Skocz do zawartości
Gotterdammung

Apel do społeczności Nano Reef

Rekomendowane odpowiedzi

Koleżanki, Koledzy, tym razem bardzo was proszę o podpisanie się pod tą petycją, sprawa znęcania się nad haszczakiem była nagłaśniana w mediach, mam nadzieje że nasze podpisy wpakują tych skur@#!@$¤%! do więzienia, gdzie spędzą masę upojnych i pełnych w doznania nocy.

http://www.petycjeonline.pl/petycja/petycja-w-sprawie-orzeczenia-bezwzglednej-kary-pozbawienia-wolnosci/66

Jeszcze raz, bardzo proszę o podpisy

Marcin i Tajga(mój husky)


-UNDER CONSTRUCTION-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie Panowie, może i nic z tego nie wyjdzie, ale się staraliśmy, a to ważne...


-UNDER CONSTRUCTION-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co Ci da jak podpisze? Nie znam sprawy może wcześniej psinka odgryzł jednemu z nich nige? Zresztą jak mamy stawiać na równi wszystkie zwierzęta, żywe istoty to przestańmy JEŚĆ MIĘSO , zabijać muchy,tępić szczury,karaluchy itd.Pewnie z tym pieskiem a właścicielami była więz, szczególna przyjażn,ale ta więz może być też między innymi zwierzętami które masowo zabijamy i to prawnie.A ja mam pdpisać PETYCJE W SPRAWIE ORZECZENIA BEZWZGLĘDNEJ KARY POZBAWIENIA WOLNOŚCI ? nie jestem sędzią i nie będe decydował o czyimś losie.Teraz posypią się gromy w moim kierunku ale cóż ... takie jest życie.


Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podpisuje się pod tą petycją

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robi : Żeby było jasno, facet wziął psa ze schroniska 6 dni przed incydentem, urwał psu łeb ciągnąc go za samochodem, będąc pod wpływem alkoholu. Policjantowi powiedział że "pies mu się znudził i nie wiedział co z nim zrobić". Tyle w temacie, resztę pozostawiam sumieniu. Ja marzę o Vendeccie, mam nadzieje że go będą przez 2 lata dupczyć w więzieniu...


-UNDER CONSTRUCTION-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#313261 robi :

Co Ci da jak podpisze? Nie znam sprawy może wcześniej psinka odgryzł jednemu z nich nige? Zresztą jak mamy stawiać na równi wszystkie zwierzęta, żywe istoty to przestańmy JEŚĆ MIĘSO , zabijać muchy,tępić szczury,karaluchy itd.Pewnie z tym pieskiem a właścicielami była więz, szczególna przyjażn,ale ta więz może być też między innymi zwierzętami które masowo zabijamy i to prawnie.A ja mam pdpisać PETYCJE W SPRAWIE ORZECZENIA BEZWZGLĘDNEJ KARY POZBAWIENIA WOLNOŚCI ? nie jestem sędzią i nie będe decydował o czyimś losie.Teraz posypią się gromy w moim kierunku ale cóż ... takie jest życie.

....a tam gromy. Robert tym razem ludzie chyba Cie po prostu zignorowali. Nie trzeba byc sedzia zeby decydowac o czyims losie. Dla przykladu.......wracam wieczorem i widze jak zbiry gwalca Ci corke ale nie reaguje bo nie jestem policjantem. Potem swiadkiem tez nie chce byc bo to nie moja corka, nie moj problem, sprawa mnie nie dotyczy. Niech wyjda jak najszybciej.

"Miara naszego czlowieczenstwa jest nasz stosunek do zwierzat"


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grzesiu ! Sprawa dotyczy zwierzęcia (psa) a nie człowieka.Przeczytaj uważnie mój post,postaraj się zrozumieć o czym mówię. Pod petycją podpisuję się i wątpie czy znasz człowieka kochającego zwierzęta bardziej niż ja :kapelusz


Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podpisane i rozesłane po znajomych.


Cube 35x35x35,6,6kg LR, 4,5kg Ls, Koralia nano, Resun Sk-300, 2x Ikola 18W na PC-aktynika+10 000K

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zanim ustosunkowalem do Twojej wypowiedzi przeczytalem ja kilka razy. Za przekaz odpowiada nadawca. Nie bede sie tam doszukiwal co tak naprawde chciales wyrazic. Piszac skarajnje trzeba sie liczyc z tym ze ludzie moga roznie zareagowac.Widzialem Twojego psiaka i cala galerie. Twojej milosci do zwierzat nie kwestionuje.

Bezlitosne i bezsensowne okrucienstwo w stosunku do kazdej istoty zywej........nie ma tlumaczenia. Takich ludzi powinno sie izolowac.


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podpisane


-----------------

Przeszłość: 30 litrów, 54 litry

-----------------

AKTUALNIE: 160 litrów w obiegu (128l + 32l w sumpie),LED DIY, 4 blazny,1 pustelnik,4slimole, 15kg LR, różne miękasy, trochę twardych i niefoto ----------

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podpisane, ale z tą prośbą o darowiznę na stronie to mi trochę zajechało Radiem Maryja. Ja też chcę darowiznę, dzięki wam moje akwarium będzie jeszcze piękniejsze :clapping Sory za offtop.


