Skocz do zawartości
guliwer777

Jaki telewizor ?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Jaki telewizor z podświetlaniem LED kupić za ok 5000-6000 zł. Na teraz moim faworytem jest Samsung i LG.

Zastanawiam się cały czas czy inwestować w 3D ?

Pozdrawiam


600L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hejka

ja bym na Twoim miejscu kupił infinię (42le8500) a nie inwestował w samsunga :waving (dlaczego hmmm proste jak chcesz wiedzieć napisz priv)

poza tym ja bym w 3D nie inwestował bo to dość nowa technologia i nim się rozwinie trochę minie a na rok 2015 mają wejść nowe TV 3D :) więc nim u nas pojawi się porządny kanał (trochę to potrwa) to z tym bym się wstrzymał lepiej iść do kina lepsze efekty i mniej oczy bolą bo jakby nie patrzeć ta technologia nie jest zdrowa dla oczy po 15-30 minutach masz dość po prostu


akwarium: 300 litrów + 70 litrów sump, 65 kg LS, oświetlenie 8x54W, odpieniacz turbo 1000

57402030.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam samsunga LED seri 8(115CM COŚ KOŁO TEGO) i bardzo go... OK ! Wcześniej były plazmy sony i philips podobnej klasy , ale SAMSUNG S8 to jest to czego szukałem.


Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też polecam samsunga, tylko bez 3D (bardzo żle się ogląda).


580 L.panel.FO i 73 L.sump.rafa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Zastanów się nad Sharpem np.LC-40LE820E.Wszystko zależy jak daleko siedzisz.Montowałem parę razy te telewizory obraz powala z nóg.

samsung posiada podświetlenie krawędziowe Led a w środku LCD,natomiast Sharp krawędziowe a na środku technologia uv2a.Tehnologia UV2A to podświetlenie na ultrafiolecie dzięki niemu masz mniejsze zużycie prądu i lepsze odzwierciedlenie obrazu.

Pozdrawiam

Mateusz


60x30x35 (60L)+12cm (17L) tylny panel./Odpieniacz Miniflotor Aqua Medic/Koralia Nano x3/Oświetlenie Hagen GLO 4x24 W ATI 1 x Aquablue Special 24W 1 x ATI Blue Plus 24W T5 1 x ATI Purple Plus 24 W oraz 1 x Blau Actinic 24 W/ Grzałka JAGER 50 W/LR-7KG,LS-4,5Kg/obieg LOC-LINE EHEIM 1000 =

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mateusz86, masz racje SHARP ma/miał lepsze podświetlanie LED, ale..

Pracowałem w firmie VICTORY która robi obudowy i podstawki dla SHARPA i TOSHIB-y.

Częste delegacje do Torunia gdzie jest montownia SHARPA i TOSHIB-y pozwoliły mi dowiedzieć się coś więcej o tych modelach.

Na polski rynek trafiają uboższe wersje tzn. diody LED podświetlające matrycę są rzadziej montowane 50% mniej niż np. na Niemcy

Widziałem testy porównujące w tej fabryce samsunga i sharpa na którym sharp wypadał o niebo lepiej ale bo był jeden z pierwszych modeli samsunga LED! Nie wiem jak jest teraz.

Jakość wykonania samsunga jest o niebo lepsze i bardzo żałuję że kupiłem sharpa...

Miałem samsunga 46" (nie był to LED) ale musiałem sprzedaż :waving teraz zastanawiam się nad sprzedaniem sharpa i kupnem Samsunga 3D 3cm grubości 46" a może i więcej :)

Moje zdanie

Tylko i wyłączenie Samsung.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jutro jadę na kolejne oglądanie do sklepów, wezmę wasze opinie pod uwagę.

Pozdrawiam


600L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jam mam pioniera kuro 50 cali 5090 i lepszego obrazu jeszcze nie widziałem, ale może jeszcze mało w życiu widziałem ?hehe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie Philips, nic innego nie zbliża się jakością do niego. Oczywiście wyjdzie najdrożej ale tanio dobrego nie da się zrobić. Zdecydowanie odradzam Samsunga, wielka ściema. Ciągle podają parametry z kosmosu zasłaniając się tym że mają swoje tabele wzorcowe. O awaryjnosci nie wspomnę chyba nr 1 pod tym wzgledem. Najlepiej jak porównasz w sklepie ustawione dwa telewizory obok siebie, różnice zauważysz odrazu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#308055 sPRYTny :

mateusz86, masz racje SHARP ma/miał leprze podświetlanie LED, ale..

