Skocz do zawartości
Lizard

reefMAX by Lizard

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mała aktualizacja, a w niej zdjęcie zawartości mojego kubka z odpieniacza i film, zapraszam :waving

dsc00777zc.jpg

673912.png

[white]

[/white]

Na filmie widać jak ryby ochoczo przyjmują mrożonki, w tym również babka, która nie tylko przekopuje piach, mimo obaw niektórych kolegów ma się u mnie bardzo dobrze i wcina co popadnie.

Leje raz na tydzień około 3ml A,B i C Grotech'a, kropelka jodu i 5 kropel JBL Koral Fluid co drugi dzień.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ładnie ładnie... jeszcze trochę czasu potrzeba aby wszystko ładnie urosło i dopiero wtedy będziemy podziwiać :)

Hepatus ruchliwy jak po redbulu :)

A grota jest super. :waving

Ps. jako że nie znam się rybach morskich jeszcze :) to myślałem ze ta babka to jakaś odmiana mandaryna HEHE. Co to za babka?


54 litry od Aquael'a ^^,

Akwarium: 60x30x30, Oświetlenie: 2x Aquael ECOLIGHT DUO (2x11W), Filtracja/Cyrkulacja: Kaskada FNZ3 1200L\H (aktualnie pusta), HYDOR Koralia Nano 900, Sól: RedCoral, Odpieniacz: brak, Suplementy: brak

START - 24.01.2013 - KONIEC 20.06.2015

30 litrów od Aquael'a ^^,

Akwarium: 30x30x35, Oświetlenie: Aquael ECOLIGHT DUO (2x11W), Filtracja/Cyrkulacja: Kaskada FNZ3 1200L\H (purigen, chemi pure elite, aniphos, żywa skała) HYDOR Koralia Nano 900, Sól: RedCoral, Odpieniacz: brak, Suplementy: brak

START - 22.07.2011 - KONIEC 26.01.2013

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#316051 giant19s :

Ps. jako że nie znam się rybach morskich jeszcze :waving to myślałem ze ta babka to jakaś odmiana mandaryna HEHE. Co to za babka?

Signigobius biocellatus, bardzo pracowita! Jest ulubienicą wszystkich domowników i to ona trzyma piach w takim porządku :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nadrobilem zaleglosci w czytaniu Twojego dziennika RM. No moze uda mi sie w tym roku zawitać w Bielsku. Co do zdjęć to w niektorych przypadkach profilowana szyba jest problemem i zdjecia dostaja aberracji. Najwazniejsze ze widac ze duzo sie dzieje... a najbardziej i tak moją uwagę przyciąga kolor plynu z odpieniacza. Byc moze nie doczytalem wiec spytam - z oryginalnego odpienka czy juz z tunze?

Pozdro!!!


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#316108 luft :

No nadrobilem zaleglosci w czytaniu Twojego dziennika RM. No moze uda mi sie w tym roku zawitać w Bielsku. Co do zdjęć to w niektorych przypadkach profilowana szyba jest problemem i zdjecia dostaja aberracji. Najwazniejsze ze widac ze duzo sie dzieje... a najbardziej i tak moją uwagę przyciąga kolor plynu z odpieniacza. Byc moze nie doczytalem wiec spytam - z oryginalnego odpienka czy juz z tunze?

Pozdro!!!

Oryginalny odpieniacz :waving przedłużyłem w nim tylko rurkę z której wychodzi brudna piana i taką wodę odsysam strzykawką codziennie wieczorem :) Zapraszam Cię :)

Na filmiku widać jak hepatus ucieka do swojej norki zaraz po zgaszeniu aktyniki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj do zbiornika trafiło kilka nowych rzeczy:

1x Nemateleotris decora

1x Lobophylia (zielono/czerwona)

1x Dendronephthya

2x Cirrhipathes (żółty i różowy)

1x Diodogorgia nodulifera (pomarańczowa z białymi polipami)

i jeden krzaczek do odratowania, na którym jest może 10% tkanki, a jest to chyba też jakaś diodogorgia, ale niebieska obstawiam na coś takiego, jednak przy tak małej ilości tkanki bardzo z tym ciężko.

diodogorgia-nodulifera20-07-07.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:waving Wstaw fotki ! Wstaw foty ! Wstaw zdjęcia ! :waving

tych nowych zakupów :)

Puki co zadowolony z przesiadki na ReefMaxa ? Nie żałujesz ?

