Skocz do zawartości
maxymalny

Moje 300L akwa w ścianie

Rekomendowane odpowiedzi

dzień 98 Testowy :D

PH 8.2

No3 > 1mg/l

No2 > o,o2 mg/l

Po4 niewykrywalne

KH 6

CA = 420

zasolenie 1,024

W baniaku działają peletki i kulki + węgiel

dozuję zeostart3 + jod

Biodigest + Bioptim

karmienie 2x dziennie mix suchy + kostka mrożonki

poniżej fotka

3.jpg

5.jpg


8286_8535.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W baniaku działają peletki i kulki + węgiel

dozuję zeostart3 + jod

Biodigest + Bioptim

karmienie 2x dziennie mix suchy + kostka mrożonki

O jakich piszesz kulkach i po co ci zeostart jak masz pelety i jakieś kulki?

Pozdrawiam Mateusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mc91PL - pisząc kulki miałem na myśli PhosGuard " peletki jeszcze chyba nie działają " im trzeba tak z 2 tyg dać od odpału.


8286_8535.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mysle że powinienes wybrac jedną metodę i się jej trzymac. jak kulki to nie zeostart i odwrotnie. szybkie zbicie PO4 to też nic dobrego.


330l: 100/60/55 optiwhite + sump , oświetlenie: 8x39 ATI Powermodule Obieg: RD 3500 odpieniacz: Bubble King Supermarines 200 Filtr:poompa NJ2300+deltec FR 509 +filtr NP-reducing BioPellets dolewka: Dr Witt + Eheim compact 300

cyrkulacja:2xkoralia 4+1x koralia 3: skała ok 50kg. Start 17.05.2010 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

adamus_23_as -> ale ja nic szybko nie musiałem zbijać po prostu wole przeciwdziałać niż potem martwić się że już jest za późno co często się zdarza przecież.

Myślę że zeostart3 tu nie szkodzi - warunek nie przedawkować a ja używam 1/3 tego co zaleca producent.

Wiadomo, że każdy z nas tak na prawdę eksperymentuje i wyrabia sobie właściwą metodę hodowli. Ja w swojej nie zauważyłem nic złego wręcz przeciwnie wszystko wygląda z dnia na dzień coraz lepiej.

Jedyne co mnie od wczoraj denerwuje to krewetki które po wyplewieniu aptasi zabrały się za największe zoantusy .


8286_8535.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

....... maxymalny - dobrze ci radzę ... nie rób sobie ze zbiornika szpitala bo za którymś razem wprowadzisz sobie takiego syfa że i ty pózniej będziesz szukał szpitala dla twoich korali.

PK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

R.I.P <-- ok w takim razie nie będę więcej ryzykował

Mam do Was pytanie - czy macie jakiś patent na złapanie krewetek ? jedzą mi ZOA na potęgę i muszę je koniecznie odłowić.


8286_8535.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzień 107

jak do tej pory w baniaku dramatu nie ma - wszystko ładnie rośnie i się otwiera więc nie ma co za bardzo kombinować. Absorbery działają bo zarówno Po4 jak i No2 o 3 praktycznie niewykrywalne.

do baniaka trafiło dziś kilka nowych mieszkańców :) dobrze ze sklep jest tak blisko :) i to jak wyposażony :)

poniżej kilka fot: uchwiał w trakcie karmienia mięskiem ...

1.jpg

2.jpg

3.jpg

4.jpg

5.jpg

6.jpg

7.jpg

8.jpg

Do tej pory w koralach strat nie odnotowałem - jedynie zoantusy zmniejszyły populację bo je krewetki wpierdzielają nocami wrrrr


8286_8535.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odradzam,sam taki dalem i juz zaluje,syf sie w nim zbiera,musze przy kazdej podmiance go odmulac.

Jestem akrualnie w trakcie wymiany na zywy o granulacji 0,5-1,5mm.


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

akwarium wyglada zacnie. widac jak wszytsko pieknie rosnie! gratulacje! tylke te pokolce... na zdjeciach wygladaja kiepsko. sam mam hepatusa i flavescens w 250 i uwazam to za zyciowy blad :/ ryby sa przestraszone, a jak podrosna to sie robi oczy jak malo miejsca maja...


120x50x50.Odpieniacz EVO3000,RW8,Eheim StreamOn 4000plus,Pacific Sun Metis Hyperion S2 2x75W,Tunze 3163,3162.23kgLS,25kg skaly.LPSy i miekkie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Peniek - dzięki za radę nie kupuje tego w takim razie

michu23 - hepatus ma teraz 5cm długości i pływa dziarsko z hromisami w stadzie jak jeden z nich czuje się bardzo dobrze jak reszta pokolców - nie zauważyłem u tych ryb jakiegoś stresu.