Pracowałem w firmie VICTORY która robi obudowy i podstawki dla SHARPA i TOSHIB-y.

Częste delegacje do Torunia gdzie jest montownia SHARPA i TOSHIB-y pozwoliły mi dowiedzieć się coś więcej o tych modelach.

Na polski rynek trafiają uboższe wersje tzn. diody LED podświetlające matrycę są rzadziej montowane 50% mniej niż np. na Niemcy

Widziałem testy porównujące w tej fabryce samsunga i sharpa na którym sharp wypadał o niebo lepiej ale bo był jeden z pierwszych modeli samsunga LED! Nie wiem jak jest teraz.

Jakość wykonania samsunga jest o niebo leprze i bardzo żałuję że kupiłem sharpa...

Miałem samsunga 46" (nie był to LED) ale musiałem sprzedaż :waving teraz zastanawiam się nad sprzedaniem sharpa i kupnem Samsunga 3D 3cm grubości 46" a może i więcej :)

Moje zdanie

Tylko i wyłączenie Samsung.

Witam,

Telewizory Sharp Quatron są składane w fabryce w Japonii tylko i wyłącznie.Plusem Sharpa jest to że ma czwarty kolor żółty.Samsungi też mają dobry obraz ale moim zdaniem to nie to.Odnośnie Samsunga niektóre modele są awaryjne,oczywiście mowa o moim doświadczeniu Samsungami.

Pozdrawiam

Mateusz


60x30x35 (60L)+12cm (17L) tylny panel./Odpieniacz Miniflotor Aqua Medic/Koralia Nano x3/Oświetlenie Hagen GLO 4x24 W ATI 1 x Aquablue Special 24W 1 x ATI Blue Plus 24W T5 1 x ATI Purple Plus 24 W oraz 1 x Blau Actinic 24 W/ Grzałka JAGER 50 W/LR-7KG,LS-4,5Kg/obieg LOC-LINE EHEIM 1000 =

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak jeszcze znajdziesz gdzieś na magazynie Pioneer Kuro to się nie zastanawiaj tylko bierz. Sam posiadam 5090h, rewelacja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o plazmy to Pioneer wyróżniał się , jednak zaniechali produkcji plazm i nowych nie będzie. Również miałem Pioneera jednak to było zanim pojawiły się nowe technologie w LCD. Teraz kontrast i czas reakcji jest porównywalny wiec plazma musi oddać pole dla LCD. Plazmy sa skazane za wymarcie ze względu dużego poboru prądu oraz szybkiej utracie jakosći ze względu na wypalanie cel fosforowych i jednokrotna możliwośc uzupełniania nie wiele pomaga. Kolejna wada to wypalanie obrazów stałych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Oglądałem dziś TV w MM i chyba najbardziej podoba mi się LG 47LX9500 3D, na mnie efekt 3D robi wrażenie. Moją uwagę przykuł też Sony KDL-46HX800 jest sporo tańszy od LG co mnie dziwi - różnica 2000 zł.

@andrniew Jaki model Philipsa polecasz ?

Pozdrawiam


600L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zdecydowanie odradzam Samsunga ze względu na fatalny serwis. Rodzice mają Philipsa raczej z dolnej półki i moim zdaniem obraz całkiem niezły, dobrze radzi sobie nawet z lichym analogowym sygnałem.

Na 3D IMHO jeszcze za wcześnie. Zresztą dużo zależy od upodobań i tego, co najczęściej w TV oglądasz - ja np. generalnie nie trawię kina akcji, a przy filmach które oglądam 3D to kwiatek do kożucha.


ReefMax i parę gratów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#308240 guliwer777 :

Witam

Oglądałem dziś TV w MM i chyba najbardziej podoba mi się LG 47LX9500 3D, na mnie efekt 3D robi wrażenie. Moją uwagę przykuł też Sony KDL-46HX800 jest sporo tańszy od LG co mnie dziwi - różnica 2000 zł.

