Skocz do zawartości
Kośmid

Wentylatory- zagwostka !

Rekomendowane odpowiedzi

Zakładam nowy wątek bo myśle, że jest warty uwagi i komuś w przysłości rozwieje wątpliwości.

Tak więc jestem posiadaczem takiej lampy http://www.erybka.pl/product_info.php?cPath=1_20_242&products_id=2762 tyle, że ja kupiłem w przyjemniejszej cenie bo lampa została pozbawiona jednego przycisku do włączania/wyłączania białych diód. Wszystko elegancko, świeci jak Bóg przykazał aż tu nagle psikus. Moje programatory ( LCD wyświetlacze ) naturalnie "zgasiły" najpierw białe, potem niebieskie diody, nastała ciemnośc ale cisza nie. Wentylatory nadal działały. Doszedłem do wniosku, że przez moje programatory przechodzi słabe "zasilanie" potrzebne do podtrzymywania zegara a to starcza na to aby wentylatory działały. Przykładając śrubowkręt próbnik ( ten co ma malutką lampe w sobie ) pokazał, że przez obudowe lampy przechodzi faktycznie małe napięcie. Złe uziemienie lampy ?

I teraz zaczyna się spektakl.

Próbowałem z programatorami zwykłymi, tymi z ząbkami, efekt ten sam. W nim jest malutki silniczek napędzający tarcze wiec prąd swobodnie płynie a wiatraczki działają.

Za ideą Przemka, pozbyłem się uziemienia w programatorach ( żadna różnica chyba czy przedłużacz czy programator pozbawiony uziemienia ? ) i obróciłem wtyczke lampy, efektu brak.

Zauważyłem jednak że jak obydwie wtyczki podłącze do jednego programatora to po odcięciu prądu wentylatory nie działąją ale jest to mniej naturalny cykł słoneczny bo w jednym momencie włączają się wszystkie diody i gaszą.

Aha zapomniałem dodac. Gdy diody się nie świecą a wiatraczki działają to starczy że na obudowie klikne off na przycisku i jest już cisza ale to mija się z celem gdybym miał tak robic przed pójściem spac :/ Przypominam, że mam jeden przycisk. Myślałem nad tym aby pozbyc się i tego przycisku czyli kable bezpośrednio poszły by do układów lampy a nie przez włącznik/wyłącznik najpierw. Niestety nie znam się na tym więc prosze o łopatologiczne wskazówki :)

Bardzo prosze o pomoc! Jest tu na pewno jakiś mag od prądu :)


90x40x65 + sump 50x35x42. Cree DIY (36RB+16CW+1R+1G), Tunze 6045, Aquabee UP 2000, Tunze DOC Skimmer 9006. >25kg LR, refugium, DSB. Zasadniczo od 13.01.2007r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obwód zamyka się przez drugi przewód zasilający. Chyba błąd konstrukcyjny. Być może źle połączone przewody w lampie. A spróbuj zamienić przewody miejscami tylko w jednej z wtyczek.


"Boże, zachowaj mnie od zgubnego nawyku mniemania, że muszę coś powiedzieć na każdy temat i przy każdej okazji." - św. Tomasz z Akwinu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#309517 Włodzimierz :

Obwód zamyka się przez drugi przewód zasilający. Chyba błąd konstrukcyjny. Być może źle połączone przewody w lampie. A spróbuj zamienić przewody miejscami tylko w jednej z wtyczek.

Czyli rozciąc wtyczke i druciki zamienic ?

Utrace gwarancje chyba wtedy.


90x40x65 + sump 50x35x42. Cree DIY (36RB+16CW+1R+1G), Tunze 6045, Aquabee UP 2000, Tunze DOC Skimmer 9006. >25kg LR, refugium, DSB. Zasadniczo od 13.01.2007r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak nie chcesz tracic gwarancji to zrob prosty przedluzacz z wtyczki i gniazdka i w nim zamien kable, i w ten sposob sprawdzisz czy to pomaga.


pozdrawiam Mateusz

_____________________________________________________________________

140l z panelem, Kessil 360W, Tunze 9012

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#310134 MateuszD :

jak nie chcesz tracic gwarancji to zrob prosty przedluzacz z wtyczki i gniazdka i w nim zamien kable, i w ten sposob sprawdzisz czy to pomaga.

Człeniu ! Piwo dla Ciebie. Zrobiłem prowizoryczny przedłużac i zamieniłem bieguny, działa !

Teraz tylko kupic nowy przedłużacz który da się otworzyc bo ten co mam to jest zanitowany :/ i w nim przeprowadzic te samą operacje. Dziękuje !


90x40x65 + sump 50x35x42. Cree DIY (36RB+16CW+1R+1G), Tunze 6045, Aquabee UP 2000, Tunze DOC Skimmer 9006. >25kg LR, refugium, DSB. Zasadniczo od 13.01.2007r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
:clowning

"Boże, zachowaj mnie od zgubnego nawyku mniemania, że muszę coś powiedzieć na każdy temat i przy każdej okazji." - św. Tomasz z Akwinu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie to Ci napisałem - jedną z wtyczek obrócić :clowning(a o przedłużaczu bez uziemienia napisałem, gdyż gdyvby był z bolcem to byś wtyczki nie obrócił) :waving

pozdrawiam

Przemek


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.