Skocz do zawartości
LUK4344

spec od pławikoników poszukiwany

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Wreszcie stałem się szczęśliwym posiadaczem upragnionych pławikoników w odmianie hippocampus mohnikei niestety jest to odmiana mniej barwna i niezbyt atrakcyjna, ale najważniejsze że wreszcie Są.

W związku z powyższym chętnie nawiąże kontakt z kimś kto koniki hoduje (nie mylić z przetrzymywaniem) chodzi mi o osobę która ma doświadczenie być może nawet z rozmnażaniem, zapraszam do wymiany informacji w tym poście, wszystkich które dotyczą pławikoników (zbiornik, środowisko, żywienie, rozmnażanie itp.)

Pierwsze moje pytanie to o dymorfizm płciowy, oczywiście kształt brzuszka ok. ale czy są jakieś inne cechy bo moje koniki brzuszki mają podobne (no chyba że wszystkie są tej samej płci) :banghead

Może zacznę od opisu swojej sytuacji i swoich spostrzeżeń:

Wiec odmiana koników tak jak powyżej, są trzy sztuki prawdopodobnie jeden samiec i dwie samice (jeden egzemplarz ma bardziej zarysowany brzuszek a dwa pozostałe bardziej łagodne brzuszki)

Koniki pochodzą z hodowli (tak twierdził sprzedawca i nawet chciał udowadniać citesem) kupione w nowo otwartym sklepi Solniczka w Łodzi (na marginesie polecam)

Koniki od początku przyjmują mrożony pokarm - artemia w witaminkach jednak właśnie odpaliłem hodowlę artemii i mam zamiar karmić je w miarę możliwości żywcem.

Wbrew powszechnej opinii według mnie koniki lepiej czują się w cyrkulacji dość dużej (typowej dla akwari rafowych) w małej cyrkulacji są ospałe i apatyczne.

Co do oświetlenia to mam wrażenie że moje 150W HQI + 24W T5 wyraźnie im nie służy, lepiej czują się przy samej actynice.

Zauważyłem że dwa egzemplarz wyraźnie trzymają się razem (prawdopodobnie parka) a trzeci jest trochę na uboczu.

I to chyba tyle na chwilę obecną - zdjęć na razie nie wstawiam !


Dystrybucja pomp perystaltycznych, pompy perystaltyczne pompy dozujące pompa perystaltyczna pompa dozująca systemy dozowania sprzęt akwarystyczny dozownik akwarystyczny automatyczna dolewka www.pompydozujace.com www.aqua-trend.pl

Tanie pompy dozujące największy wybór fachowe doradztwo, dozowanie cieczy. Firma aqua-trend od lat zajmuje się budową indywidualnych systemów dozowania cieczy. Pompa jelitowa.

levelautomatic shark poseidon doser one evolution Doser AT-1 automatyczna podiana wdy Converus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#307287 matt321 :

Do rozmnazania chyba lepiej byłyby 2 samce i jedna samica :)

Z tego co wiem - a nie ukrywam że wiem mało to koniki są monogamiczne i łączą się w pary na całe życie.

Jeszcze tylko nadmienię że zostanę jedna przy nienaturalnym dla koników wystroju w kierunku rafy ponieważ roślinki w słonej wodzie kompletnie mi nie leżą (przepraszam Piotruś:waving) jedyne co mogę zaakceptować to mangrowiec.


Dystrybucja pomp perystaltycznych, pompy perystaltyczne pompy dozujące pompa perystaltyczna pompa dozująca systemy dozowania sprzęt akwarystyczny dozownik akwarystyczny automatyczna dolewka www.pompydozujace.com www.aqua-trend.pl

Tanie pompy dozujące największy wybór fachowe doradztwo, dozowanie cieczy. Firma aqua-trend od lat zajmuje się budową indywidualnych systemów dozowania cieczy. Pompa jelitowa.

levelautomatic shark poseidon doser one evolution Doser AT-1 automatyczna podiana wdy Converus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, kiedyś miałem koniki przez dwa lata. Z doświadczenia także zauważyłem że nie lubiły za dużo światła, jednak co do cyrkulacji to uważam że za silna też im nie służy. Moim zdaniem największy problem z konikami to karmienie. Jak karmiłem mniej niż cztery razy dziennie to chudły. Co więcej jeszcze trzeba wyłączać cyrkulację podczas karmienia i nie trzymać ich z rybami. Ryby szybko wyjadają pokarm pływający w wodzie i wtedy koniki głodują. Następną sprawą są ukwiały które potrafią konia bardzo szybko zjeść lub poparzyć. Jeszcze jedna istotna sprawa dla stadniny mianowicie martwe gorgonie. Gorgonie moje koniki bardzo lubiły bo mogły się ich łapać więc polecam natomiast żywe w ten sposób drażniły co nawet prowadziło do obumierania tkanki. Generalnie polecam koniki jednak dla zaawansowanych akwarystów. Jeżeli pobierają pokarm to nie powinno być problemu tylko należy pamiętać żeby miały dużo czasu by się najeść.

Pozdrawiam

http://www.nano-reef.pl/datas/users/3361-konie.jpg


180x63x60+sump,120kgLR,DSB,BK 200,FR509+ROWA,GroTech Tec III NG+EP IV,Reaktor Aqua Care Turbo 2,2x Koralia8 WaveMaker 4,WaveBox,Tunze Osmplator Universal, Powermodule8x80W,Profilux II Light,2x MiniRedDragon 3500,Chłodziarka AM 1500.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wstaw zdjęcia swoich okazów :waving

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

było:)


Dystrybucja pomp perystaltycznych, pompy perystaltyczne pompy dozujące pompa perystaltyczna pompa dozująca systemy dozowania sprzęt akwarystyczny dozownik akwarystyczny automatyczna dolewka www.pompydozujace.com www.aqua-trend.pl

Tanie pompy dozujące największy wybór fachowe doradztwo, dozowanie cieczy. Firma aqua-trend od lat zajmuje się budową indywidualnych systemów dozowania cieczy. Pompa jelitowa.

levelautomatic shark poseidon doser one evolution Doser AT-1 automatyczna podiana wdy Converus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.