Skocz do zawartości
adamus_23_as

regeneracja Purigenu

Rekomendowane odpowiedzi

Interesuje mnie czy ktos próbował i z jakim skutkiem???

Wymieniałem ostatnio i niewiem czy warto spróbowac??


330l: 100/60/55 optiwhite + sump , oświetlenie: 8x39 ATI Powermodule Obieg: RD 3500 odpieniacz: Bubble King Supermarines 200 Filtr:poompa NJ2300+deltec FR 509 +filtr NP-reducing BioPellets dolewka: Dr Witt + Eheim compact 300

cyrkulacja:2xkoralia 4+1x koralia 3: skała ok 50kg. Start 17.05.2010 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołączę sie do pytania. Niedługo wypadało by go wymienić, ale jakoś nie mam zaufania do wybielacza. Użyć ACE? Trochę bym się bał. A z drugiej strony jak się liczy koszty to byłby nie najgorszy pomysł. Kryzys ponoć jest, oszczędzać trzeba.


Tisze jediesz dalsze budiesz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja uważam że gra niewarta świeczki gdyż potem po użyciu roztworu chloru trzeba go zneutralizowć w 100% aby nie przeniść do zbiornika (zbyt duże ryzyko w stosunku do ceny purigenu)


250L Korali 7, oświetlenie 6x39W, Profilux II Plus EX, 450L jeden samp na oba zbiorniki 160 l. obiegowa OR3500, cyrkulacja 1 x koralia 7(10500 L.) i Tunze 6105 (13000 L.), oświetlenie 7x80 W. ATI ściemnialne, mikser AM 500, reaktor butlą sterowany profiluxem, Odpieniacz Reef Octopus 5000

200 L. +

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja regenerowalem i jestem zadowolony,plyn do neutralizacje chloru Sera kosztuje 9zl,a starczy pewnie na 20 regeneracji,a wybielacz chlorowy najtanszy kosztuje grosze.

Polecam tylko stosowac wybielacz w mniejszej dawce niz podaje producent w instrukcji.


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzie dostałes ten plyn do neutralizacji chloru Sera?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#311699 mx3 :

Gdzie dostałes ten plyn do neutralizacji chloru Sera?

W pierwszym lepszym sklepie zoo dostaniesz,nazywa sie dokładnie Sera Aquatan.


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...nie wiem po co cudowac i kupowac dodatkowe "regeneraty"...po prostu tak jak w instrukcji,na noc do chloru (pol na pol z woda),potem przeplukac,polozyc do wysuszenia na kaloryfer i wszystko...przeciez chlor dosc szybko sie ulatnia...Pozdrawiam...


Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Butelka 50ml kosztuje 8,90zl.straszny wydatek.

A pewnosc usuniecia chloru 100%


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w instrukcji jest napisane" ...po upływie doby przepłukac obficie i namoczyc na 8 godzin w roztworze zawierającym uzdatniacz do wody usuwający chlor..." wiec jakas wzmianka o tym jest. widzę że nie jestem "jedym skąpcem" któremu szkoda wywalic:clowning. będę próbował:). a wybielacz ace się nadaj czy musi myc wybielacz chlorowy?


330l: 100/60/55 optiwhite + sump , oświetlenie: 8x39 ATI Powermodule Obieg: RD 3500 odpieniacz: Bubble King Supermarines 200 Filtr:poompa NJ2300+deltec FR 509 +filtr NP-reducing BioPellets dolewka: Dr Witt + Eheim compact 300

cyrkulacja:2xkoralia 4+1x koralia 3: skała ok 50kg. Start 17.05.2010 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chlorowy.


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...nie wiem za bardzo co to ace,ale tutaj we Francji jest cos takiego jak javel,po prostu mniej lub bardziej stezony chlor...oczywiscie mozna uzyc produktow do odchlorawania ale po co,skoro sloneczko zrobi to za nas...tutaj nie chodzi o skapstwo i o te pare groszy a raczej o to ze musze to znalezc,zamowic i czekac...przez ten czas chlor juz dawno wyparuje...Pozdrawiam...


Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ACE nie jest chlorowy... pojęcie mam jak widzę, w sumie to i tak coś tańszego trzeba znaleźć. w takim razie regeneracja wkrótce.

A tak sie jeszcze dopytam Ciebei Peniek ile razy już go regenerowałeś bo podobno po jakimś czasie kolejna regeneracja nie jest już możliwa??


Tisze jediesz dalsze budiesz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

trochę offtopic, ale składnikiem "chlorowym" wybielaczy jest w większości przypadków podchloryn sodu i jest jedynie trwały w roztworach wodnych. Wiec tak naprawdę nie ma tam chloru ponieważ bezpieczniejszy jest własnie podchloryn sodu.

Więc popieram opcje Iceberga - sam tak robię, wystarczy poczekać do wyschnięcia i potem jakieś 24h i po wszystkim, ale ja z tych którzy cukier sypia do zbiornika :).

IMHO co do wyboru "środka" - etykieta i szukamy podchlorynu jeżeli się mylę proszę o wyprostowanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patrzyłem na kilka składów i nigdzie nie bylo dokładnie napisane jaki jest skład tylko że zawiera związki na bazie chloru wiec lepiej nie ryzykować

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A uzywaliscie chloraminy Tropicalowskiej ?


Jest : BofT'owe +/- 288l w obiegu; 2x Maxpect Ethereal + ICV6, AquaMedic DC Runner 3.2, Gyre XF-330, Maxspect MJ- SK400, ~30kg rock, 10kg sand.

Było :  Mój Reefmax - Tunze 9002, 2 x Koralia nano 1600, Newjet1200, 1 x Ati Actinic, Aquablue plus, Aquablue special, ~15kg LR, ~6kg LS - start 13.01.2011 i nowy baniak 20L a w nim troche skałki i żwirku koralowego + krewetka modliszkowa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czekacie te 24 godziny czy płuczecie go wcześniej jak tylko odzyska kolor. U mnie po 5 godzinach jest już biały i zastanawiam się czy go wyciągać czy zostawić na 24 . . .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołączę się do pytania.

Czy taką samą regenerację można zrobić dla Chemi Pure Elite ?

Z chemii to ja nawet noga nie jestem ... <_<


ponad 300 litrów solanki ........

100*50*55h + 60*40*40 sump

Skimz Oval SV203DC

Kessil AP700 + T5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołączę się do pytania.

Czy taką samą regenerację można zrobić dla Chemi Pure Elite ?

Z tego co mi wiadomo ChPE nie da się regenerować

pozdro


Tisze jediesz dalsze budiesz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy purigen wyjęty z wody i wysuszony na powietrzu może być ponownie użyty? Oczywiście jest biały.


160 litrów (100X40X40), Ok. 12kg skały (start na suchej), 4X39W, Deltec MCE600, 2X Aquael 2600.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj zakończyłem proces regeneracji purigenu, czas wymaczania i schnięcia wydłużyłem dwukrotnie i jestem zdziwiony, ponieważ będące w nim kulki zaczęły się kruszyć a smród pozostał, czy ktoś z Was się z tym spotkał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.