Skocz do zawartości
Mic88pl

Mic88pl-ReefMax

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich na imię mi Michał mieszkam w Katowicach.Doświadczenie z akwarystyką mam raczej kiepskie,wcześniej miałem 35l z gupikami więc można powiedzieć,że targłem się na dalekie wody.Akwarium nabyłem w Zabrzu każdy wie w jakim sklepie :)

Baniak ma 36 dni,zalałem 16.11.2010 dojrzałą wodą ze sklepu.W tylnych komorach mam:

-Chemi Pure Elite

-Purigen

-odpieniacz w drugiej komorze

-grzałke w tej małej

-fizeline w ostatniej (zmieniam co tydzień na nową)

Sół Reef Crystals

Bakterie Specials Bled

Podmiane wody robie co dwa tygodnie,a co drugi dzień dolewke świerzej wody RODI

Lampy mam orginalne z ReefMaxa,wymienie w puźniejszym terminie.

Na dzień dzisiejszy baniak wygląda tak:

5936-dscf2157.jpg

Jak widać akwarium dojrzewa pełną parą

5936-dscf2160.jpg

Na zdjęciach tego może niewidać,ale mam duży wysyp brązowego sypkiego pyłu(okrzemki?)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widać, widać :) Przy dojrzewaniu to norma.

Witamy na forum :)


ReefMax i parę gratów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegę.

Bardzo ładnie ułożona skała. Co do wymiany fizeliny co tydzień to nie wiem czy jest sens. Ja kiedyś płukałem co dwa tygodnie. Teraz wogóle jej nie ruszam. W końcu niech te bakterie sie na czymś rozwijają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To aiptasia i pojedynczy zoa.


miękkie i kilka rybek 240 l; oświetlenie HQI+T5; odpieniacz Turbo 1000 Multi SL; curkulacja Tunze 2x6045 i AB 3500 UP; październik 2009

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak z cyrkulacją między skałami a bocznymi szybami, nie masz martwych stref? Dasz radę wjechać tam z czyścikiem?

Ten dziwny zwierzak w kółku przypomina mi grzybka niefoto, zobacz ten wątek.


ReefMax i parę gratów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajne ulozenie skaly. Warto tylko zadbac o to aby czyscik sie miescil po bokach i zeby byl przeplyw wody z tylu. Trzymam kciuki za piekne akwarium. Tej fizeliny tez czesto nie wymienialem - 2 razy przez 3 miesiace a potem wyrzucilem... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przestrzeń pomiedzy najbardziej wysuniętą skałą a boczną szybą po obu stronach wynosi ok 3cm więc raczej niepowinno być problemów z czyszczeniem szyb przynajmniej narazie nie sprawia mi żadnych kłopotów :)Jak oglądam tyły to śmieci na skale i glony poruszaja się,także przepływ wody jest.Jeżeli chodzi o tylną szybe to skała opiera się głównie o nią.

A cotygodniową wymiane fizeliny na nową poradzili mi w sklepie w Zabrzu.Pompki cyrkulacyjne mam dwie:

-Aquael Circulator Reef 2600,ustawiona na skałe

-Hydor Koralia Nano,ustawiona bardziej na przednią szybę akwarium

Tego grzyba narazie zostawie zobaczymy co z tego wyrośnie:)

Dzięki za zainteresowanie moim baniakiem:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#309420 kapuhy :

A jak z cyrkulacją między skałami a bocznymi szybami, nie masz martwych stref? Dasz radę wjechać tam z czyścikiem?

Ten dziwny zwierzak w kółku przypomina mi grzybka niefoto, zobacz ten wątek.

mnie to raczej wygląda na b popularną gąbkę


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam trochę zaniedbałem temat ale postaram się to jakoś naprawić.Zmieniłem skałę w akwarium teraz bardziej mi się podoba,dołożyłem ekipe czyszczącą:

-Mithraculus sculptus 1szt,

-Nassarius vibex 6szt,

-Calcinus elegans 2szt,

-Turbo 2szt,

-Archaster angulatus 1sz,

Nie wiem czy to był dobry pomysł z tą rozgwiazdą piaskową,mam ją od wczoraj i cały czas wędruje po akwarium i skale.

Mam zamiar dokupić Lysmata debelius kupić jedną czy dwie sztuki??

