Skocz do zawartości
Miroslaw

Nowa Solniczka dla Nowicjusza

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mozna zalozyc solniczke majac 2tys. w portfelu?

Chodzi Mi aby byla kompletna,wraz ze skalka.

Narazie bez Korali i Rybek sie obedzie!!!

A mysle o akaw 80x35x40hcm.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

można ja swojom złożyłem za 1500 zł 100l

odpieniacz 150 zł weipro+pompka 100zł

2 * cyrkulacja 200 zł

hqi 180 zł + żarnik 200 zł

akwarium ok. 110 l + tło 130zł

sól 100zł

osprzęt 100zł

skała 700zł ok 20kg

razem daje 1800zł


800l:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja swoje 225l mam zamiar postawic za 2,5 tysiaka, tylko juz teraz wiek ze skaly i tak bedzie za malo............................

Ale na poczatek dla paru Krewetek i Blazenka wystarczy.


_________________________ | | | Już niedługo odpalam !!! | |_________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no myślę że trochę mało :/

ja zakładam baniak 150L i w kosztorysie mam 3,5k (a pompki cyrkulacyjne + odpieniacz kupiłem uzywany)

Odpieniacz 375PLN

cyrkulacja 2000l/h 130PLN

filtr RO + DI 350PLN

sól 10kg 160PLN

oświetlenie 6X24W T5 580PLN

skała 900PLN

testy 200PLN

akwa 200PLN

szafka 400PLN

jakieś pierdoły 100PLN

w sumie prawie 3,5k a myślę że byłem oszczędny i nie szalałem, na pewno można zrezygnować z RO (tylko raczej dobrze nie będzie) oswietlenie samo HQI chyba też nie jest dobrym pomysłem


-- akwa 160L, Biostar Flotor, RO+DI, 6x24W T5, cyrkulacja 2000l/h, sól KENT Marine, LR 25kg Ophiolepis superba, 3x?limak, 9xpustelnik, Z.velifierum, 2xA.occelaris, E.bicolor, A.typicus, Xenia, Rhodactis indosinensis, Lobophyton, Clavularia,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Samo HQI jest na pewno lepszym pomysłem niż same świetlówki. Ja na Twoim miejscu (AlMastar) zrobiłbym HQI 150W zamiast tych 6-ściu świetlówek. Koszt 350 zł czyli zaoszczędziłbyś 230zł - światła znacznie więcej na czym na pewno skorzystają zwierzęta. Wydaje mi się że będzie za mała cyrkulacja - jeszcze zależy z ilu punktów będziesz dmuchał, ale tu dopatrywałbym się raczej wzrostu wydatków.


380l, 400W led DIY Cree, odp. T-Aqua, trochę innych gratów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja moje zrobiłem za jakieś:

używane hqi 150w + 2 9cio miuesięczne żarniki 200 zł

weiprom2011 130

pompka od ruwala 120 zł

akwarium z tłem (100l) 120 zł

cyrkulacja 100 zł

skitler (jako filtr biologiczny 130 zł)

żwirek 50 zł

testy 100 zl

sół AM 30 zł

STOLIK 50 ZŁ

skała 600zł

osmoza 300 zł

czyli ok 2000zł


800l:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ludzie nie straszcie przecież na słone jest sporo pomysłów - ja mam 2x36W w t8 i świeci i miękkie rosną, ryby sa szczęśliwe. to bardzo obniza koszty zakładania. Po co do samej skały 6x24W t5?


240 l (120 dł 50 szer 40 wys) + 56 l sump, pompa glowna PH 802, cyrkulacja 900l/h + 500 l/h + 400 l/h + 240 l/h, oswietlenie NOWE 39W aquastar (T5) + 39W 4000K (T5) (12 godzin) + 2 X 39W 5000 K (6 godzin) bez odpieniacza, grzałka 150W, ok 20 kg żywej skały

forum wspinaczkowe Brytan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tomasz: co do cyrkulacji jest jeszcze pompka od flotora, ale wiem ?e b?dzie ma?o i planuj? dokupi? jeszcze MaxiJet'a 1000l/h wtedy b?dzie na 100% dobrze :) , co do HQI czy T5 to r??nie ludzie m?wi? :) a co do samego HQI to zobacz ?e jednak wi?kszo?? ludzi tutaj ma HQI+T5, wi?c nie wiem czy bym oszcz?dzi? bo i tak T5 bym 2 musia? kupi?

Qbab: kto? mi m?wi?, ?eby nie robi? tak ?e na sam? ska?? ?wiec? s?abym ?wiat?em (np 2x24W) a potem w?aczam 6x24W bo od nowa b?d? problemy z glonami. Zreszta sama ska?a b?dzie co? ko?o 1 miesi?ca a potem mam nadziej? ?e ju? co? b?d? wsadza? wi?c oszcz?dno?? by?aby chwilowa, a przy dzia?aj?cym akwa ci??ko robi? zmiany (a ?wietl?wki mam DIY). co do 2xT8 si? nie wypowiadam.


-- akwa 160L, Biostar Flotor, RO+DI, 6x24W T5, cyrkulacja 2000l/h, sól KENT Marine, LR 25kg Ophiolepis superba, 3x?limak, 9xpustelnik, Z.velifierum, 2xA.occelaris, E.bicolor, A.typicus, Xenia, Rhodactis indosinensis, Lobophyton, Clavularia,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@AlMastar

Witam. Większość osób używa żarników 10000 lub 13000K.

Jeśli chcesz zrezygnować z aktyniki można przecież założyć 16000 lub 20000K. lub dołożyć np. superaktyniczną Phillipsa TL03 i będzie kompletny odlot.


380l, 400W led DIY Cree, odp. T-Aqua, trochę innych gratów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hi Tomasz

Na zarnikach BLV -10 000K jest napisane ze posiadaja ochrone UV , nie wiesz ile w tym jest prawdy ?:/

i czy mozna je wpakowac besposrednio do halopaka nie "popalac "przy tym korali ?


WOLNOSC SLOWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Przerobiłem już z 15 żarników w tym właśnie BLV 10000K. Zawsze pakowałem je do halopaków bez żadnych "cudownych "szybek. I nigdy nie zauważyłem żadnych ujemnych skutków. Zobacz takze akwa Artura Furtaka, pełny wypas, super zwierzęta - przeszedł z fabrycznej lampy z "filterkiem" na zwykły halpoak i zwierzęta dalej wychodzą mu z akwa.

Co do BLV - zrezygnowałem z nich gdyż ich światło miało dla mnie taką jakąś zielonkawą poświatę. Za to te 20000K są świetne.


380l, 400W led DIY Cree, odp. T-Aqua, trochę innych gratów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gdzieś słyszałem że te filtry uw to się szybko wypalaję w tych szybkach właściwi to są przez pare dni.to tylko chwyt reklamowy


800l:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
błażej :

gdzieś słyszałem że te filtry uw to się szybko wypalaję w tych szybkach właściwi to są przez pare dni.to tylko chwyt reklamowy

W projektorach stosuje się szybkę, umieszczoną między lampą a matrycą.

Jeśli jest to zwykłe szkło pokryte filtrem, to po 2-3 latach filtr łuszczy się. W lepszych wykonaniach jest to jakiś rodzaj szkła, nieprzepuszczający UV.

Gdy jest to żarnik pokryty jakimś filtrem, to pewnie wypala się bardzo szybko...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.