Skocz do zawartości
Loxley

Czy ktoś ma doświadczenie z Nano Reef 30L AquaEl?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

zamierzam kupić akwarium Nano Reef 30L firmy Aquael. Przeczytałam że posiada takie elementy:

Lampa Decolight Duo zawierająca dwa moduły oświetleniowe

ECOLIGHT ACTINIC 11W do akwariów morskich podkreślająca barwy i efekt &

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może szkła jeszcze nie mam i za dużo nie wiem ale raczej w tak małym akwarium to odpieniacz nie będzie konieczny.

Wydaje mi się że wystarczy sam filtr przelewowy i sumienne podmiany wody.

Sump też raczej zbędny. Chociaż jeśli go zrobisz też się nic nie stanie, będziesz miał miejsce na odpieniacz i cała resztę sprzętu ;)

Parametry wody sprawdza się testami do wody wyznaczone do akwarystyki (PH, KH, zasolenie, PO3, PO4 i inne) Testy firmy Salifert chyba są najbardziej popularne to na forum więc zapewne są OK ;)


54 litry od Aquael'a ^^,

Akwarium: 60x30x30, Oświetlenie: 2x Aquael ECOLIGHT DUO (2x11W), Filtracja/Cyrkulacja: Kaskada FNZ3 1200L\H (aktualnie pusta), HYDOR Koralia Nano 900, Sól: RedCoral, Odpieniacz: brak, Suplementy: brak

START - 24.01.2013 - KONIEC 20.06.2015

30 litrów od Aquael'a ^^,

Akwarium: 30x30x35, Oświetlenie: Aquael ECOLIGHT DUO (2x11W), Filtracja/Cyrkulacja: Kaskada FNZ3 1200L\H (purigen, chemi pure elite, aniphos, żywa skała) HYDOR Koralia Nano 900, Sól: RedCoral, Odpieniacz: brak, Suplementy: brak

START - 22.07.2011 - KONIEC 26.01.2013

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej

ostatnio jest na forum "wysyp" tych pico rafek, przeszukaj posty, poczytaj podklejone tematy w dziale dla nowicjuszy a wszystko stanie się trochę jaśniejsze ;)

dodatkowo uzupełnij swój profil i powiedz ile kaski możesz przeznaczyć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...to dobrze ze w zestawie nie ma odpieniacza bo po co Ci cos co stoi i nic nie robi...odpieniacz trzeba dokupic samemu...co do testow to proponuje zawsze te sama firme...albo Salifert albo Tropic Marine...ja wole ten drugi...jest szybszy...nie obejdzie sie chyba bez dzialu dla nowicjuszy (co robic a czego nie robic...i cos tam)Nawet ,jezeli nikt go nie zmienial od czasu bitwy pod Grunwaldem to i tak masz mniejsza szanse ze cos skonocisz...warto przeczytac pare razy i przemyslec,chyba ze masz kogos kto Cie poprowadzi za raczke co tez nie jest zle...Pozdrawiam...


Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No więc przeglądałam forum ale znalazłam tylko kogoś początkującego z tym akwarium na etapie zakupu i jeszcze w nim nic nie było a dalej wątek się urwał.

Jak często trzeba robić podmiany? rozumiem że za każdym razem woda musi być z dodatkiem soli rafowej? I skąd np. wziąść wodę z gotowego działającego akwa morskiego - można ją kupić w sklepie zoologicznym?

Na razie muszę dowiedzieć się wszystkiego zanim kupię to akwarium bo nie chcę wyrzucać kaski w błoto, nie wiem też ile kasy na to pójdzie, chciałabym się zmieścić w 500-600zł podobno przy małym akwa to możliwe...

Czy ktoś z Was w małym nano (30L) trzyma chociaż jedną rybkę (jaką?) bo zdania są podzielone, jednak chcialabym żeby coś tam pływało...jeśli nie zawalę akwarium skałkami to jedna rybka powinna mieć miejsce do pływania...nie wiem tylko czemu odradzacie błazenka?