@andrniew Jaki model Philipsa polecasz ?

Pozdrawiam

Zdecydowanie polecam serię 9 np 46PFL9705 , obraz z takimi szczegółami że bedziesz w szoku, poprostu plakat. No i Philips nie męczy wzroku. Dodatkowo nie nastawiałbym sie na 3D w obecnych wersjach, okulary sterowane elektrycznie zamykając na przemian soczewki mają katastrofalny wpływ na zdrowie i to już lekarze biją na alarm. Także lepiej poczekajmy na 3D w nowej technologi która dopiero powstaje. W kinie 3D jest wykorzystywana polaryzacja szarości to taż źle wpływa na mózg ale te domowe to tragedia. Poczekajmy na prawdziwe 3D nie kupujmy na wariata w końcu zdrowie jest nawazniejsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#308110 andrniew :Teraz kontrast i czas reakcji jest porównywalny wiec plazma musi oddać pole dla LCD.

Ani kontrast, ani czas reakcji w LCD (LED czy nie-LED) nie jest w ogóle porównywalny do plazm. Chyba, że 1-2ms rekacji dla LCD LED i 0,001ms dla plazmy i kontrasty statyczne 1:5.000.000 plazmy i 1:200.000 LCD uważasz za "porównywalne". Plazma odddaje pola tylko dzięki fenomenalnym działaniom marketingowym producentów, którzy na LCD zarabiają o wiele lepiej (technologia prostsza) i jakoś gdzieś te gigantyczne ilości paneli LED trzeba upchnąć. Bibik ma rację - niedoścignionym wzorem obrazu są Pioneer'y serii Kuro, szczególnie właśnie 5090. W tej chwili panele Neo PDP 13 generacji Panasonica tłuką na głowę obrazem wszystko, co ma coś z LED lub LCD w nazwie, a bajki o gigantycznym zużyciu prądu plazm można włożyć... między bajki :waving

Aha - co do porównania w sklepie - o to jest ciężko, bo w Gdańsku np. udało mi się znaleźć jednego (!) przyjacielsko nastawionego sprzedawcę, który przy zakupie spełnił wszystkie moje zachcianki - postawił telewizory w półmroku (zamiast w potopie sklepowych świateł), dał oba piloty, podłączył do obu taki sam odtwarzacz BluRay i dał się pobawić własną płytą testową. W takich warunkach wnioski były druzgocące - plazma rules :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Porównywalny czas reakcji miałem na myśli to że oglądając oko nie jest w stanie wychwycić opóxniej jak we wczesniejszych LCD kach.Oczywisci na papierze ta róznica będzie ale juz nie dla oka. Miałem dwie plazmy w swojej karierze jedna Sony drugi Pioneer i nie zamierzam powrócic do plazmy. Zużycie energi może spadło w plazmach ale nie porównasz tego z LCD , np 46 cali LCD zużycie 84W , podaj plazme w tym wymiarze ile weźmie ? Napewno różnica w złotówkach będzie ok 500-600 zł rocznie. Wymieniony przez Ciebie Panasonic nie jest zły ale czy bije wszystko na głowe to raczej twoje zdanie. Mialem okazje ogadać go w akcji i muszę powiedzieć że tylko z blu raya miał obraz super , ale już na programie tv to obraz był bardzo przeciętny. Jak wygląda według ciebie wypalanie panela plazmowego na stałych obrazach ? Małoważny problem ?

Co do porównań sklepowych na testowych płytach to jest nieporozumienie. Własnie na blu ray LED y Samsunga bardzo ładnie sie prezentują a przy podłaczeniu cyfrowego tunera jakośc znika i pojawia się ziarenko , poprostu koszmar. Dlatego zawsze testujmy na obrazie telewizyjnym i jeśli ten będzie rewelacyjny ze szczegółami to blu ray będzie kosmos. Kontrasty które podaja producenci tak naprawde nie istnieją. Profesjonalny sprzęt używany przy montażu filmów ma kontrast 1do 800 max , natomiast my mamy wslepach sprzęt amatorski o kontarscie 1: 5.000.000 :waving Wnioski wyciagnijmy sami.

