Skocz do zawartości
Lizard

reefMAX by Lizard

Rekomendowane odpowiedzi

Stało się 23.12.2010 dostałem swój zestaw od Aquaela. Nowe akwarium to ReefMax z szafką, pompka koralia evolution 2800, grzałka easy heater 100W. Skała z E-RYBKI dotarła do mnie wcześniej jak akwarium, 4 dni czekała w świeżej solance, w wiaderku z cyrkulacją. W tym czasie 2x została przeczyszczona w solance i wymieniłem wodę na świeżą. 23 grudnia zalałem akwarium świeżą wodą po RO i DI, zasoliłem nisko mineralizowaną solą, by nie dawać pożywki glonom. Tego samego dnia w akwarium wylądowała skała.

1szy dzień

dsc00519f.jpg

Od razu zastosowałem Purigen i Chemipure elite oraz dawkuje do dziś dzień Nutrafin Cycle HAGEN'a.

25 grudnia do akwarium trafił piasek ze starego akwarium który przepłukałem w solance i umieściłem w akwarium. Na samą górę przyszło jeszcze ok. 3kg świeżego żywego piachu. Tego samego dnia do zbiornika trafily pierwsze korale, m.in. discosomy i parazoa. 26 grudnia poleciało już wszystko.

26.12.2010

dsc00605o.jpg

dsc00609f.jpg

Świecę 3 godziny dziennie pełnym światłem od 7 do 20 leci sama aktynika i gdzieś w środku dołącza białe na ów 3 godziny.

Dziś tj. 28.12 Sara podczas odwiedzin u Krzyśka (Astronatus Ocellatus), postanowiła, że zabierzemy samotnie pływającą księżniczkę (Amphiprion perideraion), rybka jest śliczna, cały czas pływa za błazenkami, które ją szybko zaakceptowały.

Akwarium nie będzie NPS'owe, raczej polece trochę mieszanie, myślę nad jakimiś LPS'ami, może jakieś nowe rico, ma być kolorowo:)

Co do obsady, bardzo chciałbym dorwać parkę Pterapogonów, choć co do obsady rybnej nie mam jeszcze jakichś konkretnych planów, tu liczę na Wasze opinie i rady.

OSTRZEGAM! Nie postępujcie tak jak ja i nie róbcie tego sami w domu :clowning

Pozwoliłem sobie na to, bo uznałem, że doświadczenie mi na to pozwala, codziennie 2x mierzę parametry wody i obserwuje korale.

28.12.2010

Amphiprion perideraion - "Księżniczka"

dsc00624if.jpg

oświetlenie nocne

dsc00633n.jpg

pod aktyniką

dsc00636i.jpg

Edytowane przez Lizard (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ładna choinka!!!

(drugie zdjęcie od dołu) :clowning

A tak na serio, to 3 błazny + parka pterapogonów - razem 5 ryb,

dużo więcej już się w ReefMaxie nie poszaleje.

Ja mam co prawda 7 ale NO3 za nic nie chce mi zejść poniżej 5.


Pozdrawiam

Szymon

ReefMax - Start 11 wrzesień 2009;

Cyrkulacja: Koralia 2800 + Koralia nano 1600 + Hydor Smartwave

Wymieniona pompa obiegowa na NewJet 1200

Sól: ATI Coral Ocean Plus

Skała: 50% LR + 50% Riffkeramik

Dolewka dr.Witt sterująca zaworem przed RO+DI

Balling i VSV na dozowniku AquaTrend

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skromnie tej skały . Ułożenie całkiem całkiem . Tyle ryb ? Ja mam 2 błazny i dojdzie jeszcze 1 rybka , to będzie wszystko .


Śpiesz się powoli...