Co do uzupełnienia profilu- mam małe problemy, nie mogę m.in. wgrać awatara...

#307185 Iceberg :

...to dobrze ze w zestawie nie ma odpieniacza bo po co Ci cos co stoi i nic nie robi...odpieniacz trzeba dokupic samemu...co do testow to proponuje zawsze te sama firme...albo Salifert albo Tropic Marine...ja wole ten drugi...jest szybszy...nie obejdzie sie chyba bez dzialu dla nowicjuszy (co robic a czego nie robic...i cos tam)Nawet ,jezeli nikt go nie zmienial od czasu bitwy pod Grunwaldem to i tak masz mniejsza szanse ze cos skonocisz...warto przeczytac pare razy i przemyslec,chyba ze masz kogos kto Cie poprowadzi za raczke co tez nie jest zle...Pozdrawiam...

Właśnie nie mam i szukam kogoś kto by mnie poprowadził - krok po kroku...

Nie lubię czytać na komputerze, szczególnie jak coś długiego, więc może zakupię jakąś książkę, natomiast spodziewam się dowiedzieć wiele od doświadczonych pasjonatów mam nadzieję na tym forum, jeśli tylko zechcą mi pomóc...

Pozdrawiam

korzystamy z opcji "edytuj" i scalamy posty,

pkt. 6 Regulaminu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś miałem 30l. i powiem szczerze że mój micro odpieniacz działał raz dziennie przez chwilkę a reszta to zbędny hałas - wywaliłem go potem na stałe i nie było skutków ubocznych. W takim litrażu i przy tak ciężko utrzymujących się parametrach z tego tytułu postaw na ilość skały.

Ja tak zrobiłem i wszystko żyło a nawet 0 strat i problemów. Tak też mi doradził facet który oddał mi to akwarium - "skała to podstawa" Kazał mi w panel pokruszyć młotkiem kupioną skałę tak aby weszło jej jak najwięcej.

Celem nadrzędnym w zbiorniku gdzie mała ilość wody jest słabym buforem dla zmieniających się błyskawicznie parametrów, jest dużo większa niż zalecana ilość jak najlepszej skały. Po zastosowaniu się do słów w recepcie wywalisz odpieniacz jeśli go kupisz.

Cyrkulacja w 30-ce jest załatwiona za pomocą opływu wody z obiegowej pompy (twoja ma 1200l/h - starczy!) ty tylko skierujesz wylot tam gdzie najlepiej opływa skały.

Jeśli kupisz = fajna zabawa z 30-ką nauczysz się dużo a i łatwiej naprawić jakiś błąd. Ale pamiętaj że gdy kupisz 30l. za jakiś czas będzie już 300 a potem to nie wiem bo jeszcze jestem właśnie na tym etapie ;)

Pozdrawiam


 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#307186 Loxley :

No więc przeglądałam forum ale znalazłam tylko kogoś początkującego z tym akwarium na etapie zakupu i jeszcze w nim nic nie było a dalej wątek się urwał.

http://nano-reef.pl/forums.php?m=posts&q=31259&d=0

http://nano-reef.pl/forums.php?m=posts&q=31076&d=0


*Moja Rafka 200 l* (zlikwidowana z końcem 2016) 100x40x50, Sump 40L, Pudełko przelewowe, Lampa HQI 2x150+2x39W T5, Odpieniacz Deltec MC500, Obieg Eheim 1260, Cyrkulacja 2x Koralia3 6400l/h, LR 34kg, LS 21kg

Sprzedam wąż silikonowy 32 mm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

D_Malisz:

na razie nie mam warunków na większe... ;) ale bardzo dziękuję za post i bardzo przydatne informacje :)

P.S> pochodzę z rodziny wojskowej ;)))

Aha, i czy potrzebny mi filtr RO?( ewentualnie czy może go coś zastąpić) i grzałka? co jeszcze poza tym to w sestawie Aquaela?

korzystamy z opcji "edytuj" i scalamy posty,

pkt. 6 Regulaminu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Błazenek urośnie za wielki na taki szkło. Nawet malutki może być już za duży ;)

Książka Wielka Encyklopedia Akwarystyki: Pierwsze Akwarium morskie przedstawiała rybki z rodziny babkowatych chyba które miała dość niskie wymogi lokalowe jeśli o wielkość chodzi.

