Skocz do zawartości
zelix

zielony glon

Rekomendowane odpowiedzi

nie moge zwalczyc tego cholerstwa zarasta szyby juz po 4-5h po czyszczeniu czy ktos zna jakas moze chemie lub domowy sposob na rozprawienie sie z tym swinstwem?

PS ograniczanie swiatła nie daje zadnego efektu parametry wody w normie ,lekkie po4 ale w normie .


DOBRE RADY + PRACA + WIEDZA = PIĘKNA RAFA

Reefmax + zdjeta pokrywa-- lampa Led 90W Filtracja : purigen,silicatex , chmi-pure,LR , + odpieniacz DIY . Falowniki 2x. Obsada: wszystkiego po trochu:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mogą być np. stare świetlówki, lub sól za bogata w mikroelementy jak na potrzeby akwa.


380l, 400W led DIY Cree, odp. T-Aqua, trochę innych gratów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uważam, że to nie do końca wina wzbogacenia soli. Osobiście mam dość bogate doświadczenie w walce z tym zielonym nalotem. Stosowałem m.in. wymiany światła, uboższą sól, podłączanie lampy UV, czy wreszcie poprawienie filtracji i poprzez zastosowanie chemi-pure i purigen, łącznie z podmiankami na wodę z uboższą solą. I nic.

Po wielu miesiącach doszedłem do wniosku, że to wina nie tyle samej soli (np. TM BA, która jest moim zdaniem całkiem dobra, chodź żyzna), co dolewki RO. Żywice żywicami, ale jak woda dosyfiona jest mikroelementami o granulacji poniżej 5u, to nie wszystko jest wyłapane. I tak oto wiem, że np. woda u mnie jest do bani, chodź na wejściu ma 220ppm, a na wyjściu 000, ale dopiero po zastosowaniu dwóch kubełków DI. Kolega Ziyo98 mieszka ode mnie 8 km i ma własną wodę. Po osmozie wlewa do baniaka i zupełnie całkiem dobrze.

Tak, że raczej na suplementację bym nie patrzył. Światło to półśrodek do rozmnażania się tych glonów. Gorszą sprawą są właśnie te związki zawarte w wodzie RO.

Obecnie stosuję codziennie UV-kę 36W włączaną od miesiąca od północy do godz. 11.00 oraz jak pisałem chemi-pure i purigen. Woda czysta, osady na szybach się robią, ale ścieram je co 2-3 dni. Czasem 4. Gdybym wyłączył w/w środki, to powróciłaby konieczność ścierania 2 razy dziennie, jak to miałem na początku.

Ktoś doradzał zamiast UV ozonator podłączony do odpieniacza. Kiedyś miałem AquaMedica. Poza poprawą redox do wartości powyżej 500mV nic więcej się nie uzyskało. Naloty jak były tak były. Ozonator sprzedałem.


420l, 35kg LR, światło 4 x LED Aquael 39W

Sterowanie: DIUNAX3

Odpieniacz Tunze4096,

cyrkulacja 3x3300l/h, bez sumpa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

świetlówki maja: jedna miesiac a druga tydzien obecnie do wody dawkuje Kent calcium liquid i jbl magnesium , purigen i chemi pure tez mam w akwa nie stosuje tylko steryliacji uv, woda po di wymiana zywicy 5tygodni temu sól to kent na dolewkach teraz ''red sea'' nie moge sobie z tym glonem poradzic ... musi chyba byc jakas chemia co go wyeliminuje..;///


DOBRE RADY + PRACA + WIEDZA = PIĘKNA RAFA

Reefmax + zdjeta pokrywa-- lampa Led 90W Filtracja : purigen,silicatex , chmi-pure,LR , + odpieniacz DIY . Falowniki 2x. Obsada: wszystkiego po trochu:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę że to dino - chemia pomoże najszybciej i będzie najskuteczniejsza.

PK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spoko, żartowałem - emotikon :) - o ten mi nie wskoczył.


380l, 400W led DIY Cree, odp. T-Aqua, trochę innych gratów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... a ja chciałem jeszcze coś dopisać i se usunąłem posta ....

Zelix - jak nie ma tego syfu na skałkach i piasku to możesz spać spokojnie.

PK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#312182 tomasz :

Oj kolega chyba dino nie widział. Masz tutaj zelix - zaraz po cyjano - foto dokładnie jak Twoje

http://reefcleaners.org/index.php?option=com_content&task=view&id=54&Itemid=81

dzieki za link tomasz z tego co tam wyczytałem to fosforany sa głowna przyczyna ,martwi mnie tylko ze dodadkowo pojawia sie brazowy nalot na piachu ;/ spróbuje zbic troche poziom po4 bo fakt faktem ostatnio skoczyl w gore:)


DOBRE RADY + PRACA + WIEDZA = PIĘKNA RAFA

Reefmax + zdjeta pokrywa-- lampa Led 90W Filtracja : purigen,silicatex , chmi-pure,LR , + odpieniacz DIY . Falowniki 2x. Obsada: wszystkiego po trochu:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.