Skocz do zawartości
Lizard

reefMAX by Lizard

Rekomendowane odpowiedzi

Tak myślałem, że blastomusa trafi do Ciebie :) Malinka :)


ReefMax i parę gratów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje Kris, mówisz, że w "wyścigu fiatów 126p mam szanse być na podium"? :waving

Jeszcze niechętnie pokazuje jakiekolwiek zdjęcia, to jeszcze nie jest to, ale powoli pokazują się jakieś ciekawe zwierzaki. Od początku chciałem by to było coś innego.

Seb i Olivier polują dla mnie na rico, mam nadzieje, że kolekcja szybko się powiększy.

Zacząłem podawać do zbiornika Purple UP, ale odstawiłem VSV, NO3 oscyluje w granicach 0.1. Zielona acra powoli rośnie, także musi być jej dobrze. Na koniec napomknę, że baniak ma już ok. 2 miesiące.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje Kris, mówisz, że w "wyścigu fiatów 126p mam szanse być na podium"? :)

Jeszcze niechętnie pokazuje jakiekolwiek zdjęcia, to jeszcze nie jest to, ale powoli pokazują się jakieś ciekawe zwierzaki. Od początku chciałem by to było coś innego.

Seb i Olivier polują dla mnie na rico, mam nadzieje, że kolekcja szybko się powiększy.

Zacząłem podawać do zbiornika Purple UP, ale odstawiłem VSV, NO3 oscyluje w granicach 0.1. Zielona acra powoli rośnie, także musi być jej dobrze. Na koniec napomknę, że baniak ma już ok. 2 miesiące.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiesz co bym wymienił? rybki :waving

jakoś te błazny są ciut przy duże do reszty widoku - inne małe "rarytaski/rybki" mocno by polepszyły efekt, ale na prawdę fajnie to wygląda...


TOTM July 2011

500 litrów zobacz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiesz co bym wymienił? rybki :)

jakoś te błazny są ciut przy duże do reszty widoku - inne małe "rarytaski/rybki" mocno by polepszyły efekt, ale na prawdę fajnie to wygląda...


TOTM July 2011

500 litrów zobacz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#324638 Kris_77 :

wiesz co bym wymienił? rybki :waving

jakoś te błazny są ciut przy duże do reszty widoku - inne małe "rarytaski/rybki" mocno by polepszyły efekt, ale na prawdę fajnie to wygląda...

Na zdjęciu śpią tuż przy przedniej szybie, są malutkie, mniejsze od cynariny po lewej, może dlatego wyszły takie wieloryby :) Co do ostatecznej obsady, ryby chce ograniczyć do minimum, na pewno będzie babka którą w tej chwili posiadam, bardzo mi pomaga w prowadzeniu zbiornika, a reszta, cóż, zobaczymy :) Zastanawiałem się kiedyś nad Discordipinna griessingeri i co chwila ten temat powraca, boje się jedynie, że po prostu nie będą widoczne w zbiorniku, albo, że nic nie będzie pływać w toni, bo te raczej przesiadują na skałach tudzież pod nimi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#324638 Kris_77 :

wiesz co bym wymienił? rybki :)

jakoś te błazny są ciut przy duże do reszty widoku - inne małe "rarytaski/rybki" mocno by polepszyły efekt, ale na prawdę fajnie to wygląda...

Na zdjęciu śpią tuż przy przedniej szybie, są malutkie, mniejsze od cynariny po lewej, może dlatego wyszły takie wieloryby :) Co do ostatecznej obsady, ryby chce ograniczyć do minimum, na pewno będzie babka którą w tej chwili posiadam, bardzo mi pomaga w prowadzeniu zbiornika, a reszta, cóż, zobaczymy :) Zastanawiałem się kiedyś nad Discordipinna griessingeri i co chwila ten temat powraca, boje się jedynie, że po prostu nie będą widoczne w zbiorniku, albo, że nic nie będzie pływać w toni, bo te raczej przesiadują na skałach tudzież pod nimi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś do zbiornika trafią 4 nowe szczepki SPS'ów od Sebastiana :googleye

Acropora tenuis (Australian Super Blue)

Acropora millepora (Sky Blue)

Acropora valida

i jeszcze jedna której gatunku nie znamy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz małe ryby, rozejrzyj się wśród apogonów, a Sarze załóż drugiego RM :googleye


