Skocz do zawartości
botmonster4

Wysokość rewizji

Rekomendowane odpowiedzi

Hej, będę montować hydraulikę - wysokość komina z grzebieniem 55 cm i teraz takie pytania (nie doszukałem się na forum):

- na jakiej wysokości ściąć rewizję (chciałbym pewnie na ukos)

- na jakiej wysokości sitko spływu - pod sam czubek, bardziej w środku, na samym dole

+ pytanie praktyczne - ile cm od dna sumpa zakończyć obie rury - mi nasuwa się refleksja że kilka cm, ale spotkałem się z opiniamy że wysoko (prawie przy powierzchni wody)? :waving


300L 75x75x60 | Pandora Hyperion S | Skimz 800 | OR 2500 | 2xNano Prop 5000 | EasyLine 90 + DI | http://slona-kostka.aquablog.pl/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z moich obserwacji mogę podzielić się takim spostrzeżeniem:

Zaworem ciężko wyregulować spływ, więc żeby było ok, to rewizją spływa troczę wody ale bardzo mało.

Jak dasz rewizję za nisko, to woda w kominie też będzie nisko i będziesz słyszał chlupanie wody wpadającej do komina co irytuje. Więc polecam rewizję umieścić prawie w połowie szpar grzebienia.

Rura w sumpie jak dasz przy samym dnie to może podbijać Ci syf który się tam osadza.

Jak dasz nad powierzchnią będzie kibel w pokoju.

Ja dałem swoją wporst na wysokości wlotu do odpieniacza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za uwagi, a czubek sitka lepiej dać np. na wysokości dołu grzebienia, wyżej czy niżej? Czy może np w połowie komina i obkładać wszystko watą dla wyciszenia ile wlezie (pewnie tak lepiej nie robić) :waving ?


300L 75x75x60 | Pandora Hyperion S | Skimz 800 | OR 2500 | 2xNano Prop 5000 | EasyLine 90 + DI | http://slona-kostka.aquablog.pl/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość DarekB30
#307617 botmonster4 :

Dzięki za uwagi, a czubek sitka lepiej dać np. na wysokości dołu grzebienia, wyżej czy niżej? Czy może np w połowie komina i obkładać wszystko watą dla wyciszenia ile wlezie (pewnie tak lepiej nie robić) :) ?

botmonster4

masz do mnie niedaleko

przyjedź, zobaczysz live o co w tym wszystkim chodzi :waving

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam jako spływ na całej długości ponawiercaną jak sitko rurkę 32 całkowicie otwartą z góry - lekko zdławione zaworem od dołu.

Co do rewizji dokładnie jak ktoś wyżej napisał - na takiej wysokości żeby nie chlupało a lekko się sączyło.

Żadnej waty bym nie dawał chyba że masz zamiar ją czyścić co dzień czy dwa i wymieniać (ale tam nie ma co wyciszać przecież :waving.


900 l (180x85x60) + 250 l sump, cyrkulacja Jebao WP-60 + Jebao RW-15 + 2 x Tunze 6105 + Tunze 6215, RedSkim 250, obieg Laguna 7600, 60 kg LR,8x80W T5+LED, Aquacare Calcium Reactor 3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gora rewizji - 1 cm nizej niz dolna krawedz grzebienia (lub na tej samej wysokosci).

Gora splywu kilka cm nizsza. Jak ponawiercasz to w razie braku pradu, cala woda splynie tymi nawierceniami... Jak ktos ma duzy sump to to nie jest problem. Rury wstawilbym na silikon, zeby na dole bylo szczelnie.

Na obydwu rurach mam durso, zeby nie robil sie lej powietrzny. W durso od rewizji nawiercilem z gory otwor zapowietrzajacy (4mm).

Wazne jest, zeby poziom wody w kominie byl jednak nieco nizszy niz poziom spietrzonej wody w akwarium, zeby powierzchniowa splywala do komina.


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak tam masz blisko Darka to nie zawracaj glowy :waving


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#307914 Stani :

Jak tam masz blisko Darka to nie zawracaj glowy :waving

Troche błędne myślenie.

Z forum korzystają nowicjusze, którzy mają podobne problemy - a już nie każdy ma blisko do Darka :)

Pozdrawiam

Tomek


220x80x60 (ok 1000 l), obieg AN 10000, cyrkulacja 2 x Tunze 6105 + 2 x Jebao WP 40

odpieniacz made by Gienek (na walcu 30 cm) + AN10000+tunze silent, reaktor Ca Deltec zmodyfikowany by Gienek, FR 509 na węgiel, Profilux, lampa ATI 8x80W T5 + led 4x75W, od 19.02.2014 zeo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość DarekB30
#308093 tmag :
#307914 Stani :

Jak tam masz blisko Darka to nie zawracaj glowy :waving

Troche błędne myślenie.

Z forum korzystają nowicjusze, którzy mają podobne problemy - a już nie każdy ma blisko do Darka :)

Pozdrawiam

Tomek

:) nie każdy ma blisko do mnie, ale każdy znajdzie w swojej okolicy morszczaka z doświadczeniem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zartowalem przed Swietami. :waving

Tmag - oczywiscie masz racje.

Pozdrawiam


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście nie musiałem się zastanawiać nad wysokością rewizji.

Za radą jednego z kolegów kupiłem akwarium już działające - ok.1000 l

sprzęt już był skompletowany, zmontowany i sprawdzony.

Jednak po tym jak już wszystko zostało uruchomione i zostałem z tym sam, zacząłem się przyglądać i zastanawiać "dlaczego..?"

U mnie rewizja jest tuż poniżej grzebienia, najpierw myślałem, że to za wysoko, teraz poczytałem trochę - między innymi w tym wątku - i wiem, że tak może być.

Poziom wody wyregulowałem tak, że w kominie lustro wody jest 7-10 cm poniżej grzebienia - czyli też 7-10 cm poniżej rewizji.

Jest cicho, nie słychać spływu wody, nie mam żadnych wat, biobali ani innych "wypełniaczy" komina.

W jednym ze sklepów widziałem, że w kominie jest żywa skała.

Bałem się, że przy braku prądu spłynie woda z komina i przeleje sumpa, ale sprawdziłem, nawet przy pełnym kominie wszystko się mieści - sump ma ok 300 - 350 litrów.

Pozdrawiam

Tomek


220x80x60 (ok 1000 l), obieg AN 10000, cyrkulacja 2 x Tunze 6105 + 2 x Jebao WP 40

odpieniacz made by Gienek (na walcu 30 cm) + AN10000+tunze silent, reaktor Ca Deltec zmodyfikowany by Gienek, FR 509 na węgiel, Profilux, lampa ATI 8x80W T5 + led 4x75W, od 19.02.2014 zeo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja na spływie mam dwa zawory i daje się przez to dokładnie wyregulować poziom wody w kominie,

rewizja kończy mi się nad lustrem wody w sumpie ok 1cm, nic mi nią nie kapie


96448be75505dd17a64fb81e9a8d94c5u771a678.png

550 w obiegu

gg 3606492

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.