Skocz do zawartości
thomas kay

Pojedynczy błazen?

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie. Mam akwa 45 litrów więc liczba ryb będzie bardzo ograniczona. Dokładnie do dwóch sztuk. I tu mam dylemat bo w planie były dwa ocellarisy ale potem pomyślałem że może lepiej będzie sobie trochę urozmaicić i dać np jednego błazna plus gramme loreto. I tu mam pytanie, czy błazna można trzymać pojedynczo? Dobrze znosi taką samotność? Czy to raczej nie wchodzi w grę? Czy wogóle dwie takie ryby będą ok w takim baniaku? pozdro


Tisze jediesz dalsze budiesz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W 45l to możesz sobie potrzymać ale dwie krewetki ;) na pewno nie błazna plus gramme loreto

- moje zdanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gramma napewno do 45l nie pasuje,rosnie za duza,a blazna mam 1 bo jak byly 2 to jeden zadyme robil w akwa,narazie nie widze zeby zycie w pojedynke mu szkodzilo.


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Troche szkoda, ze ludziska zakladaja takie nano a potem chca tam miec rybki.;)


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@thomas kay, mój błazenek był bardzo długo samotny-prawie dwa lata- i miał się całkiem nieźle. Potem dołączył drugi i ... też mają się nieźle ;)

u siebie przynajmniej nie zauważyłam różnicy w zachowaniu i sam ( w zasadzie sama) pływała po całym zbiorniku, i z towarzyszem jest podobnie. Odpoczywają oczywiście w ukwiale, ale cały zbiornik ich :)

i zerknij do tego tematu lukaszkur tu na forum opisywał małe rybki do małych litraży. Błazna też odradzał ;)


130x50x40 + 210 l sump , obieg laguna 3500 , cyrkulacja tunze 6055 + 6045 + 6060

oświetlenie 4x 54 w t5 DIY, SHURAN 200

wystartowało Nasze Przejściowe...

SPRZEDAM:

-akwarium 100x70x55, sump, stelaż, hydraulikę;

-lampa DIY 2x150W HQI + żarniki Reeflux;

-lampa DIY 8x T5 39W

-OR 3500

LINK DO TARGOWISKA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kup gobiodona okinawae ;)

Co do błazenków nie zaobserwowałem aby trzymały się razem w akwarium , nie chce wprowadzać w błąd ale chyba nie do końca się sprawdzają informacje o rzekomych parkach.Po wprowadzeniu 3 sztuki(za szybe wyskoczyla poprzednia) samiec wibrował na widok samicy dzień i przeszło mu.Imo jakoś mi lżej jak są 2 ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#307035 Stani :

Troche szkoda, ze ludziska zakladaja takie nano a potem chca tam miec rybki.:waving

Trochę szkoda, że nie wszystkie ludziska mają kasę na akwaria po 400 l. :)

Ogólnie to dzięki za wszystkie odp. Uśrednie i uwzględnie. Pozdro


Tisze jediesz dalsze budiesz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie trzeba od razu 400l.

literatura opisuje minimalny zbiornik dla blazenkow jako 60 litrów. pewnie nei dla premnasów, ale wiekszosc gatunków bedzie sie bardzo dobrze czula w 60 litrach.


...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam jednego blazenka w 55gal. (ok. 180 l.) i mam wrazenie ze wystarczyloby mu ze 30 litrow. Zadko kiedy mozna go zobaczyc dalej jak 20cm. od jego miejscz zakwaterowania. Nawet za pokarmem nie odplywa za daleko.


75 gal 6x54w T5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi chodziło o ocelarisa. Chyba najmniejszy i najprostszy w wymaganiach. Dzięki za odp.


Tisze jediesz dalsze budiesz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odgrzebuję temat aby zapytać doświadczonych kolegów....wyskoczył mi błazenek ( samiczka) pozostał samotny samczyk ( chyba samczyk bo był mniejszy) dokupywać mu towarzystwo czy nie? A jeśli tak to jakiego błazenka?


akwarium 80*40*40, 126 litrów, panel, marea 1000, koralia 2400- cyrkulacja, eheim 600 - obieg, miniflotor, 2*24 W 10000K T5, 1*24 W 18000K, 10 kgLR, trochę piachu, stada rurówek , cóś w muszelce, ślimaki: turbo, krewetki czyszcząca, 1 pterapogon, 1 żółta babka, 2 błazenki, jeżowiec,euphilia i miękk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie doradzę ci ale kupiłem w końcu tego błazna i mogę powiedzieć że ta ryba ma ADHD, dobrze że akwa ma 60cm długości, ma się gdzie rozpędzić chociaż ze 100 cm to by się jednak przydało.


Tisze jediesz dalsze budiesz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja uważam, że samotny błazenek to tak trochę smutno.

Musisz dokupić tego samego gatunku. Nie wiem jakiej jest (ten pozostały) wielkości. Jęsli kupisz w sklepie z dostawy to one jeszcze nie mają zmienionej płci i takie małe są zwykle samczykami. Czyli jak kupisz mniejszego to Twój zamieni się w samiczkę. Jak kupujesz od kogoś z akwarium, to juz gorzejBo niwe wiadomo jaką płeć Ci sprzeda. Jak kupisz wiekszą samiczkę bedzie ok.

Najlepiej idź do sklepu i zapytaj.


 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie ocelaris pływa solo i to sie nie zmieni. drugi w baniaku jest mandaryn, do którego błazenek codziennie zagaduje. Mandaryn kręci okiem, przystanie, posłucha, wypuści drugim uchem i odpływa uśmiechnięty. Ocelarisa mam od 3 miesiecy okolo. Ma ze 3,5 cm. Urósł moze 1,5 cm przez ten czas. Jedzenie znajduje sobie sam, gdy karmie korale. Czy mu samotnie? Nie wiem. Wiem, że jest slicznie wybarwiony, zdrowy, grzeczny i nie niszczy korali. Tarło mi sie nie marzy


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odświeżam, aby poinformować, że niedawno doszedł drugi błazen ( mały-pewnie samczyk) i dogadują się dobrze ze starym lokatorem( pierwotnie samczykiem ale pewnie w trakcie przemiany w samiczkę), nie ma ganiania, skubania, pływają sobie razem i rozmawiają o swoich błazenkowych sprawach. Zgodnie z poradą w czasie wpuszczania nowego zgasiłam światło i podałam jedzenie:)


akwarium 80*40*40, 126 litrów, panel, marea 1000, koralia 2400- cyrkulacja, eheim 600 - obieg, miniflotor, 2*24 W 10000K T5, 1*24 W 18000K, 10 kgLR, trochę piachu, stada rurówek , cóś w muszelce, ślimaki: turbo, krewetki czyszcząca, 1 pterapogon, 1 żółta babka, 2 błazenki, jeżowiec,euphilia i miękk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.