Skocz do zawartości
Gość buczi82

co to jest ??

Rekomendowane odpowiedzi

Gość buczi82

co to moze byc, robilem wczoraj przemeblowanie w akwa i dzisiaj zauwazylem takie cosik.. na 1 fotce cosik okragle a na drugiej wyglada jak lapa niedzwiedzia hehe jak zrobilem fotke to sie schowalo po paru minutach, moze to jakas stara wyrosnieta roza, nie wiem :/

aha i jak sie pozbyc tych cholernych glonow wloskowatych ??? Kupilem 2 kraby mytrixy, kupilem borsuka i dalej nic ehhh to co moglem wyrwalem, ale reszty juz nie dam rady, chyba ze kupie jeszcze algea blenny, nie wiem jak on tam sie zwie, moze da rade...

ale najpierw prosilbym o identyfikacje, z gory dziekuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość buczi82

i nikt mi nie pomoze :googleye dodam jeszcze jedna fotke, zrobilem jak wrocilem z pracy, moze byc troszke niewyrazne bo ciemno w akwa bylo...

a moze to manjano ??? sam nie wiem ehhh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy to moga byc ukwialy ?

Na glony potrzeba czasu i dobrych parametrow.:googleye


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość buczi82

Wstalem rano i znalazlem trzecie cudo ehhh obawiam sie ze jakas plaga, ale wczesniej tego nie widzialem, chociaz kiedys kupilem trzy czerwone ukwialy, ale chyba tylko jeden zostal bo dwa wywalilem, moze przeszedl na ciemna strone mocy i zmienil kolor i sie podzielil hehe

Co do parametrow to mam takie(akwa ma okolo roku)

zasolenie 1026

temp 26

ph 7.7

kh 7

mg 1440

ca 430

no2 0

nh3-nh4 <0.25

no3 10-25 pomiedzy

kh i ph za niskie, jakis dobry bufer ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wg mnie ukwiał dla początkujących : )


Sto kilo szczęścia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

- glony = duze NO3

- pewnie PO4 tez masz niezle;

- polecam Ballinga, chcoc nie wiem, jaki masz zbiornik; wyrownasz parametry, ew. Kent Kh Buffer;

- zmniejsz zasolonie do 1,025;

- jaqkie miales te ukwialy ? przy zlych parametrach moga tak pociemniec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość buczi82

ukwialy to takie chyba, ale na 99% to sa te: http://pl.reeflex.net/tiere/830_Actinia_equina.htm

chociaz ja te z kolcami stawiam na jakies stare roze, a to na 1 fotce na cos innego...

akwa mam 120L ale w garazu czeka 450L, jak sie przeniose to wtedy bede cos lal, narazie zero chemii, ewentualnie ten kh-ph buffer, a zasolenie zmniejsze, dzieki wielkie, aha a co z tym zrobic, zostawic i poczekac co sie bedzie dzialo, czy wyrywac chwasty ???

aha co do no3 to ogolnie mam 0-10, ale w niedziele czyscilem akwa, wyciagalem skale, piach poruszylem, wiec pewnie no3 podskoczylo, ale musze sie tez pozbyc 2 garbikow bo dostaja po d*pie a moga tez obciazyc system...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IMHO, to moze byc "konski" ukwial, czyli A. equina;

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość buczi82

robilem przemeblowanie, wczesniej tego nie widzialem bo skala byla w innym mscu, moze to jednak aptasia, mam wudermani i brzydala, moze ktorys dziabnal i taka sie zrobila, albo jakis dinozaur z tej aptasi hehe zobacze z czasem co bedzie, czy bedzie sie przemieszczac czy moze padnie do konca..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.