Skocz do zawartości
Lizard

reefMAX by Lizard

Rekomendowane odpowiedzi

mnie sie 2 stateczniki spaliły! marzenia o kosteczce dyskwalifikuja posiadanie RM w domu? Skad takie mysli? Mnie najbardziej na minus przemawia trudnosc utrzymania stabilnosci parametrow. Do profilowanej szyby staram sie przyzwyczaic :) Pozdro!


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś dostałem od firmy Aquael nowa obudowę, nowej konktrukcji, która teraz będzie montowana w zestawach reefMAX 60. Sami oceńcie.

dsc01369fk.jpg

dsc01370bu.jpg

Na pierwszy rzut oka nie zmieniło się nic, ale jednak. Oświetlenie nocne LED zostało przesunięte bardziej na środek a stateczniki TAADAAAA B) są odsłonięte i teraz wystarczy odkręcić 2 śrubki by dostać się do każdego z nich, a nie 56 :lol: A więc palcie się na potęgę! Oczywiście jeśli jest gwarancja :p Szkoda, że nie pojawiła się 4-ta świetlówka. :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

musiałeś niezla litania chyba sypnąć ze Ci cala pokrywe przysłali :D :czapki z głów:)

mam prosbe. mozesz zrobic fotke z wlączona tylko dioda led, z załozonymi swietlowkami w nowej pokrywie? ciekaw jestem czy lampy nie zaslaniaja diody czy jest to super pomyslane i zabieg rewolucyjny :)

pozdro!


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz Mariusz, jakbyś odkręcił w Aquael'u 224 śrubki dla stateczników i kilka dla wyświetlacza, i mial być zmuszony odkręcić kolejny raz 56 też czułbyś zniechęcenie :(

Wydaje mi się, że teraz akwarium jest lepiej doświetlone w nocy, włącznie z całym przodem, światło pada bezpośrenio z samej góry, a nie od frontu na tył. Tak to wygląda w tej chwili.

dsc01378h.jpg

Walczę z parametrami wody, o sps'ach nie będę tu wspominał. Redukuję obsadę rybną, zamówiłem zestaw testów Saliferta na Ca/Mg/NO3/KH/pH, nowy chemipure elite + purigen, wklad do DI z żywicą (po samym RO mam 008ppm) i środek na zbijanie PO4 - Brightwell Aquatics Phosphat-E.

A to jedna z moich podopiecznych Ricordea yuma, ma niecałe 5mm :)

dsc01372r.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ciekawa poswiata z tej diody

mam juz i wprawe i wkretarke do wymiany statecznikow :D

a jak Twoja niebieska florida?

Moja gdzies sie buja odczepiona... a wydawalo sie ze juz juz ma swoje miejsce :/

obecnie walcze z kh, akwarium w koncu zaskoczylo i zapotrzebowanie na mikroelementy jest wieksze

pozdro!


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To Ci powiem kolego, że Twoja niebieska florida skończy tak jak i moja, myślałem sobie, aaa dobra, odczepiła się, znaczy, że jej źle - znajdzie swoje miejsce. Jak się odczepiła tak wyparowała i amen :((140zł)

Ale mam już na to sposób, bierzesz kawałek rurki, odcinasz mały pierścień, z jednej strony gaza na gumce i wsio. Całość instalujesz albo na równej powierzchni skały, albo w żwirku, wszędzie tylko nie w piachu- ten jest za drobny i rico się tam nie zakotwiczy. W środku oczywiście ląduje nasz uciekinier i dajemy mu szlaban, co ciekawe, przyczepienie do nowego miejsca trwa bardzo długo i zależy od kondycji zwierzaka, te "odleciane" zazwyczaj są na wymarciu, ale technika z powodzeniem nadaje się do szczepienia nowicjuszy.