Nie wiem tylko czy te 30l to nie za mało na rybkę.

#307198 Loxley :

Aha, i czy potrzebny mi filtr RO?( ewentualnie czy może go coś zastąpić) i grzałka? co jeszcze poza tym to w sestawie Aquaela?

No jeśli nie masz skąd brać wody RO to bez niego ani rusz. Ewentualnie pozostaje kupowanie wody RO w markecie w bańkach w miarę potrzeb :) Jeśli tak to przy takim litrażu dasz radę się bez tego obejść.

Samego filtra nie zastąpisz niczym.

Grzełeczka małych rozmiarów ale się przyda ;)


54 litry od Aquael'a ^^,

Akwarium: 60x30x30, Oświetlenie: 2x Aquael ECOLIGHT DUO (2x11W), Filtracja/Cyrkulacja: Kaskada FNZ3 1200L\H (aktualnie pusta), HYDOR Koralia Nano 900, Sól: RedCoral, Odpieniacz: brak, Suplementy: brak

START - 24.01.2013 - KONIEC 20.06.2015

30 litrów od Aquael'a ^^,

Akwarium: 30x30x35, Oświetlenie: Aquael ECOLIGHT DUO (2x11W), Filtracja/Cyrkulacja: Kaskada FNZ3 1200L\H (purigen, chemi pure elite, aniphos, żywa skała) HYDOR Koralia Nano 900, Sól: RedCoral, Odpieniacz: brak, Suplementy: brak

START - 22.07.2011 - KONIEC 26.01.2013

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widziałam akwaria o tej pojemności w której pływało nawet kilka rybek...problem w tym że akwa Aquaela jest kostką, a przydałoby się prostkątne wtedy jest wiecej miejśca do pływania, może są jakieś inne firmy które oferują 30L prostokątne w cenie 300zł? oczywiście z osprzętem - jak u Aquael...

To w takim razie poproszę o listę rzeczy absolutnie podstawoaych bez których nie da się obejść:

poza tym co już będę miała w tym zestawie czyli

Lampa Decolight Duo zawierająca dwa moduły oświetleniowe

ECOLIGHT ACTINIC 11W do akwariów morskich podkreślająca barwy i efekt &

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymiar raczej to znaczenie nie ma :waving

Liczy się litraż :)

Wodne zwierzątka "przelicza" się na potrzebny do ich dobrego żywota litraż. Każde ma jakieś wymogi lokalowe określone w litrach jakie potrzebuje do życia.

Np. jeśli ryba potrzebuje 30L min to w akwarium 30L może dobrze żyć tylko 1 rybka i żadna inna.

oczywiście będą 2-3 też się zapewne nic nie stanie od razu ale na dłuższą metę to obciążenie biologiczne będzie za duże jak na zbiornik i prędzej czy później rybki odejdą na wieczną rafę.

Weź pod uwagę to że jeszcze dojdzie skała i piasek tak więc litraż dostępnej wody jeszcze się zmniejszy :)


54 litry od Aquael'a ^^,

Akwarium: 60x30x30, Oświetlenie: 2x Aquael ECOLIGHT DUO (2x11W), Filtracja/Cyrkulacja: Kaskada FNZ3 1200L\H (aktualnie pusta), HYDOR Koralia Nano 900, Sól: RedCoral, Odpieniacz: brak, Suplementy: brak

START - 24.01.2013 - KONIEC 20.06.2015

30 litrów od Aquael'a ^^,

Akwarium: 30x30x35, Oświetlenie: Aquael ECOLIGHT DUO (2x11W), Filtracja/Cyrkulacja: Kaskada FNZ3 1200L\H (purigen, chemi pure elite, aniphos, żywa skała) HYDOR Koralia Nano 900, Sól: RedCoral, Odpieniacz: brak, Suplementy: brak

START - 22.07.2011 - KONIEC 26.01.2013

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak...litraż się zmiejszy...

