Skocz do zawartości
godeusz

Polipy Euphylii.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Co może być przyczyną wydłużania się końcówek polipów Euphylii.

Najbardziej widoczne jest to u E.Paraancora.

Większość końcówek wyciąga się nawet do 5-6 cm. Korale wyglądają na zdrowe.

Mają kolory, rosną i dzielą się.

Oglądałem Euphylie w innych zbiornikach, przeważnie długość końcówek oscyluje w granicach 1-2cm.

Pozdrawiam Tadeusz.


Akwarium - aktualnie brak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To tylko się ciesz. Pasują im warunki.


"Boże, zachowaj mnie od zgubnego nawyku mniemania, że muszę coś powiedzieć na każdy temat i przy każdej okazji." - św. Tomasz z Akwinu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam E.Paraancora od 8 miesiecy dl koncowek tez kolo 4/5cm to oznaka zdrowia i dobrego miejsca w akawarium jak leca parametry wody to sie kurczy :waving


DOBRE RADY + PRACA + WIEDZA = PIĘKNA RAFA

Reefmax + zdjeta pokrywa-- lampa Led 90W Filtracja : purigen,silicatex , chmi-pure,LR , + odpieniacz DIY . Falowniki 2x. Obsada: wszystkiego po trochu:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za oświecenie.

Wygląda na to że szukałem dziury w całym.

Pozdrawiam Tadeusz.


Akwarium - aktualnie brak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeszcze jedna teoria- bo euphylie potrafią wyciągać polipy aby poparzyć sąsiadów, ot troszeczkę agresywne, ale wtedy to tanie cieniutkie polipy pojedyncze. A te 5 do 6 cm to nic nadzwyczajnego : )


Sto kilo szczęścia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie.

Moim zdaniem wydłużania się końcówek polipów Euphylii zależy od umiejscowienia koralowca.Czym dalej od żródła swiatła tym polipy będą dłuższe.Pozdrawiam Roman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie mam dwie odmiany z zielonymi główkami i ciemniejszą nóżką i na odwrót i jedna i druga wyciąga dłuższe polipy tzw. zwiadowców w celu uzyskania wiadomości jak daleko znajduje się inny osobnik,jeżeli nie dotknie żadnego z sąsiadów to tam właśnie zacznie się bardziej rozrastac i dzielic , jeśli zaś dosięgnie jakiegoś sąsiada to go sparzy, ten zaś padnie w walce i zwycięzca będzie miał miejsce żeby powiększyc rozmiar swojej koloni itd.

Co do teorii ze światłem to nie sądzę że to by była przyczyna bo moje 28głów stoi od jakichś dwóch lat w tym samym miejscu i wcześniej jak miał kilka główek nie zauważyłem agresji wyciągania polipów a teraz jak zaczyna się robic ciaśniej wyciąga polipy na 5-8cm i robi sobie miejsce uśmiercając kolegów stających mu na drodze.

Nie wiem czy czuje się dobrze ale chyba tak patrząc na jego wygląd teraz a jakies 22 mieś. temu jak przywędrował do akwa jako dwie małe ledwie żywe główki.

Pozdrawiam Grzegorz.


Pozdrawiam.

380 + 170L SUMP, ATI 10x39w LIGHT,Deltec APF600,Eheim compact3000 obieg,2xTunze6055+ 2xTunze6045 cyrkulacja,55kg LR,30kg LS,top-up aqua-medica,Carbon,Balling i takie tam cary. http://www.ultimatereef.com/TOTM/2011_july/

http://www.nano-reef.pl/forums.php?m=

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.