Włśnie od takich bzdur zaczął Samsung inni nie mogli pozostać w tyle wiec ta licytacja kontrastu trwa do dzisiaj. Nidługo osiągnie 1:10.000.000.000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#308277 andrniew :

Porównywalny czas reakcji miałem na myśli to że oglądając oko nie jest w stanie wychwycić opóxniej jak we wczesniejszych LCD kach.[...]Jak wygląda według ciebie wypalanie panela plazmowego na stałych obrazach ? Małoważny problem ?

Lubię oglądać mecze tenisa - sorry - w LCDkach zawsze mam problem z lokalizacją piłki po dobrym serwisie... Akurat 2ms czasu reakcji nie zmieniło się w LCD już od kilku lat. Co do wypalania - akurat mam starą plazmę z panelem G11 - zero śladów po logo stacji po dwóch latach. Co co zużycia energii, średnia ważona w moim (50 cali) to (mimo katalogowych 290W) zaledwie 160... a więc 4h dziennie przez rok to "aż" 55zł.

Warto poczytać - mocno burzy obiegowe opinie... :waving

http://www.plazma-lcd-fakty.pl/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Obecnie mam plazmę Pionieera i swego czasu była bezkonkurencyjna ale obecnie już nie jest taka super, wypaliło się sporo znaczków, najgorzej TVN24 i CNBC Biznes. Zużycie prądu też jest przerażające.

Philips recenzje ma super ale kosztuje 9500 zł a i tak początkowo planowałem wydać 5000-6000 zł potem doszło do 7500 i nie chciałbym już przekraczać granicy za bardzo tej granicy.

Pozdrawiam


600L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli piłeczka od tenisa zostawiała ślad, to musiałeś ogladać LCD bardzo starego i bardzo taniego. Obecnie czas reakcj jest to 1ms i to w zupełności wystarcza , nie masz szans zobaczyć jakiekolwiek opóźnienie i to na 55 calach nie mówiąc o mniejszych. Wiem jedno z doświadczenia , utrata jakośći obrazu w plazmie po roku jest ogromna. Jeśli po roku wyciagniesz z kartonu nowy i postawisz przy tym używanym mozesz się nieco bardziej zaskoczyć niz się spodziewasz. W przypadku LED a taka róznica po roku bedzie niezauważalna. Może 4 h dziennie w twoim przypadku nie jest dużo , ale inni używaja intensywniej.

Opinię zawsze będą podzielone i dlatego lepiej na własne oczy porównać na wystawie czy w zaprzyjaźnionym sklepie .

Zwolennicy każdej technologii będa zachwalać swoje. Mnie bardziej odpowiada LCD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#308284 guliwer777 :

Witam

Obecnie mam plazmę Pionieera i swego czasu była bezkonkurencyjna ale obecnie już nie jest taka super, wypaliło się sporo znaczków, najgorzej TVN24 i CNBC Biznes. Zużycie prądu też jest przerażające.

Philips recenzje ma super ale kosztuje 9500 zł a i tak początkowo planowałem wydać 5000-6000 zł potem doszło do 7500 i nie chciałbym już przekraczać granicy za bardzo tej granicy.

Pozdrawiam

A jednak plazma wypala się. Poprostu taka technologia i nic nie poradzimy . Tylko przez pierwszy rok ma super jakość potem jest gorzej.

@guliwer , jesli ten model jwest za dogi dla ciebie to zobacz 8605 też jest rewelacyjny i tańszy. Mam swoje źródła wiec moge się dowiedzieć za ile najtaniej da sie go załatwić oczywiscie jesli chcesz.

Nie sugeruj się rankingami, zobacz koniecznie w sklepie na własne oczy jak wygląda obraz zanim kupisz. Podczas testów uzywaja sprzetów dodatkowych i one nie z kazdym telewizorem wpółpracują tak samo. Na żywo możesz odnieść inne wrażenie niż po przeczytanym teście.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowa technologia plazmy zapobiega wypalaniu. Z tego co pamietam obraz jest przesuwany o jeden czy dwa pixele tak aby dlugo nie swiecily sie w jednym miejscu przez dluzszy czas np co godzine czy pół.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.