu ekipa z doświadczeniem


Zaczynam od początku nie od zera .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wieloszczety dorodne sztuki :waving póki nic nie szkodzą to sobie mogą posiedzieć ale ja to mam swoje zboczenia i zdania na różne tematy więc... :clowning


225l

90x50x50 + sump 57l.

You will never walk alone...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Filtr kaskadowy z odpieniaczem i skimmerem w fazie testów w RM przed włożeniem do ANR 30l.

29108429.jpg

56364181.jpg

Jak dla mnie urządzenie o niebo lepszy od tego oryginalnego.

Plusy:

- odpieniacz z możliwością podłączenia rurki do spuszczania syfu

- Skimmer zbiera syf z tafli wody

Minusy:

- troszkę głośniejszy przez wirujące bąbelki odpieniacza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

bardzo fajnie wygląda rafka i mam pytanie o parowanie wody ile mniej więcej na dobę jej ubywa


63l + 14l i 27l cube po nich są już tylko wspomnienia (i graty po szafkach)

144 litry pasji 80x45x40h

pacific sun 120w + 2x24w

odpieniacz deltek mc500,

koralia 2+ jebao rw-4,

jager 200w, obieg tunze 2400

refugium z piachem +6w led

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tygodniowo około 3l.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I co dalej??


ReefMax

2,5 l. spiorax
Odpieniacz DIY +BM SP-1000
refugium 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mała rafka zmieniła już właściciela :waving trochę się do niej przywiązałam...

Zestaw ten był bardzo fajny ale na krótka metę lub np. do biura na prezesowe biurko :waving

Jak już wiadomo wkrótce odziedziczę RM :] I niestety będzie restart bo sPRYTny zapowiedział że całe życie zabiera :).

Lecz to jeszcze potrwa za czym będzie miał cały sprzęt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.