 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do zbiornika w najbliższym czasie trafi dolewka Aquatrend- Shark, regulowany grzebień Aquamedic i nowe świetlówki ATI actynic + blue plus + aquablue special. Zacząłem też dodawać, oprócz A,B i C GroTecha + PurpleUp firmy CaribSea, VitAmino M.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W oczekiwaniu na świetlówki, grzebień i dolewkę shark kupiłem zestaw 4 płyt DVD - "OCEANY" z serii BBC w których skład wchodzą:

Morze Corteza

Ocean Południowy

Morze Czerwone

Ocean Atlantycki

Ocean Indyjski

Ocean Indyjski - wody przybrzeżne

Morze Śródziemne

Ocean Arktyczny

POLECAM! :whip

W zbiorniczku wszystko sobie rośnie :mooning

Jedynie martwi mnie niebieska "rico...", zachowuje się tak, jakby sąsiedztwo innych "...rdei" jej przeszkadzało, straciła kolor z niebieskiego na biały wręcz wchodzący w seledyn, pozostałe pięknie się pompują..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje "osobiste 5 groszy" do wszystkich posiadaczy ReefMax, zadbajcie o stały poziom wody, wtedy odpieniacz pracuje jak należy, jak wiemy w RM bardzo dużo wody paruje, żaden odpieniacz nie będzie pracował tak jak należy jeśli nie będzie miał stałego poziomu wody, to oczywiste, koledzy z większych solniczek na pewno przytakną. Ja od początku miałem w RM kroplówkę, ale ta nie była ani estetyczna ani bezpieczna, wczoraj założyłem dolewkę shark, poezja, dodam tylko tyle, że mogę go ustawiać jak chce, na mokrą pianę, wtedy zakładam pierścień, żeby szyjka z której wydobywa się piana była wyższa, a jak na suchą, to go ściągam i w pojemniku mam czasami lepką brunatną ciecz, maź wręcz. Co ważne, zabezpieczcie sobie rurkę która doprowadza powietrze w miejscu gdzie nachodzi na nią kubek, lubi sobie spaść, a sam kubek zostawcie w spokoju, najlepiej go nie ściągajcie, ja odsysam syf strzykawką, codziennie 3 strzykawki 50ml syfu! NO3 dziś mierzone 0,1. Codziennie walę pół kostki artemii, co drugi dzień JBL korall fluid na przemian z reef pearls, a poniżej kilka zdjęć moich podopiecznych, więcej już wkrótce :)

dsc01134k.jpg

dsc01136rt.jpg

dsc01137m.jpg

dsc01138l.jpg

dsc01142je.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
:) o zależności stałego poziomu do pracy odpieniacza już dawno bylo mowione takze wiem tylko dolewki jeszcze takiej fajowej jak Ty nie mam :) czyscilem tez oryginalny odpienek ostatnio i jak mu sie chce to potrafi wyrzucić sporo syfu. Tez nie zdejmuje kubka by zlac syf. robie to pipeta. ale co do no3 to juz nie wiem jak to robisz, ze masz taki niski. u mnie cwierć - max pół kostki mrozonek dziennie, codzienna wymiana fizeliny z rynny komory 1, z dodatkowego filtra wewnetrznego, prodibio, vsv od 2 tygodni i no3 jak zaczarowane w okolicach 10. Słuchaj a czym mierzysz no3? Mnie kiedys salifertem lepsze testy wychodziły bo 3 minut nie czekalem na odczyt wyniku :) Pozdro!

LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie w kubkach leżakuje jeszcze Chemipure elite i Purigen, podmiana co 2 tyg. ok 5 litrów, to wsio, pomiar wykonany dziś 2ma testami, JBL i Salifert, kondycja zwierzaków mówi chyba sama za siebie :)

dsc04831.jpg

w dniu zakupu

dsc01137m.jpg

dziś (z lewej strony widoczny podział)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ja srednio co 10 dni 5 litrow robie podmiane, purigen tez mam, rowa phos (wyjęta na czas vsv). Chciałoby sie powiedzieć dla żartu nie bój nie bój jeszcze Ci skoczy no3 - ale zycze Ci zeby było zawsze tak niskie. U mnie też spadnie ale trzeba czasu by moglo zejsc w dol.


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie marudź tylko wpadaj z lustrem do mnie, nie mam do tego cierpliwości ostatnio, a powoli jest co robić :)

Wczoraj doszła jeszcze Seriatopora hystrtrix i Turbinaria reniformis.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.