Skocz do zawartości
Gość konto_usuniete

Jak zbudować odpieniacz-ciekawy link

Rekomendowane odpowiedzi

Gość DarekB30

Coś dla gustujących w DIY

Odpieniek DIY

:)

jak czas pozwoli to się pokuszę o zbudowanie takiego odpieńka

ps

Sprytny już poprawiłem :kapelusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość DarekB30
#310465 KIDULT :

a co taki odpieniek robi?

nic specjalnego, właściwie to samo co inne odpieńki:

sprząta, prasuje, gotuje, krawaty wiąże, usuwa ciąże - czyli wszystko co powinien robić odpieniek :clowning:waving

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kidult, zadałeś dobre pytanie,masz ALGAESCRUBBER to zapomniałeś co to pienidło .zerknijcie tu

http://www.aqualogo.ru/phpbb2/index.php?showtopic=6910


Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mistrz - Aleksandr P - jego zabawki powaliły mnie na kolana. Świetna robota !!!

PK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Darek, tak szczerze to piękna robota, tyle że kilka błędów konstrukcyjnych bym znalazł, wiem że Ty też:waving ten odpieniacz mógłby miażdżyć wydajnością, gdyby w pełni wykorzystać jego potencjał, a tak jak teraz to obstawiam że porządnie pieni przez dobę, może dwie, później jego wydajność spada w zastraszającym tępie :clowning

Pozdrawiam

seb

ort do poprawy,

pkt. 8 Regulaminu


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za długo by pisać, trzeba kilka pienideł przerobić tak szczerze żeby wiedzieć co może zrobić taka pompa w odpowiednim body:)

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość DarekB30
#310564 seb :

Za długo by pisać, trzeba kilka pienideł przerobić tak szczerze żeby wiedzieć co może zrobić taka pompa w odpowiednim body:)

Pozdrawiam

seb

zgadzam się z Tobą seb

w tej pompie drzemie olbrzymia moc i jak właściwie wykorzystać jej możliwości można zrobić naprawdę porządne pienidło

link wrzuciłem tylko jako przykład/ciekawostkę :clowning

ja również mam małą ciekawostkę ale o szczegółach później, uchylając rąbka tajemnicy :waving

http://www.nano-reef.pl/datas/users/4234-red%20dragon%201500.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

seb no ale warto się dokształcać, bo w sumie po co nam to mówisz jak nie uchylasz rąbka tajemnicy.

Dla mnie to odpieniacz to odpoeniacz inna cena inna klasa jakości ale nie potrafię odrużnić czemu sprzęt za powiedzmy 1500 i APF jest gorszy od takiego za 1500 Cone 200.

Czemu jeden lepiej "pieni" od drugiego.

Dla mnie ma powstawać piana i tyle a zapiany brud.

ort do poprawy,

pkt. 8 Regulaminu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I tez am pytanie do fanatykow piany:)

Czy poziom wody w sumpie ma wplyw na ilosc zasysanego powietrza?


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość DarekB30
#310607 Grzegorz Dyzma :

I tez am pytanie do fanatykow piany:)

Czy poziom wody w sumpie ma wplyw na ilosc zasysanego powietrza?

Grzesiu

to zależy od konstrukcji odpieniacza (ciśnienie zwrotne) i użytej pompy

w wielu przypadkach ma wpływ ale raczej niewielki:waving

Za to w wielu pompach można bezproblemowo poprawić ten parametr

Np Tunze deklaruje 850 l/h powietrza do 1000 l/h można tę pompę podciągnąć bez uszczerbku dla pompy

Włodek też podciągał swoją pompę :clowning

Cast Away

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#310607 Grzegorz Dyzma :

I tez am pytanie do fanatykow piany:)

Czy poziom wody w sumpie ma wplyw na ilosc zasysanego powietrza?

Odpowiedz brzmi -TAK , choć czsami na oko nie idzie tego zobaczyć ale czuły rotametr to pokaże.


Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fotka z przed kilku miesiecy

2683-p1010499.jpg

Obecnie poziom wody jest mam jakies 30-32cm bo wczesniej (przy 25Cm) pienil na sucho. Pompa aquabee 2000/1 z wirnikiem delteca, zamontowana jak widac. W teori mowi sie ze zbyt dlugi wezyk (nie wiem jak ma sie do tego srednica) obniza ilsoc zasysanego powietrza. A w praktyce? Nie wiem czy ktos ma rotametr i jest wstanie sprawdzic spadki w sytuacjach kiedy chcemy dac dolot za okno.

Darku piszac "cisnie zwrotne" masz na mysyli opor jakie zasysane przez pompe powietrze musi pokonac zeby "wyprzec" z wezyka wode? czy moze cisnienie powstajace z wyzszego poziomu wody w odpieniaczu niz w sumpie??? Czy jeden i drugi czynik ma wplw:reading


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość DarekB30
#310624 Grzegorz Dyzma :

czy moze cisnienie powstajace z wyzszego poziomu wody w odpieniaczu niz w sumpie???:clowning

dokładnie tak, chodziło mi ociśnienie zwrotne wody

pompa ma ciężej pracować, musi pokonywać dodatkowy opór wynikający z wysokości słupa wody

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba sie wkrecilem:clowning

Wyzszy odpienacz, dluzszy kontak babelkow z woda podobno lepsze odpienianie. "Cisnienie zwrotne" opor na pompe, mniej wody mniej powietrza- straty:googleye ale o ile?

A gdyby zmienic troche plany przy konstruowaniu w sumpa i poziom wody w komorze odpieniacza dac np 50cm , i zeby nie przelewalo dac slapsza pompe. Ma to sens?


