Skocz do zawartości
SkoczekPL

Spece od akrylu

Rekomendowane odpowiedzi

Potrzebuję namiary na FACHOWCÓW w Polsce od zbiorników akrylowych (po za firmą Pana M.K )

Może ktoś zna to będę wdzięczny.


Pozdrawiam

Skoczek

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja nic :) po prostu proszę kolegów o pomoc :D


Pozdrawiam

Skoczek

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie - szukałem ,szukałem i najbliżej idealnie i bezpiecznie zrobiony zbiornik w Niemczech ogarnisz. Maja piece do rozprężeń po klejeniu a u nas z tym ciężko...


 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj już dawno to było i znalazłem go na którymś z for zagranicznych. Ceny materiału u tych co robią porównywalne z ceną materiału u nas w detalu...

DarekB30 wykonywał sumpy z akrylu - jeden widziałem i byłem w szoku bo super wykonanie. Co do większych litraży kłania się technologia rozprężeń bez której może strzelić gdzieś ...


 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jestem bardzo ciekaw jak z czyszczeniem takich baniaków

z jednej strony wiadomo - akryl się mega mocno rysuje

znam jedną osobę co ma taki doży zbiornik i mocno żałuje :) ale to towar z polski (nie wiem czy ma to wpływ na zarysowalność)

a z drugiej w świecie pełno takich baniaków i wyglądają (przynajmniej na zdjęciach) jak nowe :D

wydawało mi się, że właśnie kasa przemawiała, za tym, że mamy tak mało akrylowych... ale już sam nie wiem :D


TOTM July 2011

500 litrów zobacz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akryl się rysuje łatwiej niż szkło ale można go też łatwiej spolerować. Czyści się go dlatego inaczej i uważniej ale za to jest bardziej przezroczysty niż najlepsze szkło. Są różnego rodzaju szkła akrylowe i tu trzeba by się bardziej zagłębić w temat żeby ogarnąć najmniej podatny na zarysowania- bo takie podobno są...


 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rafał, napisz lub zadzwoń do Oceanusa. Mają profesjonalny sprzęt.

http://www.oceanus.net.pl/


"Boże, zachowaj mnie od zgubnego nawyku mniemania, że muszę coś powiedzieć na każdy temat i przy każdej okazji." - św. Tomasz z Akwinu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość DarekB30
#312336 D_malisz :

DarekB30 wykonywał sumpy z akrylu - jeden widziałem i byłem w szoku bo super wykonanie. Co do większych litraży kłania się technologia rozprężeń bez której może strzelić gdzieś ...

z tym porysowaniem to bym tak nie przesadzał, aż tak łatwo się nie rysuje, trzeba trochę sie postarać :)

a tak poważnie mam w domu 2 akwaria zrobione z Akrylu które sam kleiłem 60x30x30 i 80x40x40

(w domowych warunkach to 100x50x50 to moim zdaniem max co można bezpiecznie skleić)

Mam je już dobre 2 lata i nie wyglądają jakoś tragicznie wręcz przeciwnie :D

nie są porysowane, nie pożółkły ale wiadomo akryl akrylowi nie równy,

Skoczek jak myślisz o jakimś większym zbiorniku to weź firmę która ma nie tylko narzędzia ale i doświadczenie,

duży zbiornik to już ciężki temat ale warto

OPTI wysiada jeśli chodzi o przejrzystość :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Serdeczne dzięki wszystkim na help. Nawiązałem kontakt z Oceanusa-mi.

Żeby uspokoić - nie planuję akwarium z akrylu. Potrzebujemy do pracy dużych "tafli" jako ścian przednich do "basenu"

To specjalna maszyna - a raczej jej część w której sprawdza się szczelność zbiorników paliwa pod dużym ciśnieniem.

Koledzy sami wybrali pewną firmę i ciekło....... dlatego poprosili o radę - akwarystę :)


Pozdrawiam

Skoczek

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mały update. Słuchajcie - gdyby coś chciał bawić się z akrylem - firma Pana Waldka Osmałka :waving

Poprawili po poprzednikach, plus zrobili swoje. Wszytko full profesjonalnie!

A kasę, w odróżnieniu od ......... wzięli na końcu a nie na dzień dobry ( chyba po 3 czy 4 tygodniach jak było pewne że wszystko jest szczelne)

Także Panie Waldku :kapelusz pozdrowienia z Lublina - od nowego stałego klienta (nieakwarystycznego :))


Pozdrawiam

Skoczek

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mały update. Słuchajcie - gdyby coś chciał bawić się z akrylem - firma Pana Waldka Osmałka :)

Poprawili po poprzednikach, plus zrobili swoje. Wszytko full profesjonalnie!