Będę musiał w końcu przyjechać do Ciebie na kurs z balinga :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i stało się zbiornik leci na pysk, nie wiem co jest grane, we wtorek dostanę testy, ale nie wiem, czy nie będzie już za późno. Wszystkie sps poleciały, a te co zostały są białe, lps mają się dobrze nie licząc jednego favitesa który w jedną noc poleciał cały.. dziś już jest sam szkielet. Reszta korali ma się b.dobrze.. podejrzewam, że NO3 i PO4 szaleją, ale dlaczego? Podjąłem próby sprzedania części ryb, ale póki co brak zainteresowania. Karmie co 2-gi, 3-ci dzień mrożonkami, Grotecha już odstawiłem jakiś czas temu po tym jak zaczęło się pojawiać na skałach takie purpurowe gówno z bąblami w miejscach gdzie jest mniejsza cyrkulacja, skała strasznie syfi, a wszystko to mimo dużej cyrkulacji bo mam 2800 + 900 + obieg. Wiem, że to co piszę nikomu nie da wskazówki do udzielenia rady, bo póki co czekam na testy, ale czynie swoją dziennikarska powinność, nie zawsze jest różowo i mimo chwil zwątpienia wierze, że uda mi się z tym wszystkim uporać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość dieter25

Łukasz dasz radę :)

Tak piękny zbiornik i teraz jakieś zawachanie systemu ale znając Ciebie to już poza tym chyba wyjdziesz z tego bez dalszych strat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są pierwsze wyniki. @jarpacz użyczył Hankę i test na NO3 i NO2 z Seachem'a :czapki z głów:)

Szybki pomiar Hanką dał już wynik 1.52ppm, drugi- długi pomiar dał wynik taki sam, również 1.52 ppm :bang head

PO4 = 1.52 :blink:

NO2 = 0

NO3 ~ 1

Jutro podmiana i nowe testy, we wtorek przyjadą kolejne testy, nowe prefiltry i Microbe - Lift Phosphate Remover na zbicie PO4.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to coś Ci gnije, pytanie co


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś kolejny pomiar Hanką, jeden dzień po zastosowaniu Microbe-Lift Phosphate Remover poziom PO4 z 1.52 spadł do 0.43!! Byłem bardzo zdziwiony dzisiejszym wynikiem zwłaszcza, że zastosowałem 1/4 zalecanej dawki.. Kolejnym etapem będzie wyśrubowanie NO3, na piątek przygotuję podmianę wody. Absorbery: Chemipure elite i purigen zostały wymienione na nowe, również wczoraj. Póki co sytuacja w akwa uspokoiła się, nie ma kolejnych zgonów, ale bąble i "gówno" na skale dalej śmieją mi się w oczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość dieter25

To nieżle Ci PO4 spadło z tego co czytałem to chyba za szybko Ci poleciało na dół to PO4.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od dziś zacząłem lać VSV w ilości 1ml/per day i składzie: 200ml wódka + 50ml ocet winny + łyżeczka cukru. Dzisiejsze wyniki testów prezentują się następująco:

PO4 = 0,27ppm

NO3 ~ 50ppm

Mg = 1440ppm

Ca ~ 550ppm

KH = 7,4 dKH / 2,63 meq/L

pH = 8,0

Wszystko jest w miarę ok, Ca wysokie bo korale stoją w miejscu przez wysokie PO4(1,52 2 dni temu- dziś już 0,27) i NO3. Co do wyniku NO3 mam pewne wątpliwości, czy jest to aby na pewno poprawny wynik, mam problem nie tyle z kolorem, co z poprwnym dopasowaniem :) Chyba podrzucę próbkę wody któremuś koledze w bielsku do zbadania :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli dzisiaj zacząłeś lać VSV to 1ml nie jest za dużo?

