Skocz do zawartości
Arek1980

Projekt solniczki 140x60x60 proszę o pomoc

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich i proszę o pomoc....

od dłuższego czasu wertuje i czytam posty czasopisma i wszystko co jest związane z akwarystyką morską jestem posiadaczem akwarium słodkowodnego od kilku dobrych lat jednak morskie to jednak inna bajka i chyba czas spróbować przygodę więc proszę o pomoc właśnie was chciałbym założyc akwarium morskie o wymiarach 140x60x60 tj. około 500 litrów akwa optiwhite przednie i boczne reszta float stolik wiadomo konstrukcja oświetlenie tylko i wyłącznie led + jakies 2 t5 problem polega na osprzęcie mieszkam w Zabrzu i wiem że z erybki pomoga ale zanim cosik kupię chce wiedzieć co warto mięć więc bardzo bym prosił o podanie konkretnych przykładów dobrego sprzętu do powyższego akwa które będą pracowac dobrze precyzyjnie i przedewszystkim cicho.)))

wiadmo akwa z kominem przelewowym i sump musi być...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Konkretnych przykładów będzie tyle ilu doradzających. Poczytaj dział dla nowicjuszy, popatrz na setup podobnych litrażowo zbiorników, zobacz na co Cię stać i spróbuj sam zrobić projeky i przedstawić go do oceny. Wtedy ocenimy i doradzimy. Pomyśl jeszcze czy to ma być zbiornik z koralami miękkimi, LPS-ami czy SPS-ami bo to różne koszty na początek. Inne światło na przykład.


"Boże, zachowaj mnie od zgubnego nawyku mniemania, że muszę coś powiedzieć na każdy temat i przy każdej okazji." - św. Tomasz z Akwinu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i tu jest zong jaka różnica jest pomiędzy koralami miękkimi, LPS-ami czy SPS-ami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wpisz w google stary, są tam odnośniki w milion miejsc, w tym i do tego szanownego forum :)


-UNDER CONSTRUCTION-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heh wiedziałem może nie wiem gdzie szukac bo na forum jest tego w .... ale konkretniej proszę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Arek jak wrócisz to zmień wielkość liter w temacie!


Pozdrawiam

Skoczek

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

napewno miękkie i lps na sps sie nie łapie bo musze zacząc z tym:D

ort do poprawy,

pkt. 8 Regulaminu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.