W akwarium bardzo czysto, i choć korale niewielkie, to chyba powoli zacznie brakować miejsca na kolejne ? :)

_

luft, jakbyś się wybierał daj znać, może zabierzemy się razem do Lizarda :)


17.03.2010r - 20.08.2012 http://nano-reef.pl/...m=posts&q=27683

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki wielkie za zaproszkę!

Zahipnotyzowała mnie powyższa fotka:) Ciezko bedzie mi sie dzis skupić hehe

Pozdro!!!


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#317484 spirou :

:waving Wstaw fotki ! Wstaw foty ! Wstaw zdjęcia ! :waving

tych nowych zakupów :)

Puki co zadowolony z przesiadki na ReefMaxa ? Nie żałujesz ?

W akwarium bardzo czysto, i choć korale niewielkie, to chyba powoli zacznie brakować miejsca na kolejne ? :)

_

luft, jakbyś się wybierał daj znać, może zabierzemy się razem do Lizarda :)

Z przesiadki jestem bardzo zadowolony, zestawik ślicznie wygląda w pokoju, a taki litraż póki co mnie satysfakcjonuje. Wszystkie opinie odnośnie złego odpieniacza, małej głębi, powoli łamie :) A zdjęcia będą, będą, jak akwarium zacznie mi się podobać :) Nie ukrywam, że cały czas podnosisz poprzeczkę :)

#317503 matt321 :

Nie za duzo rybek jak na taki litraz?

Docelowo w akwarium będzie decora, 2x błazenek i babka, hepatus już długo nie popływa u mnie, ale jeszcze trochę chce się nim nacieszyć, a nie wygląda na takiego któremu byłoby źle.

#317516 mrozikulus :
#317479 LiZaRd :

1x Dendronephthya

Ciekaw jestem czy da radę , u mnie dała jakieś 5 miesięcy , a szkoda bo ładny miękas

To też moje 2-gie podejście jeśli chodzi o ten koral, wcześniej nie wiedziałem, że ma swobodnie zwisać w cieniu unoszona prądem wody, teraz już wiem i nie poprawiam jej, wisi sobie w grocie i póki co ładnie się pompuje, jeśli chodzi o miękkie niefoto z pewnością mogę polecić Scleronephthye, moim zdaniem nie są tak wymagające.

#317527 luft :

dzieki wielkie za zaproszkę!

Zahipnotyzowała mnie powyższa fotka:) Ciezko bedzie mi sie dzis skupić hehe

Pozdro!!!

Tu nie ma co się zastanawiać, zgadajcie się chłopaki, dajcie mi znać wcześniej i wpadajcie, Ty @luft zrobisz mi ładne zdjęcia, a @spirou nagra wypasiony film :)

:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Doszedłem do wniosku, że coś tam mogę pokazać :waving

Nemateleotris decora, a w tle "niefotowa grota"

dsc04821g.jpg

Rzut okiem na "wzgórze rico"

dsc04825g.jpg

Lobophylia ma małe ubytki, ale mam nadzieję, że będzie jej u mnie lepiej

dsc04831.jpg

Moje ulubione! Choruje na rico od jakiegoś czasu.

dsc04833u.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kojaczek5

ślicznie to wszystko wygląda :waving na rico to ja też choruje strasznie ale niestety nigdzie nie mogę zdobyć :waving

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kawa93

Fajne akwarium :waving Pokaż zdjęcia całego baniaka :waving

Gdzie kupiłeś Ricordee?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#317666 kawa93 :

Fajne akwarium :waving Pokaż zdjęcia całego baniaka :waving

Gdzie kupiłeś Ricordee?