*Moja Rafka 200 l* (zlikwidowana z końcem 2016) 100x40x50, Sump 40L, Pudełko przelewowe, Lampa HQI 2x150+2x39W T5, Odpieniacz Deltec MC500, Obieg Eheim 1260, Cyrkulacja 2x Koralia3 6400l/h, LR 34kg, LS 21kg

Sprzedam wąż silikonowy 32 mm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#313366 robi :

Grzesiu ! Sprawa dotyczy zwierzęcia (psa) a nie człowieka.Przeczytaj uważnie mój post,postaraj się zrozumieć o czym mówię. Pod petycją podpisuję się i wątpie czy znasz człowieka kochającego zwierzęta bardziej niż ja :kapelusz

No i nie po raz pierwszy się z Tobą zgadzam Robi, bo po pierwsze to ta petycja i tak nie zmieni tego śmiecia który skatował psa, to czy pójdzie siedzieć czy nie i tak wynikiem tej petycji nie będzie, a jak pójdzie siedzieć to ja go utrzymywać nie chcę. Reasumując - edukujmy, wychowujmy i uczmy swoje dzieci tak, aby kiedy dorosną wiedzialy jak odróżnić dobro od zła... Dla takich smieci jak ten typ i tak już jest za późno, ja bym mu dowalił rok pracy w schronisku dla psów...

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PODPISAŁAM...

i może nie zmieni "tego śmiecia" ale może zmieni nastawienie sądów do tego typu spraw. próbować warto.


130x50x40 + 210 l sump , obieg laguna 3500 , cyrkulacja tunze 6055 + 6045 + 6060

oświetlenie 4x 54 w t5 DIY, SHURAN 200

wystartowało Nasze Przejściowe...

SPRZEDAM:

-akwarium 100x70x55, sump, stelaż, hydraulikę;

-lampa DIY 2x150W HQI + żarniki Reeflux;

-lampa DIY 8x T5 39W

-OR 3500

LINK DO TARGOWISKA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#313460 seb :
#313366 robi :

Grzesiu ! Sprawa dotyczy zwierzęcia (psa) a nie człowieka.Przeczytaj uważnie mój post,postaraj się zrozumieć o czym mówię. Pod petycją podpisuję się i wątpie czy znasz człowieka kochającego zwierzęta bardziej niż ja :kapelusz

No i nie po raz pierwszy się z Tobą zgadzam Robi, bo po pierwsze to ta petycja i tak nie zmieni tego śmiecia który skatował psa, to czy pójdzie siedzieć czy nie i tak wynikiem tej petycji nie będzie, a jak pójdzie siedzieć to ja go utrzymywać nie chcę. Reasumując - edukujmy, wychowujmy i uczmy swoje dzieci tak, aby kiedy dorosną wiedzialy jak odróżnić dobro od zła... Dla takich smieci jak ten typ i tak już jest za późno, ja bym mu dowalił rok pracy w schronisku dla psów...

Pozdrawiam

seb

Tutaj należy się przypatrzyć karom dla przykładu. Młodociany zabójca policjanta w cywilu z Warszawy jak i facio, ktory zabił huskyego to sprawy medialnie nagłośnione. Dla przykładu dostaną surowsze kary. W takich wypadkach nie trzeba mowic o zmarnowanych pieniądzach podatników. Ten przykład myśle jest dobra inwestycją w edukowaniu narodu.

A co do samego mordercy psa - tacy ludzie jak on chodzą obok nas - imbecyle. Mądry człowiek tak by nie postapił, obawiający następstw czynu też nie, trzeźwy być może również nie.


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę że nie zmieni, mało tego, uważam że żeby egzekwowanie praw zwierząt miało rację bytu, to od ludzi i od zwierząt musieliby być inni sędziowie, inaczej - nie ma szans. Tak szczerze, sędzia to nie Bóg, sądzia to tylko człowiek i nie wydaje mi się żeby nie widział różnicy między gwaltem na 10 latce czy pocięciem żyletką czyjejś żony w windzie a dajmy na to skopaniem psa... żeby nie było że nie mam uczuć, ba, nawet mam kota:D po prostu jestem realistą i uważam że w kraju w którym kulawo działa prawo dla ludzi, równie kulawo będzie działało prawo dla zwierząt, a jeśli coś zmienią to napewno nie w pierwszej kolejności to dla zwierząt...

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Niebo gwiaździste nad nami, prawo moralne w nas"

Niebo rzeczywiście jedno, ale wewnętrzne zasady różne...


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pięknie to ująłeś:clapping Każdy z nas jest inny, każdy myśli i czuje inaczej, nie wszystko jest białe i czarne:)

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Głęboko zastanawiałem się nad tymi "postami na nie".