5936-dscf2549.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jednej nie kupuj bo Ci sie schowa za skały i tyle będziesz miał z radości z niej :D a ona sama będzie zestresowana.

Kup dwie małe :D


ReefMax 80L, 16kg LR, 9kg LS, Koralia 1,JVP-101, Chemi Pure Elite, Active Carbon, Purigen.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok kupie dwie:) a co myślicie o tej rozgwieździe??Boje się,że nie mam wystarczająco dużo pokarmu"detrytus"dlatego łazi po skale a piasku unika.Chyba że ma taki kaprys:]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mało żarcia... wpuść w miarę możliwości jakąś obsadę większą.. (ryby, może jakieś korale) bedą "produkować" pokarm dla rozgwiazdy..


ReefMax

2,5 l. spiorax
Odpieniacz DIY +BM SP-1000
refugium 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam tu parę zdjęć sprzątaczy:]

5936-dscf2559.jpg

5936-dscf2570.jpg

5936-dscf2565.jpg

5936-dscf2564.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,na skale łazi mi takie dziwactwo z racji tego,że jest dosyć małe przedstawiam taki oto rysunek :mooning

5936-galaretka.jpg

dodam,że jest białe,prześwitujące ciało coś w stylu meduzy i chodzi wiecznie wkurzone:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie znalazłem na tej stronce tego zwierzaka,ale myślę że to może być jakiś ślimak:)A poniżej aktualne zdjęcia akwarium

5936-dscf2708.jpg

tak na dzień dzisiejszy prezentuje się baniak:)

5936-dscf2713.jpg

Lysmata wurdemanni

5936-dscf2717.jpg

5936-dscf2721.jpg

Lysmata debelius x2 jedna paraduje po skale,a druga jakby trochę wstydliwa chowa się za skałą

5936-dscf2620%20-%20kopia.jpg

Mithrax crab

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie znalazłem na tej stronce tego zwierzaka,ale myślę że to może być jakiś ślimakA poniżej aktualne zdjęcia akwarium

podpowiedź: szukaj flatworms


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powoli zaczynam myśleć o koralowcach,jeszcze skały są obrośnięte glonami ale zaczynają znikać.Oto lista mam nadzieję,że szybko zagoszczą w akwarium:

Korale miękkie:

Ricordea florida

Rhodactis spp. fluo zielony

Sympodium spp.

Zoanthus spp.

LPS:

Euphyllia paraancora x2

Acanthastrea lordhowensis

Rórówki:

Sabellastarte magnifica

Gąbki:

Haliclona spp.

Mile widziane wszystkie za i przeciw:P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zwierzaki dokładaj powoli nie wszystkie na hura, ale pierw poczekaj jak te glony całkowicie zejdą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem:)Nie mam najmniejszego zamiaru,zresztą wszystkie razem by majątek kosztowały.Myślę że jeden lub dwa korale co miesiąc...A co do Salarias fasciatus nie jest to najlepszy pomysł wpuszczenia go do reefmaxa prawda?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Salarias fasciatus rośnie spora..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego rozważam zakup tej rybki głównie żeby pozbyć się reszty glonów ale jakby potem miała się męczyć to nie widzę sensu jej kupować..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#337114 Mic88pl :

Wiem:)Nie mam najmniejszego zamiaru,zresztą wszystkie razem by majątek kosztowały.Myślę że jeden lub dwa korale co miesiąc...A co do Salarias fasciatus nie jest to najlepszy pomysł wpuszczenia go do reefmaxa prawda?

ja mam salariasa i nie zamieniłbym go na żadną inną rybę. Może RM nie jest zbyt duży, ale salarias odwala taką robotę! - Ta urocza rybka albo rozbrajającą mimiką sprawia wrażenie, że Cie widzi i coś "mówi" albo non stop je glony! Pierwszy raz mogę spać spokojnie, nie mysląc, że mi tło syfem zarośnie! To chyba całkiem niezła rekomendacja prawda :help1 ?


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coraz bardziej jestem za :)hehe jeszcze mam pytanko jak karmicie spiruliną w płatkach to wyłączacie odpieniacz?Bo mi zaraz spirulina wpada do pierwszej komory i tyle jej było..hehe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sam sobie odpowiedziałes :help1 wyłączaj dany sprzęt ktory utrudnia karmienie. W tym wypadku odpieniacz - jesli pokarm w platkach dryfuje po tafli wody.


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.