Skocz do zawartości
guliwer777

Jaki telewizor ?

Rekomendowane odpowiedzi

Na obudowie i moim mierniku. Cos jeszcze chcesz dodac? Jak potrafisz skrytykowac to i postaraj sie napisac wyjasnienie.

http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1822438.html

Cos do poczytania. Nie lubie cwaniaczkow co tylko krytykuja bez podania konkretow.

Tapatalk

Edytowane przez CNCRob (wyświetl historię edycji)

Akwarium:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Plazma 40" bierze przeciętnie ok. 100-120W, nie wymyślaj niestworzonych historii.

Jacek, każdy będzie chwalił coś innego. Bardzo popularne są Samsungi, a ja nie dotknę nic tej firmy nawet kijem, bo mam fatalne doświadczenia z ich serwisem. Modele TV zmieniają się na tyle często, że o bezawaryjności obecnych modeli za kilka lat można tylko zgadywać. Przed zakupem przejdź się do sklepu z jakimś filmem i zdjęciami i obejrzyj na wybranym sprzęcie-łatwiej uniknąć rozczarowania.

Osobiście postawiłem na plazmę, bo ma świetną plastykę obrazu i bardzo dobrze radzi sobie z materiałem video różnej, nawet słabej jakości. Ale ortodoksą nie jestem, ledy też mają swoje zalety - byle mówić o nich rzetelnie.

O, widzę że lubisz poczytać konkrety, a nie rzucać hasłami. Więc na pewno wziąłeś sobie do serca te słowa z podanego przez siebie linka:

Jak wychodzi z pomiaru nie jest to prawdą że TV Plazmowe pobierają więcej prądu od LCD, przy ustawieniach takich jak mamy zazwyczaj w domu myślę że Plazma mogła by pobierać nawet tego prądu mniej od LCD.

Niestety może nie jest to dla kogoś wiarygodne i nadal podchodzi do wyboru TV kierując się poborem prądu i myśli że plazma BE bo ciągnie dużo, w takim razie zapraszam do testów i sprawdzenia na własne oczy :)

Edytowane przez kapuhy (wyświetl historię edycji)

ReefMax i parę gratów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wstawiłeś pomiary z przed 2 lat tu masz aktualną tabele

http://www.panasonic...?trackInfo=true

280 w nominalny i 130 W średni

kupuj plazmę te parę wat więcej wynagrodzi Ci jakość obrazu

najlepsze plazmy w tej chwili robi panasonic neo PDP

http://www.panasonic...l#anker_7420462

Edytowane przez michal98 (wyświetl historię edycji)

akwarium 60x60x60 + 50l sump, odpieniacz DELTEK SC1350 lampa led 130W, biopellets

http://www.nano-reef...m=posts&q=32943

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oglądanie w sklepie filmów czy zdjęć niewiele daje. Jedynie jakiś tam rzut na obraz. W sklepach telewizory są ustawione na tryby sklepowe z zupełnie innym obrazem niż ustawiały w domu. W sklepie jest inne światło itp. Zmien sobie w domu tryb obrazu na sklepowy i zobacz czy dałbys radę to oglądać. Natomiast w trybie domowym ustawionym w sklepie nie bedziesz nic widział.

Tapatalk


Akwarium:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście że będziesz widział - chociażby sposób radzenia sobie TV z przeskalowywaniem do rozdzielczości natywnej. Tutaj ustawieniami sklepowymi niczego się nie naciągnie.


ReefMax i parę gratów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego napisałem ze daje ale niewiele i wlasnie na obraz. Duża ilośc ludzi natomiast wraca do domu z telewizorem marzeń, który oglądali przez miesiąc w sklepie a w domu okazuje sie, ze oddawanie kolorów czy czerni jest zupełnie inne niż widzieli. I zonk.

Tapatalk


Akwarium:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poza tym nikt nie zwrócił uwagi proponując plazme na jej żywotność i szybkie wypalanie sie.

Ponadto mała gama polcieni koloru czarnego. Większość jest albo czarna albo biała.

Tapatalk


Akwarium:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeczytales sam drugi link jaki dałeś? Co to za wyznacznik nie wypalania sie obrazu testowanego tylko dwa dni hehe żałosne. A poniżej napisane aby używać wygaszacza bo pasek windowsa moze sie odbić. W pierwszym natomiast co to za test skoro robiony w 2010 roku wiec do dzis trochę ponad dwa lata. Nie wiem kiedy był zakończony ale oglądanie 10 godzin dziennie wskazuje jedynie ze plazma nie wypalila sie przez dwa lata po 10h dziennie. Myślisz ze to podstawa do obalenia mitu? Ponadto co to za zapobieganie wypalaniu przesuwaniem obrazu, wiec zamiast wypalenie na jeden piksel bedziesz miał trochę pózniej ale na dwa.