A kasę, w odróżnieniu od ......... wzięli na końcu a nie na dzień dobry ( chyba po 3 czy 4 tygodniach jak było pewne że wszystko jest szczelne)

Także Panie Waldku :kapelusz pozdrowienia z Lublina - od nowego stałego klienta (nieakwarystycznego :))


Pozdrawiam

Skoczek

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pytałeś może z ciekawości o cenę akwarium jakiegoś? np 1000 litrów? :waving

i o te właściwości akrylu... jak widzą to z doświadczenia... rysuje się?


TOTM July 2011

500 litrów zobacz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pytałeś może z ciekawości o cenę akwarium jakiegoś? np 1000 litrów? :)

i o te właściwości akrylu... jak widzą to z doświadczenia... rysuje się?


TOTM July 2011

500 litrów zobacz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kris_77, nie wiem jak cena 1000 l. w akrylu ale ze szkła 12 mm. front Opti i jeden komin narożny to u nich z dojazdem, klejenie na miejscu, bez faktury wyszło 2800 zł. Szkło maszynowo szlifowane i wzmocnienia. Akryl pewnie razy 2.


"Boże, zachowaj mnie od zgubnego nawyku mniemania, że muszę coś powiedzieć na każdy temat i przy każdej okazji." - św. Tomasz z Akwinu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kris_77, nie wiem jak cena 1000 l. w akrylu ale ze szkła 12 mm. front Opti i jeden komin narożny to u nich z dojazdem, klejenie na miejscu, bez faktury wyszło 2800 zł. Szkło maszynowo szlifowane i wzmocnienia. Akryl pewnie razy 2.


"Boże, zachowaj mnie od zgubnego nawyku mniemania, że muszę coś powiedzieć na każdy temat i przy każdej okazji." - św. Tomasz z Akwinu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki za info

jak razy 2 to by jeszcze było do zniesienia (pod warunkiem, ze to ten lepszy akryl) - rok temu w jakiejś firmie dostałem wycenę za takie akwa 12 000 zł :waving


TOTM July 2011

500 litrów zobacz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki za info

jak razy 2 to by jeszcze było do zniesienia (pod warunkiem, ze to ten lepszy akryl) - rok temu w jakiejś firmie dostałem wycenę za takie akwa 12 000 zł :)


TOTM July 2011

500 litrów zobacz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Włodzimierz: cena którą podałeś dotyczy również transportu do zamawiającego?? AM za kostkę 90x90x60 z trzema otworami z OW (bez tyłu i dna) 1700 bez dojazdu, a dojazd cos ok. 1,5 za km:( Chyba sie do nich odezwę:waving


Qlfon, Lublin

Akwarium: 115x84x65, oświetlenie 6x39W T5 + BP XM140, odpieniacz BK200, cyrkulacja: 3x6055,1x6095, obieg: Red Dragon Mini 6000,

Poprzednie akwarium Projekt Nautilus: 18,03,2012 - 27.07.2016.

Obecnie: prawie FOWLR:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Włodzimierz: cena którą podałeś dotyczy również transportu do zamawiającego?? AM za kostkę 90x90x60 z trzema otworami z OW (bez tyłu i dna) 1700 bez dojazdu, a dojazd cos ok. 1,5 za km:( Chyba sie do nich odezwę:)


Qlfon, Lublin

Akwarium: 115x84x65, oświetlenie 6x39W T5 + BP XM140, odpieniacz BK200, cyrkulacja: 3x6055,1x6095, obieg: Red Dragon Mini 6000,

Poprzednie akwarium Projekt Nautilus: 18,03,2012 - 27.07.2016.

Obecnie: prawie FOWLR:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Qlfon, u mnie na miejscu w domu kleili, bo nie było możliwości wniesienia gotowego. W tej cenie co podałem był dwukrotny dojazd i robocizna. Chcesz taniej to może Thewald z Warszawy Ci to zrobi. Poszukaj, ma stronę w necie. Wiem, że w Lublinie komuś już kleił. Niestety Opti jest drogie.

http://thewald.webpark.pl/

ewentualnie tu popytaj:

http://sklep.roslinyakwariowe.pl/kalkulator-akwarium.php?length=90&depth=90&height=60&tchikness=10mm&x=43&y=18


"Boże, zachowaj mnie od zgubnego nawyku mniemania, że muszę coś powiedzieć na każdy temat i przy każdej okazji." - św. Tomasz z Akwinu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Qlfon, u mnie na miejscu w domu kleili, bo nie było możliwości wniesienia gotowego. W tej cenie co podałem był dwukrotny dojazd i robocizna. Chcesz taniej to może Thewald z Warszawy Ci to zrobi. Poszukaj, ma stronę w necie. Wiem, że w Lublinie komuś już kleił. Niestety Opti jest drogie.

http://thewald.webpark.pl/

ewentualnie tu popytaj:

http://sklep.roslinyakwariowe.pl/kalkulator-akwarium.php?length=90&depth=90&height=60&tchikness=10mm&x=43&y=18


"Boże, zachowaj mnie od zgubnego nawyku mniemania, że muszę coś powiedzieć na każdy temat i przy każdej okazji." - św. Tomasz z Akwinu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.