Dzień 117

ostatnio po bokach akwarium nawiedziły mnie glony nitkowe więc nie czekając zbyt długo postanowiłem udać się do sklepu Krzysia i zakupić 3szt ślimaków, a że zawsze wychodzę od niego z koralem więc i dziś coś przywlokłem co czekało na mnie od 2 tygodni :help1

generalnie leje tego balinga 30ml każdego co wieczór - i jak na razie to wapienne glony przybrały na sile i pięknie się rozwijają na skale.

poniżej jak zwykle kilka fotek:

1.jpg

2.jpg

3.jpg

4.jpg


8286_8535.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam widze ze obsade w ryby masz bardzo podobna jak moja ladny koralik


4788_4801.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czadol81 i powiem Ci że jakoś nie korci mnie by ją zwiększać biorąc pod uwagę fakt że czują się dobrze i baniak też się przystosował jak na razie to tylko wapna mi brakuje :help1 dlatego ten baling


8286_8535.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja jeszcze bym dolozyl reaktor do usuwania phospheytu bo widze ze masz troszke tyl zagloniony. ja jade na jednym i jestem bardzo zadowolony szyby czyszcze raz w tygodniu i to wszystko a na piasku nie mam nic


4788_4801.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czadol81 - jaki reaktor masz na myśli - proszę o jakiś link lub foto najlepiej i zasadę działania

tak na prawdę to się przymierzam do reaktora wapnia + co2 + ph sonda i komp bo nie chce mi się lać tego balinga :help1 a tak z głowy tylko podmianki na głowie ...


8286_8535.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzień 119 (testowy)

ten baniak nie przestaje mnie zaskakiwać leje tego balinga od tygodnia i mam wrażenie że mało :D

tak się przedstawiają dziś testy na tydzień przed podmianą 10% wody

Temp. 26.3 *C - coś czuje że będzie problem latem z trzymaniem temp

CA 370

Mg 1320

PH 8.0

KH 6.1

azotyny No2 0

azotany No3 < 1mg/l

Po4 - niewykrywalne

Ciekawe jakie mam zapotrzebowanie dzienne na Ca - bardzo mnie to intryguje - coraz częściej myślę o reaktorze i mikserze. oraz kompie do PH

jedna fotka ulubionego mojego korala :) pompuje się niesamowicie.

1.jpg


8286_8535.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jaki to problem obliczyc dzienny spadek Ca?

Podbij Ca do 450 potem nie lej ballinga przez 2 dni,nastepnie zmierz ile Ca spadlo przez te 2 dni i wynik podziel przez 2 i masz dzienny spadek.Oczywiscie pomiary musisz robic o tej samej godzinie.


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzień 125

Baling leje się co dziennie 50ml i za 7 dni 10 wapnia więcej skoczyło z 360 na 370 wszystko wygląda dobrze i jak na razie nie ma powodów do narzekania.

co do szybkiego podbijania Peniek wapnia to są różne szkoły i zdania ja będę robił to wolno.

również do baniaczka trafiło nowe życie:

1.jpg

2.jpg

3.jpg

4.jpg


8286_8535.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzień 136

Metoda Balinga chyba zaczyna przynosić efekty ponieważ znacząco poprawiły się przyrosty korali twardych co bardzo mnie cieszy. Do baniaka doszedł też nowy koral ale nazwy nie pamiętam.

jak na razie wszystko idzie w dobrym kierunku a baniak nie odnotował żadnego załamania jak do tej pory.

kilka fotek poniżej z tego dnia:

nowy:

6.jpg

to co było:

1.jpg

2.jpg

3.jpg

4.jpg

5.jpg


8286_8535.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pavona decussata :)


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stani - dzięki za info.

grzegorz.k - jutro właśnie jadę po folie nie wiem jeszcze jaką czy niebieska czy czarna chyba wezmę 2 i porównamy :)

dzień 139 testowo-podmianowy

Wygląda na to że od startu żywica się już zużyła ponieważ na TDS pokazało 1 - 2prm czas więc kupić nową.

Testy:

CA - 380

KH - 6.7

PH - 8.0

Po4 - niewykrywalne testem

No2 - niewykrywalne - muszę to zweryfikować małą hanką bo coś mi się to nie widzi

No3 - niewykrywalne - jw.

zasolenie - 1.22

do baniaka też trafiły 3 odmiany grzybków na jednej małej skałce :

fotka poniżej:

1.jpg

ten troszkę mi rośnie już 2 główki więcej niż przed zakupem :baby

2.jpg


8286_8535.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko czarne - sprawdzone. Czarny bristol świetnie daje radę naklejony od tylu, nie trzeba kombinować z klejeniem, jest sztywny, dajesz tylko na rogach taśmę dwustrinną w miejscu gdzie i tak masz silikon i jest cacy :-) pzdr


250L SPS, ATI sunpower 6x39, Schuran 150, Tunze 6095 + 7092, 2xRW8, Jebao WP 25

Poprzedni zbiornik 130L SPS/LPS http://nano-reef.pl/...225#entry375225

Obecnie 250L SPS/LPS http://nano-reef.pl/...097#entry416097

pppzm.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko czarne - sprawdzone. Czarny bristol świetnie daje radę naklejony od tylu, nie trzeba kombinować z klejeniem, jest sztywny, dajesz tylko na rogach taśmę dwustrinną w miejscu gdzie i tak masz silikon i jest cacy :-) pzdr

Dzień 145

pomyślę jeszcze trochę nad tym tłem - a tak serio nie było czasu na to.

a o to nowi mieszkańcy baniaka

1.jpg

2.jpg

Wymiana złoża żywicy.


8286_8535.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.