Skocz do zawartości
Ben_sage

Kąt swiatla hqi 150 i 250w

Rekomendowane odpowiedzi

1.Czy 150w i 250w swieci pod podobnym kątem ,różnia sie tylko moca?

2.Czy standartowe lampy maja wieksze odblysniki i swieca szerzej 250 od 150?

3.Jak szeroko swieca np 150 i 250w (jaki baniak oswietla) przy wysokosci 30-35cm bo tyle musi byc aby wody nie grzało?

4.Czy żarnik 250w można zgrać z t5 2x24w ? dajac np wiecej kelwinow? aby efekt byl podobny jak w t5 blue/white 50/50

5.Czy generalnie warto myśleć o 250w/2x24w zamiast 150w/2x24w w przypadku kostki 70/54w ?

6.Czy w przypadku kostki ktora lampa przemawia na korzyść ? biorąc lekko pod uwage ze roznica w cenie żarnika to ok 80-100zl rocznie a wiadomo stowka tu i stowka tam.....nie żydze tylko szanuje pieniądz.

Pytam bo latwiej jest kompletować sprzet niż naraz wylozyć kase a przekonany do kostki jestem.

Z hqi nigdy kontaktu nie mialem.W kostce ma byc pare spsow moze z 2-3 acroporki i monti,lpsy.

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kąt padania i powierzchnia pokrycia światłem zalezy od użytego odbłysnika, stosunek "ilości" światła 150 vs 250W jest nieproporcjonalny, tzn. 250 daje dużo więcej światła niż by to wynikało z różnicy mocy. Jesli myślisz o sps-ach to ja bym się nie zastanawiał tylko brał 250 i do tego dwie swietlówki, np. Reeflux 12kk 250 W i do tego dwa Blueplusy ATI w takiej kostce zrobiłoby robotę:clapping Przy takim światełku, oczywiście zakładając że reszta czynników bedzie optymalna to myślę że po roku nie włożysz do takiej kostki ręki żeby nie połamać krzaków:)

Pozdrawima

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam hqi DIY z normalnych halogenow i uzylem 150 tylko i wylocznie dlatego ze w te oprawy to max jaki sie moze zmiescic ale jak bylem tak jak ty przed wyborem oswietlenia to sporo przegladalem i chcialem dac 250W bo ze statystyk producentow zarnikow wynikalo ze 250 ma prawie 2,5x wiecej np lumeli niz 150

ale szybciej i taniej poszlo z 150 i tak zostalo :googleye


kryzys w baniaczku przyjme wszelkie zycie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na jakiej wysokosci musi być zarnik 250w aby nie wplywał na temperature wody?

Czy na tej wysokosci lampa np ocean light 250w bedzie oswietlać dużo szerzej niż kostke 70cm/70cm ?

Pytam bo lubie gdy swiatlo ogranicza się/skupia tylko na akwarium a nie na podlodze itp.

Zastanawiam sie czemu ta lampa tak czesto trafia na giełde.

Bo tania i dużo osób ją ma czy problemy z nią jakieś są?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.