Skocz do zawartości
Łysy

Słoik po wrocławsku

Rekomendowane odpowiedzi

Do takiego maluszka nic bym nie dodawała, podmianki i tyle.

A pytasz o dokarmianie kogo/czego? krabików, acry, generalnie obsady?

ps. bo nie załapałam czy "maluszek" to cała "Góra Szczęścia" czy konkretny osobnik :googleye


130x50x40 + 210 l sump , obieg laguna 3500 , cyrkulacja tunze 6055 + 6045 + 6060

oświetlenie 4x 54 w t5 DIY, SHURAN 200

wystartowało Nasze Przejściowe...

SPRZEDAM:

-akwarium 100x70x55, sump, stelaż, hydraulikę;

-lampa DIY 2x150W HQI + żarniki Reeflux;

-lampa DIY 8x T5 39W

-OR 3500

LINK DO TARGOWISKA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh miałem na myśli korale. Tam są tylko miękkie:)

A kraby mają za zadanie po skałach latać i glony zjadać.Tak przynajmniej z nimi ustaliłem.

Boggessi dostała stado aiptasi do skoszenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to jak z krabami ustaliłeś wszystko i z krewetką tyż, to miękkie powinny dać radę, bez niczego. Tylko nie moge doczytać co u Ciebie z Tym światłem, coś tam doszło i masz dokładać i zmieniać... ok. więc kokretnie nad "Górą" co będzie świecić?

ostatecznie, raz na tydzień 0,5 ml mleka 2% łaciatego :googleye miękkie oszaleją! poczytaj o mleczku


130x50x40 + 210 l sump , obieg laguna 3500 , cyrkulacja tunze 6055 + 6045 + 6060

oświetlenie 4x 54 w t5 DIY, SHURAN 200

wystartowało Nasze Przejściowe...

SPRZEDAM:

-akwarium 100x70x55, sump, stelaż, hydraulikę;

-lampa DIY 2x150W HQI + żarniki Reeflux;

-lampa DIY 8x T5 39W

-OR 3500

LINK DO TARGOWISKA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tej chwili jest 2 x 11w, 10000 K 1:1 z 20 000K

A będzie 2x11w 20 000K i jeszcze 1x11w 10 000K -razem 33w

O mleczku czytałem, spróbuję.

A świetlówki dostałem do planowanej 65-tki, będzie tam 3x24w, ale o 65-tce to za jakiś czas:):googleye

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#311649 Tofik :

10 000K to może być mało i problem z glonem, 20 000 będzie za trupio, szukaj czegoś pośredniego - 14-16 000K.

W ameryce sporo ludzi lata na 6500k wiec zółto.

Mialem 3x10000k i 1 blue.Glony sie nie pojawiły.

#310186 Adam22 :

Co do soli kent - to szajs. Mnie sie mieszala 2 dni i sie nie wymieszala dokladnie.

Potwierdzam

Bardzo fajny kawalek skały,pasuje idealnie i na wysokosc i szerokość no i miła dla oka kosteczka, mozesz kiedys sprobować gobiodonka okinawae :googleye ładne barwy zoa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj polało się mleko. 0,2 ml 3,2% i ćwierć kropli vit. C. Efekt był szybki, już kolejnego dnia wszystkie zoa pięknie się otworzyły, capnelle się powyciągały. Tak samo jak aiptasia:clowning

Tak naprawdę to preferuje oglądanie zbiornika tylko pod aktyniką.

Walczę z grzybkami, chyba nie mam do nich ręki. Porwałem już trzy grzyby, większość przez przypadek. Jeszcze się trzymają mam niewielką nadzieję że zamiast padać się podzielą. Póki co trzeba czekać. A zoa faktycznie ładne choć na zdjęciu wyglądają jakby miały zupełnie inne kolory, generalnie dominują zielono-brązowe, są jeszcze żółte i pomarańczowo-czerwone. Szukam czegoś w błękicie..

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pojawiło się trochę nowych kolegów, generalnie robi się ciasno. Sarco jeszcze się wstydzi - drugi dzień, grzyby się przekonują do nowego miejsca.

Dołożyłem światełka, teraz jest 3x11w w tym dwie aktyniki, jedna 10000K.