Ale chciałabym mieć chociaż jedną, było by ciekawiej niż tylko same korale...a co jeszcze można hodować w tak małym akwa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#307209 giant19s :Np. jeśli ryba potrzebuje 30L min to w akwarium 30L może dobrze żyć tylko 1 rybka i żadna inna.

Gdyby tak było, to w 500 l. ludzie trzymaliby dwa pokolce na krzyż i finito.

Ale oczywiście zdrowy rozsądek i umiar zawsze w cenie.

Loxley, obawiam się, że jednak będziesz musiał się przemóc i poczytać poprzyklejane tematy o zakładaniu baniaków, bo zaraz o gupiki zaczniesz pytać :waving Morszczyzna to zbyt wiele wiedzy do ogarnięcia, żeby każdemu wszystko po kolei tłumaczyć. Jak już swoje poczytasz, wtedy śmiało pytaj.


ReefMax i parę gratów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#307212 kapuhy :
#307209 giant19s :Np. jeśli ryba potrzebuje 30L min to w akwarium 30L może dobrze żyć tylko 1 rybka i żadna inna.

Gdyby tak było, to w 500 l. ludzie trzymaliby dwa pokolce na krzyż i finito.

Ale oczywiście zdrowy rozsądek i umiar zawsze w cenie.

Loxley, obawiam się, że jednak będziesz musiał się przemóc i poczytać poprzyklejane tematy o zakładaniu baniaków, bo zaraz o gupiki zaczniesz pytać :waving Morszczyzna to zbyt wiele wiedzy do ogarnięcia, żeby każdemu wszystko po kolei tłumaczyć. Jak już swoje poczytasz, wtedy śmiało pytaj.

Kapuhy ja wiem że nie jest to stosowane :) chyba tylko przy pyszczakach :) ale według mnie dobrze mieć to pod uwagą kupując rybki :) co prawda jeśli znacząco zmniejszymy te proporcje to nic się takiego nie stanie ale szkoda robić ze szkła zupę rybną i mieć problemy z utrzymaniem jakości wody i całej reszty :) Zwłaszcza przy tak małych akwariach.


54 litry od Aquael'a ^^,

Akwarium: 60x30x30, Oświetlenie: 2x Aquael ECOLIGHT DUO (2x11W), Filtracja/Cyrkulacja: Kaskada FNZ3 1200L\H (aktualnie pusta), HYDOR Koralia Nano 900, Sól: RedCoral, Odpieniacz: brak, Suplementy: brak

START - 24.01.2013 - KONIEC 20.06.2015

30 litrów od Aquael'a ^^,

Akwarium: 30x30x35, Oświetlenie: Aquael ECOLIGHT DUO (2x11W), Filtracja/Cyrkulacja: Kaskada FNZ3 1200L\H (purigen, chemi pure elite, aniphos, żywa skała) HYDOR Koralia Nano 900, Sól: RedCoral, Odpieniacz: brak, Suplementy: brak

START - 22.07.2011 - KONIEC 26.01.2013

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tak najprościej = u mnie pływał jeden nemo + dwie krewetki i jeden krab niebieskonogi. To optymalne zagęszczenie 30l. A i oczywiście brałem najmniejsze osobniki :)

Potrzebna Ci jest do tego mała grzałeczka z termostatem (może znajdziesz tak mała że Ci do kaskady wejdzie),salimetr lub refraktometr, testy zostaw na pużniej lub zrób z kimś kogo zapoznasz na forum, sól (kup na zapas) i woda RO. Woda RO to nie w zupełności to samo co woda demineralizowana bo jest otrzymywana w innym procesie. RO jest z filtra RO a demineralka to skroplona para wodna która osadza się na najczęściej metalowym płaszczu (a to źle dla morskich stworzonek). Wodę RO kup w sklepie akwarystycznym który prowadzi morszczyznę. Jak kupisz na zapas to taka woda może trochę potrać i nic jej nie będzie w bańce. Z czasem kup filtr ro. Po tym jak akwa przejdzie okres dojrzewania to już tylko zwierzątka + jakieś pokarmy dla pupili i wsio....

a i dodam że wodę RO możesz też brać od kogoś z forum - pewnie jest ktoś miły z okolicy (pomijając fakt że starsi stażem to zazwyczaj kopalnie wiedzy utajnionej) - daj ogłoszenie na forum a na pewno ktoś odpisze żebyś w przyszłości pomógł jemu...