Ja to widzę w następujący sposób. Pracując sobie uczciwie usłyszałem w radiu i usłyszałem o tj petycji. Zabolała mnie sprawa, lecz podkreślam, mam świadomość że na świecie co chwila dzieją się większe dramaty, na różnych tłach. Postanowiłem jakoś przyczynić się do tego przedsięwzięcia. My akwaryści jesteśmy jednak wrażliwsi (sorry za to słowo) na los zwierząt więc doszedłem do wniosku, że umieszczając prośbę tu, uda się przekonać parę osób do podpisania. Jeśli przekonałem choć jedną osobę że warto się podpisać, to jestem szczęśliwy (jeśli każdy by jedną osobę przekonał było by 38 mln podpisów prawda?). Ale dlaczego chciałem wspomóc tą inicjatywę? Otóż, setki tysiące rzeczy dzieją się wokół mnie, tak wiele rzeczy warto na świecie naprawić, zmienić, ale trzeba do tego woli i mobilizacji. Często nie chce mi się, zamykam oczy na cudzą nędze, na biede i ogólnie zło mnie otaczające, telewizja pokazując te rzeczy nieustannie znieczula mnie. Widzisz maltretowane zwierze, myślisz sobie "inni na pewno coś z tym zrobią". Widzisz chore dziecko mówisz "inni na pewno mu pomogą". Patrzysz na biedaka i mówisz "inni mu dadzą pieniądze". Ale zapominamy że to my jesteśmy tymi innymi. Jeśli bym nie miał tej świadomości, nie zwracał bym na to wszystko uwagi. Ale mam świadomość, zwracam uwagę, i za każdym razem kiedy odwracam od sytuacji wzrok, dręczy mnie kac moralny. "Znowu nic nie zrobiłeś, znowu "nic nie się stało", znowu olałem i zapomnę. Tym razem nie chciałem po prostu zapomnieć, ruszyć kogoś innego, więcej osób, pobudzić świadomość. Wielu z was czytając ten post, wiadomość o tym skatowanym psie powiedziała o tym swoim rodzinom, swoim znajomym. Takie sprawy wywołują oburzenie, może powiększa się świadomość społeczna. Zwierzak do kur#$ nędzy też ma komórki nerwowe, czuje jak się go szarpie i ciąga autem. To że nie mów "ała, nie ciągnij mnie na sznurku bo to boli" nie znaczy że wszystko gra. Jasne, zdechł pies, jedni powiedzą "tylko pies" inny powiedzą że to życie. Jeśli ktoś w moim mniemaniu jest w stanie odbierać życie niewinnemu stworzeniu dla zaspokajania swoich chorych ambicji (pragnień? żądz? ciężko mi to nazwać) to nie powinien mieć kontaktu ze zdrową częścią społeczeństwa. Mam świadomość że resocjalizacji w więzieniu w zasadzie nie ma, ale i nie ma innej opcji, moim zdaniem chłopcy powinni być przywiązani za szyję do auta i zwyczajnie rozerwani. Wiem że to groteskowe, w zasadzie chore, ale coś mi w środku mówi że tak być powinno. Aby rozwiązać taką sprawę w sposób nie patologiczny trzeba by wysłać debili na roboty przymusowe, ale nie w schronisku, tam jest robota relatywnie lekka, wolałbym kopalnię węgla etc. Wysyłanie ich do więzienia mnie trapi bo taki szmaciarz siedząc w pierdlu będzie jadł dobre obiady (wiem że to nie Ritz, ale na Boga, są tacy co za pracę w Tesco nie lepiej mogą zjeść), mają ciepło i oczywiście zawierają cenne kontakty ze światem przestępczym, co przyda im się po wyjściu. To wszystko jest kiepskie ale skoro prawo nie przewiduje innej opcji, to tak musi być.

Reasumując, ja prosząc was o podpisanie się, byłem w zgodzie z własnym sumieniem. Może coś ta akcja da, jeśli nie, pozostaje nam próbować dalej, bo nie można się poddawać w zmienianiu świata na lepsze.

Pozdrawiam

Gotter


-UNDER CONSTRUCTION-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jako ze temat po części dotyczy mojej działki .. wszystkim sędziom jeszcze raz powtarzam sądzi sie rozumem nie sercem :clapping ..... nie takie rzeczy ludzie robią ludziom czasami to ciężko normalnemu człowiekowi "wtłoczyć" czyn innego człowieka (dla ułatwienia dodam że także normalnego) w kodeks .... wiara w cudowne działanie surowej kary jest nie tylko naiwna ale "spóźniona" ... zupełnie na marginesie jako naród kochamy niecodzienne akcje (w tym wznosimy sie na szczyt i "leczymy sie" zbiorowo) a codzienność traktujemy zupełnie inaczej podobnie jak tego psa .... ps pierwszy post po polsku:)


ponad 1000l wody w obiegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co rozumiesz przez to że taka wiara jest spóźniona?


-UNDER CONSTRUCTION-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy okazji tematu chcialem sie zapytac, czy w Polsce nie ma jeszcze zakazu trzymania psow na lancuchu ?

Czy nie jest przypadkiem tak, ze przede wszystkim na wsi, gdzie ludzie ze zwierzetami sa na codzien, wystepuje taka znieczulica ?


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.