Skocz do zawartości
Rafał D

cos mnie zre

Rekomendowane odpowiedzi

od kilku dni cos zjada moje korale

dzieje sie to w nocy

pierwsze poszly grzybki a wczoraj stracilem xenie

podejrzenie pada na wurdermanii ale moze cos innego grasuje

macie jakies propozycje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wyczekaj kilka godzin po wylaczeniu swiatla i po ciemku na szybko latarka obszukaj to co jeszcze zostalo. ja tak namierzylem slimaka ktory mi podgryzal litophytona

wundermanni ...mozliwe, jeden z moich tez sie swojego czasu dobieral do roznych rzeczy ale stawialbym raczej na jakiegos innego szkodnika


userbar548926yr3.gif ______________________________________________________

rekinekoh4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam nadzieje ze to nie wurdermani bo skubaniec jest szybki a nie podoba mi sie perspetywa przezucania 60 kg skaly

no to jeszcze jedno pytanko?

ten twój slimak jaka mial czestotliwosc polowan

bo zastanawiam sie - po grzybkach bylo kilka nocy przerwy a teraz xenie poszarpal mi na dwa razy wczoraj i dzisiaj

zastanawiam sie czy jest sens pilnowac dzisiaj czy pozarl i odpoczywa? glupio tak siedziec cala noc z latarka

:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hyh to bedzie jak z gotowaniem mleka - patrzysz - nic sie nie dzieje, obrocisz sie na chwile i juz wykipi :)

moj pasl sie na poczatku niezauwazalnie - to co zezarl sie regenerowalo chyba na biezaca. dopiero jak dorosl do okolo 2.5 cm to jego apetyt przerosl zdolnosci regeneracyjne drzewka i sprawa sie rypła:) zerowal tylko po ciemku i jak tylko poswiecilem latarka zaraz spylal pod kamien

poszarpane?? hmm, ja w sumie morska lama jeszcze jestem, ale jak poszarpane to typowalbym predzej jakiegos nienazartego kraba niz slimaka. moje drzewko po slimaku nie bylo poszarpane tylko ladnie nadgryzione


userbar548926yr3.gif ______________________________________________________

rekinekoh4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To moze byc np.jakis wieloszczet, sam takiego mialem, duzy, bialy i wlochaty, co kilka dni lubil sobie zjesc pare polipow xenii, bardzo czujny, praktycznie nie do zlapania.


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mi krabik załatwił 3 dość duże miekkie ale dorwałem sk***iela :)


"______________________ Akwarium 590l; obieg deltec HLP5250; cyrkulacja Tunze Turbelle Stream kit TS07, MJ 1200; Deltec APF600; 2x HQI 150W, 3 x T8 40W;Mieszacz DIY; NR1000; RO+DI; dolewka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.