56_1245071123.gif

beztytuubvb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skały jest wystarczająco dużo, nie podobają mi się akwaria w stylu "sru do środka wiadro skały". W przyszłości ma to być mała laguna którą będą porastać SPS z góry, na dnie LPS, a między nimi zoa, rico, gorgonie etc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobrze im więcej różnorodnych aranżacji tym lepiej. naprostuj moje myślenie: nie lepiej było dać wpierw na dno świeży piasek i przykryć go tym z funkcjonującego zbiornika? księzniczka piekna! Pozdro!!!


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#310614 luft :

dobrze im więcej różnorodnych aranżacji tym lepiej. naprostuj moje myślenie: nie lepiej było dać wpierw na dno świeży piasek i przykryć go tym z funkcjonującego zbiornika? księzniczka piekna! Pozdro!!!

Piasek był płukany więc wolałem dać ten z życiem na górę :clowning Ryba pływa cały czas z błazenkami, w nocy spała z nimi w ukwiale :waving

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak masz wypełniony panel ? Dałeś coś skały tam ? Biobale wyrzuciłeś ? Tylko chemipure i purigen ?


Śpiesz się powoli...

56_1245071123.gif

beztytuubvb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#310626 Marqo :

Jak masz wypełniony panel ? Dałeś coś skały tam ? Biobale wyrzuciłeś ? Tylko chemipure i purigen ?

Na dole zostały bioball'e, 3ci koszyk jest pusty, w drugim jest Chemipure elite i Purigen, a w pierwszym wata i gąbka na górze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a stare akwa zlikwidowane? ;( już nie będzie niefoto? same SPSy? ;>

PS. Mam nadzieję że moje u korale u Ciebie mają lepszy los niż Twoje u mnie - gorgonie oddałem do odratowania, quadri zdechł między skałami. Tylko tuba ma się dobrze.


Aktualny baniak [209 x 60 x 60 cm]

Poprzednie zbiorniki:

http://nano-reef.pl/...l-yogher-vol-2/

http://nano-reef.pl/...zko-w-glowie-;/

akwarium morskie od 03.IV.2010

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#310631 Yogher :

a stare akwa zlikwidowane? ;( już nie będzie niefoto? same SPSy? ;>

PS. Mam nadzieję że moje u korale u Ciebie mają lepszy los niż Twoje u mnie - gorgonie oddałem do odratowania, quadri zdechł między skałami. Tylko tuba ma się dobrze.

Yogher, korale mają się dobrze, szczególnie czerwone zoa, są mega! Szkoda, że quadri i gorgonia nie dały rady u Ciebie, ale to powinno Cie zmotywować do większej pracy :waving Nie poddawaj się! Będą, będą jakieś niefoto jeszcze :clowning

Stare akwa wczoraj zostało całkowicie zlikwidowane, skała ze szkiełkiem trafiła w dobre ręce :waving

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda starej bańki , prezentowała się znakomicie. Powodzenia z nowym akwa , oby było jeszcze ładniejsze.


3967620a16878ca2.jpg

60x60x50+sump 57l ,30 kg LR , 10 kg LS, LED Hydra 52 hd+ 2xT5 , jebao cp 25, Deltec 1351 , New Jet 3000 Nowa bańka

Stara bańka - nie istnieje

http://nano-reef.pl/topic/82915-akwarium-4000-l-w-pracy/page__st__20#entry888530

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I mała Zebrasoma?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpieniek oryginalny ?


Śpiesz się powoli...

56_1245071123.gif

beztytuubvb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, odpieniek oryginalny, ale na parapecie stoi tez z Tunze :waving

Babeczka pływa w akwarium, a zebrasoma już dawno zmieniła zbiornik :waving słabo śledziliście mój poprzedni wątek :clowning

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tunze nano doc skimmer 9002 ? No to kolejny który zdecydował się wpakować coś porządnego do reefmaxa.


Śpiesz się powoli...

56_1245071123.gif

beztytuubvb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj niestety, odpieniek będzie na sprzedaż, dziś zrobię foto i go wrzuce na targowisko z całym zestawem, do dobrego odpieniacza też mu daleko, raczej będę polował na coś innego :clowning

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

LiZaRd tak z ciekawosci co bys polecil z lepszych malych odpieniaczy do reefmaxa??