Ricordee kupuje zawsze w Zabrzu, zawsze jak tam jestem, to oblegam w pierwszej kolejności baniak z grzybowieńcami, a później zaraz po prawej mam niefoto :) Może ceny są duże bo ok 120zł za główkę, ale warto i jak popatrzymy na ceny w innych sklepach to nie jest tak źle, w tej chwili też mają trochę jednak te odmiany które już mam i są widoczne na zdjęciu powyżej :)

Diodo kilka minut później :) otwiera się w oczach, Paweł w sklepie mówił, że u nich jak jest to nie była otwarta i nie wie czy z nią wszystko dobrze, jak widać brakowało jej chyba "papu" :)

dsc00835hw.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#317645 kojaczek5 :

ślicznie to wszystko wygląda :waving na rico to ja też choruje strasznie ale niestety nigdzie nie mogę zdobyć :waving

uderz do Seb'a :)

PozdrT


zbiornik 90x42x45+sump; odpieniacz Deltec APH525; oświetlenie T5:2x39W+ 90W LED; wystartowało 11.08.2009; moja wiedza dojrzewa razem z akwarium

MOJE AKWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dsc00838p.jpg

Jak widać na zdjęciu szczepka dendro wypadła, ma ktoś pomysł jak i czym ją przytwierdzić? próbowałem lekko klejem do korali ja "opatulić" przy końcu, jednak się wyrwała :cursin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#318163 spirou :

no :)

z rico spoko pomysł, faktycznie zaczyna Ci się robic kolekcja rico :)

niefoto coraz ładniejsze mi się wydają, mam nadzieję że mnie zbytnio tym symptomem nie zaraziłeś ;p

Noo, ciężko mi z NPS zrezygnować a co do rico jak tylko gdzieś upatrzę inna kolorystycznie odmianę to na pewno będzie moja i mam nadzieje, że kolekcja szybko będzie się powiększać :)

W najbliższej przyszłości do akwa trafi jeszcze: Favia, Turbinaria peltata, Cynarina lacrymalis, Favites i Blastomussa wellsi, już są zamówione.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

widzę, że ta z tyłu gorgonia troszkę leci, ale jak pisałem w poprzednim wątku, ciężka sztuka, spróbuj znaleść jej inne miejsce - tak by średni prąd wody dmuchał w nią na wprost, najlepiej taki odbity od szyby.

a jak miękkie nps ?

dendro wepchnij w dziurę w skale przyrośnie po 2 tygodniach, możesz tez zabezpieczyć ją przed wypadnięciem jakimś małym kawałkiem skały - wciśnij go tez w ta dziurę.

dendro nie przykleisz, nie przyszpilisz musi sama przyrosnąć, inaczej się rozpada od podstawy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta czerwona gorgonia troche oslabla przy przeniesieniu do nowego akwa, jest jej tam dobrze, na poczatku troche pokrywało ją cyjano, mam nadzieję, że szybko się podniesie, teraz jest cały czas otwarta, ale jak widać gdzieniegdzie straciła tkankę. Co do dendro, póki co daje radę, ale tata mówił że błazenki ją skubały dziś :) zobaczymy, sclero daje radę cały czas :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dsc00984tj.jpg

Blastomussa wellsi

dsc00998mq.jpg

Favites

dsc01001hi.jpg

Cynarina lacrymalis

dsc01004a.jpg

Z nowości jeszcze jest czerwono-zielona Favia i pomarańczowa Fungia.

Dziś przywiozłem kilka nowych szczepek, w tym między innymi oxypora

dsc01007qg.jpg

Teraz czeka mnie zmiana świetlówek i zamówienie dolewki u Łukasza z Łodzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dsc00984tj.jpg

Blastomussa wellsi

dsc00998mq.jpg

Favites

dsc01001hi.jpg

Cynarina lacrymalis

dsc01004a.jpg

Z nowości jeszcze jest czerwono-zielona Favia i pomarańczowa Fungia.

Dziś przywiozłem kilka nowych szczepek, w tym między innymi oxypora

dsc01007qg.jpg

Teraz czeka mnie zmiana świetlówek i zamówienie dolewki u Łukasza z Łodzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak myślałem, że blastomusa trafi do Ciebie :nono Malinka :)


ReefMax i parę gratów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.