Skocz do zawartości
Graber

Start ReefMaxa pomoc

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! :clapping Mam kilka pytań do Was moi mili. Nie bijcie tylko jak coś się powtarzało. Za 4 dni ruszam z ReefMaxem, na początek wiem woda RO/DI do akwa podgrzanie na 25* potem zasalam wodę. Trele morele... woda się przegryza 24h następnie skałki zasypuję żywym piaskiem. Wichury chodzą wszystko elegancko woda dojrzewa czekam 1 tydzień 2,3,4 a i nawet 5 wiadomo natury nie oszukasz. Teraz pytania moi mili:

1. Jaka sól? Mam na oku Tropic Marin BIO-ACTIF Sea Salt 4 kg / 75 zł dobry wybór?

2. Piasek... Bio Active Live Aragonite Samoa Pink czy Natural White? No i jakie ziarenka :|

3. Kiedy włożę już skałę (żywą) i zasypię piaskiem to mam zacząć podawać jakieś bakterie w płynie? Jak tak to jakie? Coś skutecznego bez znaczenia na $$$. Z góry thx!

Odnośnie tego piasku to wydaję mi się, że ten Samoa Pink wyglądałby atrakcyjnie.


ReefMax 80 - 2 x Aquel Reef Circulator 2600 - 1 x ATI Actinic Blue - 2 x ATI AquaBlue Special

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam kolego wiec tak z tego co przeczytalem w twoim powitaniu z forum:), to przejmujesz reefmaxa od kolegi, wiec na poczatek Oświetlenie znasz ''wiek'' T5 ile u kolegi czasu swiecily ?? Jak nie to pierwszy wydatek nowe świetlówki . Rada nr 2 zacznij prowadzenie zeszyciku i nie polecam cienkiego notuj parametry wody i co robisz dzien po dniu nie licz na pamiec morszczyzna nie lubi wybaczac bledów tzn wczesniej czy pozniej sie cos zemsci ... a po co ci dodadkowe wydatki..

teraz szczegóły:

Kazdy ma inne zdanie koledzy pewnie sie tez wypowiedza ale TM soli nie polecam to 1sze zalanie dosc wazne bo baza tego co bedzie pózniej polecam sól Preis-a, KENT-a, badz innej wiodacej firmy bogata w mikroelementy

Sól przegryza sie tyle ile bedzie trzeba nie licz w godzinach woda ma byc klarowna

Podobnie na poczatek starter firmy Kent taki śmieszny trójpak 3 buteleczki róznej magi:)-ja tego uzylem bylem zadowolony

Piasek polecam drobny bardziej natural

Flora bakteri nie ma co tłumaczyc jakie sie rozwina, gdzie i itd poczytaj forum

Co do świecenia podczas dojrzewania rózne sa zdania ja świecilem 6-7H dzienie potem stopniowo zwiekszlem dawke

Badaj wode spisuj w zeszycie pomiary i obserwuj glony a instynktownie i chemicznie dowiesz sie kiedy gotowe bedzie akwa ..

tyle odemnie na poczatek milej zabawy i wiele cierpliwosci:)


DOBRE RADY + PRACA + WIEDZA = PIĘKNA RAFA

Reefmax + zdjeta pokrywa-- lampa Led 90W Filtracja : purigen,silicatex , chmi-pure,LR , + odpieniacz DIY . Falowniki 2x. Obsada: wszystkiego po trochu:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli juz cos wyczytales:)

Mysle ze na start sol taka jak Instant Ocean lub Reef Crystal bedzie bardziej odpowiednia niz bogata w mineraly Bio Active przez ktora podczas dojrzewania moze dojsc do wiekszego wysypu glonowi roznego rodzaju nalotow.

Jezeli chodzi o kolor piasku to sprawa gustu, osobiscie samo pink na zywo nie wiedzialem wiec w tej kwestii wypowiadal sie nie bede. Kiedy sypac piasek? szkol jest wiele, zywy podobno przyspiesza dojrzewanie ale wstrzymujac sie z wsypaniem przez pierwsze kilka tygodni zaoszczdzisz sobie problemow. Zobacz na mapce kto pmieszka w twojej okolicy i zapytaj o wode z podmianki. Bakterie oczywiscie od siebie tez mozesz dawac. A jak juz skala sie wypruszy i zejda glony wtedy mozesz sobie wsypac piasek. Bakterie wedlug uznania. Jak miales slodkie to pewnie wiele razy w sklepie widzilae butelki Nutrafin Cycle HAGENA, lub mozesz sobie kupic bardziej wyrafiniwane Prodibio


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za tak szybką odpowiedź! Ok, popytam w Olsztynie o wodę z podmianki :strutin Z tym piaskiem to zdecyduję się chyba na natural white. Świetlówy nie mają 7 dni :clapping Mogę zrobić taki numer, że ta woda z podmianki mogłaby zapełnić zbiornik w całości? Czy nie bardzo?


ReefMax 80 - 2 x Aquel Reef Circulator 2600 - 1 x ATI Actinic Blue - 2 x ATI AquaBlue Special

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#313146 Graber :

Dzięki za tak szybką odpowiedź! Ok, popytam w Olsztynie o wodę z podmianki :strutin Z tym piaskiem to zdecyduję się chyba na natural white. Świetlówy nie mają 7 dni :clapping Mogę zrobić taki numer, że ta woda z podmianki mogłaby zapełnić zbiornik w całości? Czy nie bardzo?

Woda z podmianki w całości jak najbardziej. Co do soli to posłuchaj rady Grześka. Na początek nie będziesz potrzebować bogatej soli.


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Upewnij sie tylko ze woda jest "czysta" mam tu na mysli jak najnizszy poziom azotanow i fosforanow.


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok czyli na dzień dobry zakupić testy? Sól wezmę Aquarium Systems Instant Ocean 8kg lub Kent'a.


ReefMax 80 - 2 x Aquel Reef Circulator 2600 - 1 x ATI Actinic Blue - 2 x ATI AquaBlue Special

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na dzien dobry kup cos do mierzenia zasolenia. Testowac mozesz zaczac po dwoch tygodniach, bo na poczatku parametry beda i tak wariowaly i moga spowodowac niepotrzebna panike :clapping

Nie kupuj piasku drobnego jak maka. Kazda cyrkulacja go bedzie zwiewala. Kup taki od 0,5 do np: 1,5 mm gruby.

Sol TM BIO jest za bogata, ale TM "normalna" jest ok.

Pewnie RO i DI tez ulatwi zycie...


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hydrometr jest, na początku będę latał do kumpla po RO i DI z czasem kupię filtry.


ReefMax 80 - 2 x Aquel Reef Circulator 2600 - 1 x ATI Actinic Blue - 2 x ATI AquaBlue Special

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uważaj na hydrometr mój SERA oszukiwal o 0.003 LOL .miałem przez to kłopoty ;/


DOBRE RADY + PRACA + WIEDZA = PIĘKNA RAFA

Reefmax + zdjeta pokrywa-- lampa Led 90W Filtracja : purigen,silicatex , chmi-pure,LR , + odpieniacz DIY . Falowniki 2x. Obsada: wszystkiego po trochu:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.