Tapatalk


Akwarium:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję za odpowiedzi. Telewizor będzie służył w 99% do oglądania TV ale gdybym w przyszłości zakupił konsolę do gier to czy "plazma" może służyć za ekran, czy taki ekran definitywnie na nadaje się do tego?


Akwarium od WRZEŚNIA 2006, DIY reaktor a'la dastaco2.

https://drive.google.com/drive/folders/183aOu0N6pyqhFT6OfeNn0e6RBBvPDdJc

SPS = Stability Promotes Success, BEZ=bez zbędnych kosztów

Be wary of advice coming from those who will not show you the fruits of their success!

It’s not complicated, unless you choose to make it that way 

Pozdrawiam HAPPY REEFING!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja od czterech lat mam plazmę panasonica,

dziennie średnio tv działa około 4-5h

w weekendy sporo dłużej,oprócz oglądania

filmów i tv również katuję go konsolą ps3 :thumbup:

Jak do tej pory nie zauważyłem czegoś takiego jak wypalanie pikseli.

Obraz jest rewelacyjny i następny tv jaki kupię to na pewno będzie plazma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za konkretną odpowiedź.


Akwarium od WRZEŚNIA 2006, DIY reaktor a'la dastaco2.

https://drive.google.com/drive/folders/183aOu0N6pyqhFT6OfeNn0e6RBBvPDdJc

SPS = Stability Promotes Success, BEZ=bez zbędnych kosztów

Be wary of advice coming from those who will not show you the fruits of their success!

It’s not complicated, unless you choose to make it that way 

Pozdrawiam HAPPY REEFING!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam plazmę od prawie czterech lat i nic się nie dzieje. To nie douczeni sprzedawcy na prowizji od Samsunga opowiadają bzdury. Żywotność panela plazmowego jest większa niż całego telewizora, nikt nie będzie trzymał telewizora 15 lat nawet jak będzie ze złota.

Postawcie plazmę i lcd obok siebie przy normalnym świetle i bez okularów widać różnice. Zużycie prądu, kupujemy telewizor za 5-7tyś. a roczna różnica w energii wyjdzie 50zeta. To pryszcz w porównaniu do tego ile kosztuje prąd do akwarium.Lampa do 400l akwarium zużywa 2razy tyle prądu i nikt nie protestuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jeszcze może doradzicie jakiego producenta "plazmę" polecacie. Ja osobiscie stawiam na Panasonica ale zawsze warto zobaczyć co sądzą inni.


Akwarium od WRZEŚNIA 2006, DIY reaktor a'la dastaco2.

https://drive.google.com/drive/folders/183aOu0N6pyqhFT6OfeNn0e6RBBvPDdJc

SPS = Stability Promotes Success, BEZ=bez zbędnych kosztów

Be wary of advice coming from those who will not show you the fruits of their success!

It’s not complicated, unless you choose to make it that way 

Pozdrawiam HAPPY REEFING!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

matko aż sie paznokcie wykręcają od tych opowieści,plazma tosz to agregat prądożerny kto dzisiaj plazmy kupuje masakra jakaś cofamy sie??

to lepiej Jacek kup gdzieś taki stary z pewexu kineskop :w00t:

dzisiaj są pięknie odbierające ledowe sprzęty ,nie pakuj sie w starocie poważnie

ci co tak zachwalaja to wiesz kupili kiedyś no i co mają teraz pisać tosz nie wyrzucą telewizora by kupić teraz nowy

zresztą wiesz jak jest ,jedz do rtv i sam wybierz

ps.masakra to że akwarium ciągnie mase prądu to znaczy że reszta sprzętu w chacie ma żreć prąd??

dramat,dramat

Edytowane przez Waldi (wyświetl historię edycji)

900 l w obiegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam plazmę Panasonica i LED Samsunga. Gdyby nie to, że Samsung ma tylko 32 cale to kupił bym na 100% drugą plazmę.

Plazma poniżej 40 cali nie ma sensu, nie będzie efektu.


