Skocz do zawartości
k0k0z

Przekladanie akwa - kolejne dojrzewanie?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, w srode jak czas pozwoli i kurierzy nie zawala zaczne napelniac kostke 210L aktualnie mam roche miekkasow w kostce 64l w ktorej konczy sie dojrzewanie (znaczy glony odpuszczaja) i skala wyglada juz po ludzku. Pytanie czy po przelozeniu skaly do nowego akwa znowu porosnie czy da rade tego w jakis sposob uniknac? (lacznie w obiegu bedzie 210L szkla + 90L sump zalany na jakies 35%)


ff37c322e831cc203da4ccb0e5154311u1046a915.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej dojrzewanie całości Cię nie ominie ale przypuszczam że nie musi być tak intensywne.

Z tego co czytałem na forum to jedni po przeprowadzce nie doświadczają ponownego dojrzewania, inni po dłuższym czasie a inni normalnym tempem jak w nowo zakładanym.

Wydaje mi się że to chyba od baniaka zależy :)


54 litry od Aquael'a ^^,

Akwarium: 60x30x30, Oświetlenie: 2x Aquael ECOLIGHT DUO (2x11W), Filtracja/Cyrkulacja: Kaskada FNZ3 1200L\H (aktualnie pusta), HYDOR Koralia Nano 900, Sól: RedCoral, Odpieniacz: brak, Suplementy: brak

START - 24.01.2013 - KONIEC 20.06.2015

30 litrów od Aquael'a ^^,

Akwarium: 30x30x35, Oświetlenie: Aquael ECOLIGHT DUO (2x11W), Filtracja/Cyrkulacja: Kaskada FNZ3 1200L\H (purigen, chemi pure elite, aniphos, żywa skała) HYDOR Koralia Nano 900, Sól: RedCoral, Odpieniacz: brak, Suplementy: brak

START - 22.07.2011 - KONIEC 26.01.2013

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Ja do swojego zbiornika 225 l w obiegu, działającego już prawie rok dołożyłem około 6kg (tam myślę dobrze odgazowanej skały - była czysta biała)

Oczywiście dołożenie spowodowało poprzestawianie tego co już było i zamieszanie piaskiem a jak myślę co za tym idzie b.duży skok NO3 ~> 100. Dołożona skała w ciągu kilku tygodniu porosła algami wapiennymi a NO3 w ciągu 2 miesięcy spadło do 25, gdzieś na szybach pokazały się glony i niestety pogorszyła się kondycja twardych korali.

Możesz jeśli jeszcze nie masz odpalić Biopellets (tu decyzja należy do Ciebie - ja uważam że doskonale zbija NO3 ale przy odpowiednim poziome PO4 i odpowiednim czasie kiedy już rozwiną się bakterie.)

Bardziej martwi mnie przejście z tych 225 l na planowane niedługo 700 l .. dołożę około 20-30kg skały kupę piasku i nie spodziewam się raczej "gładkiego przejścia" :) Sam nie wiem dokładnie jak to zrobić żeby obyło się bez większego bólu :)


900 l (180x85x60) + 250 l sump, cyrkulacja Jebao WP-60 + Jebao RW-15 + 2 x Tunze 6105 + Tunze 6215, RedSkim 250, obieg Laguna 7600, 60 kg LR,8x80W T5+LED, Aquacare Calcium Reactor 3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam,na pewno to się w jakimś stopniu odbiję,z doświadczenia wiem że po mimo dojrzałych składników czyli skały,piachu i wody nowe szkło może pobudzić dojrzewanie i czy użyjesz bakterii,czy cukru i tak coś wyjdzie ale warto spokojnie przeczekać


Zaczynam od początku nie od zera .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.