To takie podstawowe....

Ale tak jak pisali koledzy - tydzień lektury i poczujesz że jesteś kropelką w morzu wiedzy a po roku nawet dzbankiem jeszcze nie będziesz :waving


 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co jak co ale Amphiprion Jaki-By-Nie-Był w 30l to lekkie przegięcie pały.

Tak lekkim ale nie do końca offtopem powiem że w 63l trzymam 6x Otocinclus Affinis i powiem Ci że nigdy i nigdzie nie widziałem tych ryb w takiej kondycji. Zachowują się zupełnie inaczej niż w z reguły przerybionych zbiornikach.

Reasumując, jasne że się da ale dobrze to to nie jest...

Podkreślam że jest to tylko i wyłącznie moja opinia.


-UNDER CONSTRUCTION-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

no więc poczytałam , ale to dla mnie nadal czarna magia...i wydaje się być strasznie skomplikowane...

mam pytanie: Woda RO to jest woda kranówka przepuszczona przez filtr RO i ewentualnie filtr DI tak?

No i jednak pytanie co do odpieniacza - zauważyłam z postów na forum że nawet w małym akwa (np. 45l) dobrze jak odpieniacz jest - wtedy łatwiej utrzymać parametry...

no i widziałam też w tym akwarium falownik - więc mam pytanie czy u mnie w Nano Reef Aquael 30L funkcję falownika pełni filtr przlewowy??? czy jednak muszę falownik kupić.

No i pytanie czy w takim akwa musi się palić światło 24h czy na noc można zgasić ( jak np. w słodkowodnym), i czy potrzebny jest tam napowietrzacz jak w słodkowodnym...który też musi chodzić 24h?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kranówa przez filtr ro obowiązkowo + di

światło wyłączasz na noc

odpieniacz poprawia parametry ale ich nie stabilizuje robi ci dodatkowo napowietrzanie przy okazji

cyrkulacja to zależy ile ci ta pompa co tam masz daje ale zazwyczaj obowiązkowa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Cris6

pisze że to Filtr przelewowy Versamax FZN 3 1200l/h

jeszcze nie mam tego sprzętu- planuję zakup,ale najpierw muszę zapoznać się z tematem akwaruim morskiego od A do Z przynajmniej w podstawowym stopniu, takim który pozwoli mi zadziałać w porę gdy okaże się coś nie tak, bo to kodsztowne hobby by tak spróbować i rzucić jak coś nie wyjdzie :waving

Dlatego dzięki wielkie za wszystkie rady...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Loxey ja już od września czytam forum i zadaję pytania a nadal nie mam jeszcze nawet szkła zakupionego.

Najpierw czytanie i wypytywanie co lepiej, większe szkło, mniejsze, sprzęt itd.

Jak już w końcu teraz ustaliłem wielkość szkła to analizuje wszystkie za i przeciw :waving tak że dopiero po 4 miesiącach czytania i pytania zaczynam kompletowanie sprzętu :)

Cierpliwość ponoć w cenie :)

Co do cyrkulacji to zależy czy pompa będzie powodowała większy ruch wody w akwarium. Jeśli nie to będzie potrzeba założyć falownik.