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#310559 seb :

Darek, tak szczerze to piękna robota, tyle że kilka błędów konstrukcyjnych bym znalazł, wiem że Ty też:waving ten odpieniacz mógłby miażdżyć wydajnością, gdyby w pełni wykorzystać jego potencjał, a tak jak teraz to obstawiam że porządnie pieni przez dobę, może dwie, później jego wydajność spada w zastraszającym tępie :clowning

Pozdrawiam

seb

ort do poprawy,

pkt. 8 Regulaminu

...ciekawa teoria i ciekawy temat...tez zauwazylem ze sa odpieniacze,ktore pienia fajnie przez krotki czas a potem zazwyczaj ich wlasciciele tlumacza sobie brak wywalania brudow,tym ze juz nie ma co wywalac...mysle ze do tak extremalnej sytuacji i wyjalowienia wody dochodzi bardzo rzadko i mysle tez ze dobry skimmer bedzie ciagle wywalal piane co spowodowane jest cyklem w akwarium...brudu zawsze przybywa...mozna poodkurzac pokoj ale w krotkim czasie znowu pojawi sie kurz,chyba ze stworzymy sterylne warunki a przeciez tego sie nie robi ani w pokoju ani w akwarium...Ciekawi mnie tez jak to jest z tym powietrzem i czy wiecej,zawsze znaczy lepiej...ja u siebie mam wezyk pociagniety za okno,kiedy wciagam powietrze,odczuwam oczywiscie opor i zauwazylem ze przy oporze moje odpieniacze chodzily lepiej,pompa troche inaczej pracuje ale nie wiem i nie potrafie nazwac technicznie tego co dzieje sie w pompie...moj tlumik ma dwa wloty powietrza,konstruktor napisal ze tak jest bardziej optymalnie,ja zauwazylem ze najlepiej jest z jednym wlotem i to przez wezyk z oporem...czy ktos moze potwierdzic ze u niego jest podobnie...?...Jest jeszcze jedna rzecz o ktorej myslalem...wielu ludzi meczy sie z odpieniaczami-zabawkami do malych litrazy,ciagle czytam o problemach ze im to i tamto nie dziala,ze babelki wlatuja do wody ,etc...zastanawialem sie czy mozliwe jest zrobienie do takiego powiedzmy 30sto litrowego zbiornika stozka o odpowiedniej mocy...czy mozna wykonac miniature np. BK czy KZ,pomniejszajac odpowiednio gabaryty i moc pompy...?...moze ktos z Was takie cos probowal...?...Z ciekawosci zajrzalem do sklepu z nano sprzetem i wszystko w nim jest ,oprocz wlasnie konkretnych opieniaczy a nie uwierze ze te przeznaczone do malych zbiornikow,robia cos wiecej oprocz tego ze zabieraja miejsce...Pozdrawiam...

Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

DarekB30 ma male pytanko dotyczace tej fajnej pompki, czyzby Sebastek bedzie w tym projekcie swe palce maczal?

Pozdro:D


w realizacji- 120x60x60h

105 l sump, 2xAPF600:)DIY,

NJ6000,

2x T 6100,

1x6055

2x250 HQI +4x54W

masa innego drobnego sprzetu

Walka z glonami trwa - chyba wygrywam:D

http://tablica.pl/of...-20130829202216

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość DarekB30
#310823 TDS :

Witam

DarekB30 ma male pytanko dotyczace tej fajnej pompki, czyzby Sebastek bedzie w tym projekcie swe palce maczal?

Pozdro:D

raczej nie będzie maczał, chociaż kto wie jak się sprawy potoczą :clowning

przeglądam ostatnio mnóstwo projektów odpieniaczy i mam pewien pomysł na porządny, wydajny odpieniacz na porządnej pompie i co najważniejsze w normalnej cenie :waving

(pompa z fotki jest pożyczona tylko do czasu aż nie dotrze moja taka sama)

jak mi starczy czasu to się za niego wezmę już w styczniu, za jakiś czas pokażę co tworzę :waving

podpowiem tylko, że chciałbym sprawdzone i najlepsze rozwiązania z kilku firm zajmujących się budowaniem odpieniaczy zebrać w jednym odpieniaczu, np pompa RedDragon, automatyczne czyszczenie kubka Deltec itd, itd....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#310624 Grzegorz Dyzma :

Fotka z przed kilku miesiecy

... W teori mowi sie ze zbyt dlugi wezyk (nie wiem jak ma sie do tego srednica) obniza ilsoc zasysanego powietrza. A w praktyce? :clowning

może ktoś ze specjalistów rozszerzyć temat? :waving bo przyznam że nie słyszałem jeszcze o wpływie długości węża na jakość odpieniania - dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja zapytam jaki kupic rotametr?:clowning

Nie chodzi mi o to ze bez jakis konkretnych pomiarow to dalej bedziemy sie slizgac po temacie, tylko w koncu bede wiedzial jak ustawic swoj odpieniacz.


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość DarekB30

Grzegorz

Do ustawienia odpieniacza spokojnie wystarczy:

TEN

jak chcesz się pobawić w Aptekarza to polecam:

TEN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten pierwszy w moim przypadku nie wystarczy , za mało akali! ale dwa podpięte równolegle dają rade , dodam że są bardzo dokładne-sprawdzałem !


Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jakis pomysl jak zmierzyc przeplyw wody?

Ciekawe ze na forum mnostwo linkow o Pompac AquaBee 2000/1 ale danych odnosnie przeplywu wody i ilosci zasysanego powietrza nie znalazlem.


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.