Skocz do zawartości
red_m

Dolewka

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! W jaki sposob uzupelnia sie wyparowana wode w akwarium morskim? Dolewa sie do sumpa czy jeszcze jakos inaczej? Z gory dziekuje za odpowiedz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dolewam na wlocie do panelu i przy wylocie wody z panelu nie ma efektu falowania wody przy różnicach zasoleniach.

Podobnie będzie przy sump-ie.:waving

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli rozumiem, że jak zasolę sobie wodę, to dolać mogę i przy panelu i w sumpie czyli nie ma różnicy :) Wielkie dzięki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tyle, ze im czesciej tym lepiej dla Twoich podopiecznych.


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#308296 red_m :

Czyli rozumiem, że jak zasolę sobie wodę, to dolać mogę i przy panelu i w sumpie czyli nie ma różnicy :) Wielkie dzięki :)

No chyba nie zrozumiałeś :con

Przy odparowaniu wody zwiększa Ci się zasolenie zbiornika bo sól nie odparowuje, może stać się to niebezpieczne w zależności ile jej odparuje i jakiej wielkości masz baniak.

Jak odparuje Ci woda dolewasz tylko i wyłącznie wodę (osmozę) czyli RO+DI.

I tak jak napisał Stani wodę uzupełniaj jak najczęściej by zmiany zasolenia były jak najmniejsze.

Pisałem Ci wyżej że ja dolewam do panelu bo w moim zestawie nie mam sump-a, panel to coś jak sump tylko jest wbudowany w akwarium za tłem jak w moim przypadku lub z boku akwarium jak byś nie wiedział.

Wodę staraj się dolewać do sump-a nie bezpośrednio do akwarium. Jak wlejesz bezpośrednio do akwarium korale lub rybki mogą dostać szoku termicznego bo woda RO+DI będzie zimniejsza i spowodujesz też nagłą zmianę zasolenia.

Jak wlejesz wodę RO+DI sump-a w pierwszą przegrodę na powrocie z akwarium zdąży się to wymieszać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super teraz zrozumiałem. Dzięki wielkie wolę wcześniej zapytać, niż potem zaszkodzić rybom. Teraz pytanie też głupie, ale cóż lepiej za wczasu wiedzieć. Rozumiem, że po przepuszczeniu wody przez filtr RO musze jeszcze przepuścić przez filtr DI?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

RO nie wylapie wszystkich silikatow. Di tak.


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.