54 litry od Aquael'a ^^,

Akwarium: 60x30x30, Oświetlenie: 2x Aquael ECOLIGHT DUO (2x11W), Filtracja/Cyrkulacja: Kaskada FNZ3 1200L\H (aktualnie pusta), HYDOR Koralia Nano 900, Sól: RedCoral, Odpieniacz: brak, Suplementy: brak

START - 24.01.2013 - KONIEC 20.06.2015

30 litrów od Aquael'a ^^,

Akwarium: 30x30x35, Oświetlenie: Aquael ECOLIGHT DUO (2x11W), Filtracja/Cyrkulacja: Kaskada FNZ3 1200L\H (purigen, chemi pure elite, aniphos, żywa skała) HYDOR Koralia Nano 900, Sól: RedCoral, Odpieniacz: brak, Suplementy: brak

START - 22.07.2011 - KONIEC 26.01.2013

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no tak nie ma się co spieszyć... co nagle to po diable :waving

poza tym mrozy nie sprzyjajom zakupom i przewożeniu zwierzątek raczej...

Po prostu chciałabym żeby nie okazało się to tak skomplikowane jak teraz wygląda i żeby cieszyło a nie frustrowało...

Wiele osób odnosi sukcesy nawet z małymi rafkami więc chyba nie jest tak źle :)

boję się jednak że po zrobieniu wszystkiego od podstaw coś pójdzie nie tak i nie będę wiedziała co robić by to uratować, a wtedy szkalg trafi zwierzaki i kasę...

ort do poprawy,

pkt. 8 Regulaminu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepszym wyjściem jest czytanie tematów z przedstawionymi akwariami o podobny czy zbliżonym litrażu :waving

Widać tam jaki sprzęt jest używany, jak się sprawuje i na co zwracać uwagę. Co kupić czego nie... itd.


54 litry od Aquael'a ^^,

Akwarium: 60x30x30, Oświetlenie: 2x Aquael ECOLIGHT DUO (2x11W), Filtracja/Cyrkulacja: Kaskada FNZ3 1200L\H (aktualnie pusta), HYDOR Koralia Nano 900, Sól: RedCoral, Odpieniacz: brak, Suplementy: brak

START - 24.01.2013 - KONIEC 20.06.2015

30 litrów od Aquael'a ^^,

Akwarium: 30x30x35, Oświetlenie: Aquael ECOLIGHT DUO (2x11W), Filtracja/Cyrkulacja: Kaskada FNZ3 1200L\H (purigen, chemi pure elite, aniphos, żywa skała) HYDOR Koralia Nano 900, Sól: RedCoral, Odpieniacz: brak, Suplementy: brak

START - 22.07.2011 - KONIEC 26.01.2013

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siema może się trochę wypowiem na ten temat ponieważ posiadam ten zbiornik :

Co do ceny takiego zbiornika to ok 250-300 zł ale to nie koniec wydatków potrzebujesz 2-3kg żywego piasku

3kg żywej skały No i teraz pytania 2 jak chcesz zacząć czy zasolić akwarium i czekać na ustabilizowanie parametrów czy

np następnego dnia wrzucić zwierzaki Na swoim doświadczeniu proponuję ci kupić wodę z działającego zbiornika

i co tydzień podmieniać 3-4L ( woda zasolona ) nie z działającego zbiornika bo to będzie tragedia taką wodę możesz kupić

w każdym sklepie akwarystycznym gdzie maja morskie akwarium

Co do Odpieniacza nie wiem co chcesz tam trzymać jeżeli proste korale miękkie to nie potrzeba szkoda miejsca

jeżeli chcesz trzymać tak jak ja LPS i SPS to musi być bardzo dobry + panel filtracyjny

Światło : Powiem szczerze do d*py ! trzeba dokupić blue 11w bo za mało jest światła problemy ze koralami

Ryby : Proponuje obsadę :

-Krab Pustelnik

-Krewetkę czyszczącą

-2 rybki

Aktualnie tak posiadam i jest super !!

Jeżeli masz pytania to wal do mnie na gg 5496949

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ lukasz.p

wielkie dzięki za info!!! :waving

odezwę się napewno - pewnie za chwilę...

świetlówkę wymieniłeś zamiast której z tych co w zestawie? czy masz może 3 lampki?

aha ile kosztuje skała i piasek za kg? i gdzie w Warszawie najlepiej kupić?

ort do poprawy,

pkt. 8 Regulaminu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.