3940_3946.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja mam Led lg 42 cale 3D i lcd sony bravia z plazma nie miałem do czynienia, widzę tylko u siebie w pracy rożne plazmy i to kilka rożnych modeli i nie powalają na kolana natomiast led tak i polecam LED


Moje akwarium

Szkło 124x55x50,sump,cyrkulacja 2x Tunze 6095,obieg Tunze Pompa Silence 1073.040 ,odpieniacz diy na pompie

Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040, oświetlenie led cree diy 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Waldi, bzdurzysz. Bajki o wielkiej prądożerność plazmy to powiatowe mądrości ludzi, którzy wybierają aparat wg megapikseli i krotności zooma, a wzmacniacz po mocy PMPO.


ReefMax i parę gratów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeczytales sam drugi link jaki dałeś? Co to za wyznacznik nie wypalania sie obrazu testowanego tylko dwa dni hehe żałosne. A poniżej napisane aby używać wygaszacza bo pasek windowsa moze sie odbić. W pierwszym natomiast co to za test skoro robiony w 2010 roku wiec do dzis trochę ponad dwa lata. Nie wiem kiedy był zakończony ale oglądanie 10 godzin dziennie wskazuje jedynie ze plazma nie wypalila sie przez dwa lata po 10h dziennie. Myślisz ze to podstawa do obalenia mitu? Ponadto co to za zapobieganie wypalaniu przesuwaniem obrazu, wiec zamiast wypalenie na jeden piksel bedziesz miał trochę pózniej ale na dwa.

Tapatalk

czytaj ze zrozumieniem. tam pisze że po kilku latach używania jako monitor

ten twój test z poborem prądu tez jest z przed 2 lat

widzę że dyskusja z tobą jest bezproduktywna mam lcd i plazme i ja tą różnice widzę organoleptyczni

natomiast Ty tylko z opowieści


akwarium 60x60x60 + 50l sump, odpieniacz DELTEK SC1350 lampa led 130W, biopellets

http://www.nano-reef...m=posts&q=32943

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przez ostatnie kilka lat zużycie prądu plazm spadło kilkukrotnie. Mam 46" z 2008r. i moc max to 430W, współczesna to poniżej 200W a średnie nie przekracza 150.

Moc która jest napisana na urządzeniu to jest max jaką może pobrać, kupiłem płytę indukcyjną i ma 7,3kW ale to nie oznacza że tyle ciągnie. Tak jest z plazmą natomiast to co pisze na LCD to tyle pobiera bo podświetlanie świeci zawsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo proszę o pomoc

na telewizorach sie nie znam, a ponoć potrzebuję nowy, bo stary za duzo miejsca zabiera (ciekawe)

Moje preferencje:

- 40-46 cali - od ściany do pozycji patrzenia 3,5 metra

- obramowanie aluminium srebrny mat (samsung taki widzialem przelotem i mi sie podobalo)

- zuzycie prądu - nieważne

- Jakość obrazu najważniejsza (niech nie będzie gorszy od mojego 100hz pudła) - chce, żeby obraz był plastyczny, a nie podkręcony nienaturalnie. Obraz musi być w pytę!

- głośniki stanardowe niech będa dobre bo kina domowego raczej nie będzie mi sie chciało szukac/kupować/podpinać (leń)

- fajnie jakby łapą można było machać zmieniając kanały (jak w reklamie) ale pewnie to droga opcja prawda? więc nie. Obraz najważniejszy :D

- aha, kanały niech się zmieniają z prędkością karabinu (jak w starym elemisie :D ) bo nie lubie zwłoki

- szyba ekranu chyba matowa by mi sie bliki z baniaka nie odbijały

yyy to chyba tyle nie? także proszę o pomoc


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

luft pw :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

napiszę tylko dwa słowa. polecam tv sony. dwa samsungi widuję u teściów, dom, działka, u mojej mamy,

u dobrego kolegi, bawię się ustawieniami... nie udało mi się uzyskać pastelowych barw, obrazu bez śladów narzuconego doostrzenia, wolnego od szumów w czerniach itd. na ich pudłach. dodam, że modele samsunga do których się odnoszę mają dwa, trzy lata, a sony jest jeszcze starszy. nie trzeba się ze mną zgadzać...

pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cieżko aby sie kanały zmieniały z szybkością karabinu mój ma 3600 hz i do prędkości karabinu mu jeszcze duzo brakuje tv to Panasonic viera TX-L55WT65B.


Deltec Microreef 200l Max spec 160w16k.3*mpw10wes.Reeflink. Vertex 150.Vertex Libra

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.