200 l,ZEOvit system,AM Turboflotor Multi +aquabee 2000 AS igła.

[KZ:bac,food7,start2,Pohl's K-Balance,Pohl's B-Balance,Coral Vitalizer,Pohl's Xtra]

Balling Fauna Marin z mikroelementami FM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pytanie "LiZaRd tak z ciekawosci co bys polecil z lepszych malych odpieniaczy do reefmaxa??"

odpowiedź... "Na razie jestem zadowolony zawartością kubka w moim RM"

to ma sens tak jak 23% wat...


ReefMax

2,5 l. spiorax
Odpieniacz DIY +BM SP-1000
refugium 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#311703 Warszawiak :

Na pytanie "LiZaRd tak z ciekawosci co bys polecil z lepszych malych odpieniaczy do reefmaxa??"

odpowiedź... "Na razie jestem zadowolony zawartością kubka w moim RM"

to ma sens tak jak 23% wat...

Narazie zmodernizowałem swój zestaw w RM wydłużając rurkę reakcyjną, do tego celu świetnie nadało się etui po aerometrze z AQ. Nie po to kupowałem RM, żeby teraz wrzucać do niego jakiś odpieniacz, który będzie mi wystawał poza estetyczną obudowę, zawartość kubka jest żółta, do tego w koszyku leżakuje Chemipure elite i Purigen, nie wydaje mi się, żebym miał problemy z NO3, a wszystkie problemy z odpieniaczem o których do tej pory się naczytałem są dla mnie póki co nieuzasadnione :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

myslałem, że jedziesz już na tej tunze z parapetu :)

Kiedys tez wydluzylem rurke reakcyjna... jak mialem za bardzo to spadala przepustowosc obiegu, a im wieksza szczelina miedzy rurka a dnem tym mniej zasysała syfu osadowego. obecnie mam to gdzies tam uśrednione - stawiam na efektywnosc obiegu wody. pozdro!


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja podniosłem także rurkę w samym kubku, żeby piana miała dłuższą drogę do przebycia, wodę z kubka wybieram dużą strzykawką i powiem Wam, że ma kolo herbatki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dsc00691m.jpg

Wczoraj, tj. 08.01.2011 byłem w zabrzu, zakupiłem A,B i C Grotecha, jod z Tropic Marin i klej do korali.

Z życia do akwarium doszło:

3x Lysmata wurdemanni

skałka z Rhodactisami widocznymi na zdjęciu powyżej

2x Ricordea florida (zółta z zieloną mordką i pomarańczowa z niebieskim środkiem i zieloną mordką)

Jutro, albo w poniedziałek powinienem otrzymać szczepki korali:

Montipora talerzowa (czerwona)

Montipora stellata

Seriatopora stellata

Montipora digitata (niebieska)

Seriatopora hystrix

Acropora (zielona)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#313758 LiZaRd :

Wczoraj, tj. 08.01.2011 byłem w zabrzu, zakupiłem A,B i C Grotecha, jod z Tropic Marin i klej do korali.

Z życia do akwarium doszło:

3x Lysmata wurdemanni

skałka z Rhodactisami widocznymi na zdjęciu powyżej

2x Ricordea florida (zółta z zieloną mordką i pomarańczowa z niebieskim środkiem i zieloną mordką)

Jutro, albo w poniedziałek powinienem otrzymać szczepki korali:

Montipora talerzowa (czerwona)

Montipora stellata

Seriatopora stellata

Montipora digitata (niebieska)

Seriatopora hystrix

Acropora (zielona)

niby stary wyjadacz co z nie jednej solniczki sól wypił, a takie rzeczy hmmmm za bogaty chyba


+ sump , HQI 150W + 2x T5 24W ,
,111.jpg

http://www.przyczepa4u.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.