Skocz do zawartości
kamilm

potwor zjadajacy DUZE ślimaki, co to jest ?

Rekomendowane odpowiedzi

własnie zobaczylem w akwie cos dosc niezwyklego, po dotknieciu zwinelo sie do dziury w skale, jakby ktos zlozyl peleryne, cos nieprawdopodobnego, i ukazaly sie resztki najwiekszego mojego slimaka, ktore cos trzymalo i wyrwalo ze skorupki

stwor zakryl calego duzego slimaka!

fotka ponizej tak wygladalo przed dotknieciem ...

Pozdrawiam

KM


210l + 70l sump, 32kg LR + 18kg LS, OR3500, tunze 6025+6055+koralia2, odpieniacz AM T-1000, 120W LED BX

od 15.09.2009

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ośmiornica na pewno


Akwarium 150*65*60 ,sterowanie iks, reaktor vertex ,odpieniacz ,250 bk vertex,filtr vertex1,5 ,vertex filtr Biopallets XL, ,oświetlenie - 8*80w t5 ,cyrkulacja 2*6105,+multi7095, obieg BK 8500 http://nano-reef.pl/....-ceramiki/ ,http://nano-reef.pl/..,

zapraszam po szczepki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tez bym chcial osmiornice sledzic w baniaku Kamila

ale żeby tak bez macek? cos tu nie pasuje na zdjęciu... jesli chodzi o osmiornice :clapping


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no wirek to na pewno nie jest, stawiam na mała ośmiornicę :strutin ale takiego czegoś w akwa jeszcze nie widziałem :clapping

PozdrT


zbiornik 90x42x45+sump; odpieniacz Deltec APH525; oświetlenie T5:2x39W+ 90W LED; wystartowało 11.08.2009; moja wiedza dojrzewa razem z akwarium

MOJE AKWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

widziałem już dwa razy coś podobnego , wielkością ok 5zł ,może teochę większe . Po odwróceniu skały przesuwało się po niej ściśle przylegając (jak ślimak nagoskrzelny) tylko,że dużo szybciej . Taka galaretowata masa . Wyglądało dość przerażająco . nie wiem czy byłoby w stanie zjeść ślimaka ,ale może... nie wiem do dziś co to było ,ale chyba dość popularne ,bo widziałem to u siebie i u kolegi ,tylko w trakcie przekładania skały ,siedzi pod skałą . I dlatego kocham morskie:)

ooo! dokładnie to @szarykruku :clapping


360l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

http://www.reeflex.net/tiere/2185_Pseudoceros_sp.%2001.htm

ostatnie zdjecie wydaje sie pasowac, tylko jest pare ale, moj zwierz fizycznie zjadal miesa slimaka jak go przstraszylem wyrwal bialy wyrazny kawalek miesa ze skorupki i z nim zwial, a flatwarmy z tego co czytalem i wy tez to potwierdzacie jedza resztki organiczne (drobny pokarm), a nie centymetrowy kawal miesa - a slimaka jeszce godzine wczesniej nie bylo w tym miejscu, wiec cos czuje, ze zwierz go zaatakowal zywego, byl tak opatulony, ze nie dal by na 100% rady uciec zywy

zwierz jest duzy ma co najmniej 10 cm srednicy (flatwarmy sa chyba mniejsze)

tez wolalbym miec osmiornice :-), ale to nie jest osmiornica - nie bylo nigdzie czegos co by przypominalo macki, no chyba, ze to nowy bezmackowy gatunek, hehehe


210l + 70l sump, 32kg LR + 18kg LS, OR3500, tunze 6025+6055+koralia2, odpieniacz AM T-1000, 120W LED BX

od 15.09.2009

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeczytalem, ze u kogos wyjadl wszystkie slimaki...


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taki "gościu" na moich oczach uniicestwił mi trydacznie wielkości pięści w 5 minut. Odessij wężykiem i do kibla.Nie dawno było głośno o tym forum o tym potworze.


Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to pieknie, czyli to to mi zalatwia slimaki nie koniecznie krab rozbojnik

cos nie dawno zjadlo mi cale pole zoa w jedna noc moze tez to ten robal?

cieakwe jak go zlapie jak go widzialem na razie RAZ


210l + 70l sump, 32kg LR + 18kg LS, OR3500, tunze 6025+6055+koralia2, odpieniacz AM T-1000, 120W LED BX

od 15.09.2009

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chcesz go złapać ? obserwój akwa zaraz po zgaszeniu światła i czekaj z wężykiem ,nie świeć latarką.


Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A wg mnie podnieś skałę pod którą uciekł. Tam ma kryjówkę. Wg mnie woda RO powinna go wypłoszyć.

Nie powiem czy ten stwór zabija ślimaki, u kolegi widziałem na żywo, średnica co najmniej 15cm, nie zniknęły mu jeszcze ślimaki, a ma nassariusy, columbelle i tectusy.

Tylko, że robal robalowi nie równy, może na pierwszy rzut oka być podobny, może ten u kolegi ma więcej jedzenia na piasku, więc polować nie musi, a może jeszcze pokaże płaskie rogi.


Sto kilo szczęścia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś klient mi opowiadał o takim, wpieprzył mu wszystkie slimaki, jedyne co pasowało do opisu to toto co wkleiliście powyżej, mówił ze najbardziej podobny do tego właśnie.

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ciekawe, szkoda zabijac :clapping


tank 150x60x60, w obiegu lacznie 650l, swiatlo 500W, cyrulacja 6000l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurcze jakbym wiedzial co innego to cos chetnie bedzie jadlo to bym zostawil i karmil ...

on siedzi w skale, ktorej podniesienie = polamianie wielu spsow, wiec pewnie jeszcze u mnie pobedzie


210l + 70l sump, 32kg LR + 18kg LS, OR3500, tunze 6025+6055+koralia2, odpieniacz AM T-1000, 120W LED BX

od 15.09.2009

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hm, to może od kolegi się odłowi i będziesz miał dwa : P

można też spróbować kawałek jedzenia przyciśnięty plexi


Sto kilo szczęścia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.