Skocz do zawartości
Lizard

[S] Porsche 911 Carrera 4

Rekomendowane odpowiedzi

i właśnie temu jestem przeciwny dawanie prawka dla gówniarzy. Powinny wydłużyć próg do co najmniej 21-22lat.

Popatrzcie sami, jeszcze matury nie ma a już się golfami podniecają, rozbijają bryki, mnóstwo tragedii, zero rozumu w tym wieku. Chociaż sam jestem nie wiele starszy to jednak twardo się upieram że w 18lat to człowiek za wiele we łbie nie ma.

Rozwydrzone dzieciaki z liceów podjeżdżające wozami za kilkadziesiąt tysięcy....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eeeee tam, tak szczerze to szlag Cie trafia że jeżdżą, czy że furami od tatusia? A że pociśnie któryś czasem i dzwona wywali to coż, selekcja naturalna.

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tutaj nie chodzi o to, że im zazdroszczę, nie chodzi też o to, że furmani od tatusia, mojego też stać na to, żeby mi furę kupił, z tą tylko różnica, że oni nie potrafią się zachowywać jak należy, jeżdżą na takie "wyścigi" rozklekotanymi golfami, albo lepszymi po kilkadziesiąt tysięcy we łbie zero świadomości, ładują kilka stów w w nagłośnienie i jak idioci odkręcając szybę podkręcają bas że aż ogłuchnąć można, oczywiście nakręceni programem TEDEGO

Ot Taki wiejski tungi.

Ludzie ja nie jestem jakimś tradycjonalistą, ale jak kiedyś ktoś nazbierał na poloneza to szanował jak cholera, a taka hołota to moim zdaniem główna przyczyna wypadków na drogach i śmierci wielu młodych osób - nawet przypadkowych....

Ile to razy kolegę i koleżankę straciłem przez takich idiotów...

Po propost uważam, że człowiek w wielki 18lat jest jeszcze za mało dojrzały na prawko, owszem są osoby które poważnie podchodzą do tego że mają prawo do poruszania się samochodem, ale bądźmy szczerzy gówniarz któremu odbija bo hajs poczuł od ojca zresztą to nie najlepszy materiał na kierowcę.

W stanach zdaje się tak jest, że alkohol jest od 18 lat ale żeby mieć prawko trzeba mieć 21... i słusznie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Tofik - to raczej nie jest problem tego komu i w jakim wieku dasz uprawnienia tylko problem polega na tym, że nie ma poczucia nieuchronności kary. Sam jeżdżę motocyklem, z prawkiem, OC itp. ale wiem ilu ludzi jeździ na lewym OC, na angielskich blachach i ebz prawka (czasem nawet kat. :googleye. Ale oni wiedzą, ze szanse na to że zostaną złapani są nikłe. Gdy mieszkałem w UK miałem przygodę z kolegą z Kolumbii: jechaliśmy odebrać jego siostrę z lotniska. Kilka kilometrów od domu zatrzymuje nas jadący za nami samochód policyjny. "Dzień dobry Panom, mój komputer twierdzi iż ten samochód jest nieubezpieczony od 2 tygodni". Okazało się że kumpel nie przedłużył ubezpieczenia. Gliniarz był miły to popytałem jak to się stało że wie. "To proste, mamy kamery w samochodach połączone z centralnym systemem informacji o pojazdach. nawet bez mojej uwagi komputer skanuje przejeżdżające samochody i jak coś jest nie tak to dostaję info". W takim (wiem, że b. policyjnym) kraju widmo szybkiego i skutecznego ukarania powoduje znaczna poprawę bezpieczeństwa na drodze. Niestety u nas nie myśli się o bezpieczeństwie na drogach globalnie tylko w kontekście złupienia kierowców jako dojnej krowy. Ostatnie doniesienia o likwidacji atrap fotoradarów zostały rozwiane przez jakiegoś mądrego, który stwierdził iż atrapa fotoradaru to jest coś udające fotoradar czyli to co jest wkładane do puszki na maszcie. puste maszty nie będą likwidowane. Bądź tu mądry:) Nie mówię, że jestem święty - rocznie robię ok 90kkm samochodem po całej Polsce, bez CB boje się z miasta wyjechać bo czuję się jak zwierzyna łowna na polowaniu. Ograniczenia od czapy w pustym polu, nie zdjęte ograniczenia do 40kmh po remontach, obszary "zabudowane" ciągnące się kilometrami przez puste pola to ulubione miejsca polowań. I gadanie o tym, że to podnosi bezpieczeństwo jest o kant d*** potłuc.

Potrzeba nam rozwiązania skutecznie ograniczającego dostęp młodych niedoświadczonych kierowców do szybkich pojazdów. Dodatkowo oprócz punktów i kasy zwyżka na OC za zbyt częste przewinienia i zrobi się spokojniej. Niby w motocyklach coś robią ale bez skutecznego filtrowania jeżdżących bez uprawnień nic to nie da. Długo by gadać.

Podsumowując: nie każdy 18latek to głupek. Raczej o głupotę posądziłbym jego rodziców dających mu takie samochód do jazdy....


Qlfon, Lublin

Akwarium: 115x84x65, oświetlenie 6x39W T5 + BP XM140, odpieniacz BK200, cyrkulacja: 3x6055,1x6095, obieg: Red Dragon Mini 6000,

Poprzednie akwarium Projekt Nautilus: 18,03,2012 - 27.07.2016.

Obecnie: prawie FOWLR:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W stanach zdaje się tak jest' date=' że alkohol jest od 18 lat ale żeby mieć prawko trzeba mieć 21... i słusznie[/quote']

Oj to nie w stanach, u nich prawko jest od lat 16 a alkohol od 21.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tofik wg mnie nie jest wazdny wiek. Po prostu powinny byc testy psychologiczne na wyobraznie, logiczne rozumowanie, etc. i jak ktos jest idiota to i tak idiota bedzie nawet jak skonczy 25 lat. a jak nie to moze miec prawo jazdy w wieku 18 lat.

Qlfon: "Ograniczenia od czapy w pustym polu, nie zdjęte ograniczenia do 40kmh po remontach, obszary "zabudowane" ciągnące się kilometrami przez puste pola to ulubione miejsca polowań. I gadanie o tym, że to podnosi bezpieczeństwo jest o kant d*** potłuc."

to jest zintegrowany program poprawy bezpieczenstwa na drogach, i do tego bardzo skuteczny, co pokazuja statystyki. miejsca z ograniczeniami o ktorych piszesz sa tam, gdzie kiedys dochodzilo do ponad przecietnej liczby wypadkow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#313886 Tofik :

NO może masz rację wiek nie jest w sumie ważny, ale coś jednak w tych przepisach trzeba zmienić...

Zmienić tylko tych ludzi co wybieraja tych co wymyslaja przepisy.

Edytowalem posta bo w sumie niema sensu marzyć...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#314101 spirou :

nie czytałem całego tematu, ale tak mi się tematycznie skojarzyło : http://motoryzacja.interia.pl/hity_dnia/news/18-latek-i-dwie-czesci-porsche,1580584

:googleye

fajne wymowne zdjęcia :D


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.