Tak teraz wygląda całość:

4983-p1060696.jpg

4983-p1060658.jpg

4983-p1060639.jpg

4983-p1060662.jpg

4983-p1060670.jpg

4983-p1060709.jpg

4983-p1060707.jpg

4983-p1060666.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#315136 Łysy :

Wczoraj polało się mleko. 0,2 ml 3,2% i ćwierć kropli vit. C.

Ciekawe jak zadozowałeś te ćwierć kropli :bump1

Akwarium ładnie się rozwija, powodzonka


Zbiornik 72L, RO+DI, lampa 4*24w 2*biała 10k i 1*niebieska10k, 1*Fiji Purple, 2*Tunze 6015, grzałka EHEIM 50W, miniflotor + Eheim 3702, sól RED SEA Reef Coral Pro, skała 10kg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wciągnąłem igłą strzykawki jedną kroplę wit c, zaciągnąłem jeszcze 4ml wody ze zbiornika i wlałem z powrotem tylko 1ml.:bump1

Ogólnie widzę poprawę po dozowaniu mleka, sarco wychyla się trochę bardziej odważnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lepiej daj sobie spokoj z dozowaniem czegokolwiek. Za to moglbys wyrwac tego glona na lewo w gore od clavularii.


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Glon już został usunięty, było jeszcze kilka gałązek ale te też usunąłem, faktycznie nie warto ryzykować, jest co prawda phos ex, ale to z przezorności.:bump1

Jest też pewien problem mianowicie moduł 10000K odmówił posłuszeństwa, jedzie na gwarancje. Czy to może przynieść jakieś namacalne negatywne skutki dla zbiornika?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pospieszyłem się z usunięciem makroglona. Zauważyłem wzrost glonów na szybach, to mogą być okrzemki, to jest prawdopodobnie bo nie używam DI. Z tym że wcześniej nie było z tym problemu, a system przygotowywania wody się nie zmienił. Fakt faktem przyczyn może być kilka, podpiąłem też koralię pod timer razem ze światłem, świecę teraz tylko aktyniką, 22w. I więcej raczej nie ma sensu dawać do takiego słoika, bo przez czas w którym chodziły wszystkie trzy moduły zauważyłem ubytek, bielenie glonów wapiennych. Czekam na strzykaweczki od aptekarza żeby zmontować odpieniek w stylu Tomko. O dziwo nie ma problemu z zasoleniem, ogólnie utrzymuje 1,024, dolewam wodę raz na kilka dni. Pozdrawiam serdecznie z placu boju.:clowning

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ładnie , szczepka zoantusów czeka, jutro rano o 7 będę we Wro , mogę Ci wziąść jak podjedziesz na PKs


360l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niesamowita sprawa, zoasy przepięknie zielone, w kształcie kryzy cudo, i jeszcze sinularie i to wszystko za

"dziękuje". Są jeszcze na świecie ludzie zupełnie bezinteresowni i umiejący się dzielić. Dziękuje raz jeszcze:kapelusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niesamowita sprawa, zoasy przepięknie zielone, w kształcie kryzy cudo, i jeszcze sinularie i to wszystko za

"dziękuje". Są jeszcze na świecie ludzie zupełnie bezinteresowni i umiejący się dzielić. Dziękuje raz jeszcze:kapelusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja stary chętnie kupię od Ciebie szczepki tych cudownych zoasów jak Ci sie rozrosną :nono


-UNDER CONSTRUCTION-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja stary chętnie kupię od Ciebie szczepki tych cudownych zoasów jak Ci sie rozrosną :waving


-UNDER CONSTRUCTION-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe:bump1 dobre:D

Lepiej poszukaj czegoś u siebie czego masz za dużo hehehe:D

Żartuje oczywiście, sprzedaż nie wchodzi w grę, mam inne fioletowo-zielone i możemy się wymienić?

Dopóki nie postawię większego szkła- jeszcze jakiś miesiąc został, to więcej nie wcisnę w to szkło:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe:bump1 dobre:D

Lepiej poszukaj czegoś u siebie czego masz za dużo hehehe:D

Żartuje oczywiście, sprzedaż nie wchodzi w grę, mam inne fioletowo-zielone i możemy się wymienić?

Dopóki nie postawię większego szkła- jeszcze jakiś miesiąc został, to więcej nie wcisnę w to szkło:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.