Pozdrawiam Mateusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od dziś zacząłem lać VSV w ilości 1ml/per day i składzie: 200ml wódka + 50ml ocet winny + łyżeczka cukru. Dzisiejsze wyniki testów prezentują się następująco:

PO4 = 0,27ppm

NO3 ~ 50ppm

Mg = 1440ppm

Ca ~ 550ppm

KH = 7,4 dKH / 2,63 meq/L

pH = 8,0

Wszystko jest w miarę ok, Ca wysokie bo korale stoją w miejscu przez wysokie PO4(1,52 2 dni temu- dziś już 0,27) i NO3. Co do wyniku NO3 mam pewne wątpliwości, czy jest to aby na pewno poprawny wynik, mam problem nie tyle z kolorem, co z poprwnym dopasowaniem :) Chyba podrzucę próbkę wody któremuś koledze w bielsku do zbadania :D

od wpatrywania sie w kolorek testu mozna ocipieć. dosłownie. btw no3 masz wysokie bo w gornych granicach odczyt jest trudny. Ciebie natomiast interesuje kolorek jasniutki bliski >2. Teraz sie zdziwisz ale powiem Ci tak: wyjmij absorbery po4 bo masz nierównowage wzgledem wysokiego no3, ktorego nie zbijesz przy pomocy VSV jesli zabraknie mu po4. Zaufaj mi, ponad miesiąc temu przechodziłem to. Łatwiej chemią zbic po4 niz no3. Pozdro


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mateusz,lałem dość niedawno "Stani Vodka Methode":) i wtedy miałem dawkę 1,2ml dokładnie, dlatego po, może miesięcznej przerwie, zdecydowałem się odpalić VSV w dawce 1ml/per day, naprawdę nie wiem, czy mam tak wysokie NO3 czy po prostu coraz większe problemy ze wzrokiem :D

Mariusz, co do absorberów, na PO4 mam teraz nowy Chemipure Elite, zostawię go, myślę, że po prostu oleje na razie Microbe-Lift Phosphate Remover, do czasu, aż poziom NO3 będzie ~2. Dziś przygotuje podmianę, w panelu leży też nowy Purigen, w niedziele zrobię pomiary, zobaczymy jak się będzie kręcić, mam wrażenie, że syf ze skał trochę odpuszcza.

pozdrawiam

Łukasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś do akwarium trafiły 2 piękne Ricordee florida. Ultra-zielona i niebieska z zielonymi paskami, wygląda to troszkę jak rozłożona parasolka. Mam nadzieję, że kolekcja będzie się powiększać :thumbsup: Tutaj podziękowania dla Edka Przybysz, który zaopiekował się moim wargatkiem. Jutro podmiana wody, sól jeszcze się miesza, jutro też dzień pomiarów, mam nadzieję, że już jest lepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś zamówiłem do zbiornika 2 nowe Ricordee.

Ricordea yuma

i floride, która już kiedyś u mnie była jednak tak mała, że prąd wody gdzieś ją powiał i straciła się.

Jutro przyjdą w PKP :wub:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję, że choroba Rico dobrze odbiję się na mojej osobie, ale póki co skutecznie pozwala zapomnieć o wielu sprawach, to się chyba nazywa pasja, albo ucieczka przed problemami. Czekam na telefon z potwierdzeniem nadania paczki i już nie mogę się doczekać na przesyłkę.

P.S. Proszę nie piszcie do mnie rezerwacji na szczepki :D Jeszcze nic nie dostałem, a Wy już mi ją dzielicie :crybaby:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem ciekaw czy odkryłeś przyczynę tak nagłego skoku PO4? Robiłeś regularnie testy?


Mój baniak: ReefMax 60

Cyrkulacja 2x Koralia nano 1600, Tds i parę innych gratów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie znam, tak samo jak nie wiem, dlaczego dalej mam strasznie dużo syfu na skałach :( syf zalega na skałach, że aż grubo, jak przejade szczoteczką to młyn taki, że szok :(

Dotarły Ricordee, yuma jest bardzo duża, ma jakieś 10cm średnicy! :whistle:

Zdjęcia jutro a teraz :sleeping:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.