Skocz do zawartości
stoodent

Reaktor do pellet

Rekomendowane odpowiedzi

Reaktor ma zasyp około 1l. Zbudowany na rurze 90-tce, na samym dole dno w kształcie miseczki. Napędzany pompką Maxi-jet 750, myślałem że przy tej pompce przy takiej ilości zasypu nie pociągnie.

Ale w zupełności daje radę ja osobiście bym ją jeszcze przykręcił. Ciekaw jestem waszej opinie w tej kwestii.

Zasyp to oczywiście ryż gdzie ma ciężar właściwy większy niż pellety.

Parę fotek i filmik z pracy

15gxamv.jpg

nobyb9.jpg

a2688w.jpg

Filmik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fajna robota, aczkolwiek, dziwne te pallety, i chyba prędkość za mała.

Napisz ile kosztuje taki zaworek regulacyjny i gdzie kupiłeś?

PS. Aha doczytałem, że to ryż :googleye

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie za duża odległość do pokonania przez wodę, pewnie nie ruszy tych kulek no chyba że pompa będzie mocniejsza.

Wykonanie super,tylko wydaje mi się że się nie sprawdzi, do rowy będzie ok.

Pozdr.

Jacek


Zbiornik Zlikwidowany:((Ale jeszcze tu wrócę:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ryż poglądowo aby zobaczyć jak się kręci

@jacek możesz coś więcej napisać dlaczego się nie sprawdzi? przecież ciężar właściwy pellet z RS jest mniejszy niż ryżu a ryż jakoś się kręci, ewentualnie jakie zmiany

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja myślę że się sprawdzi, tylko jeszcze bym zawór zalożył żeby precyzyjnie wyregulować przepływ.

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3640-filtry.jpg

Ja miałem taki jak po lewej do palet a ten po prawej do węgla i rowy.

Ale niestety paletki wylądowały w śmietniku bo się nie sprawdzały,teraz rowa i węgiel i jest dużo lepiej


Zbiornik Zlikwidowany:((Ale jeszcze tu wrócę:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@jacek napisz coś więcej na temat tego filtra po zdjęciach mało co widać, zawór zasłania górę nie widać dna filtra,

@seb co do zaworu to tylko dodatek w każdej chwili można go dołączyć i fakt przydałby się

Jak załączam pompkę to cały wkład idzie w górę. Jutro wrzucę lepszy filmik aby to bardziej uwidocznić

A co do węgla czy rowy to mam inny filterek też go zaprezentuje ale w osobnym wątku aby nie mieszać w tematach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na dole jest wklejone sitko na stałe,u góry do dekla jest przyklejony kawałek rury jakieś 5cm 100mm do tego zadeklowane sitko i cała filozofia,mieliło jak tralala,paletki se mieszały w całej średnicy rury.


Zbiornik Zlikwidowany:((Ale jeszcze tu wrócę:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli nie nie do końca jak "tralala" skoro wylądowały na śmietniku. Moje do nie dawna kręciły się w moim filterku jak w tym wątku http://www.nano-reef.pl/forums.php?m=posts&q=27346 i było wszystko oki. Może coś z tym twoim sitem na dole było nie tak? Powodem zmiany konstrukcji była głównie pompa aby zejść z gabarytów i kosztów poboru energii

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie będę się wypowiadał na temat paletek,jest sporo osób zawiedzionych.


Zbiornik Zlikwidowany:((Ale jeszcze tu wrócę:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#314343 j@cek :

nie będę się wypowiadał na temat paletek,jest sporo osób zawiedzionych.

Mi nie chodziło o pellety tylko o reaktor do nich. A oceny są subiektywne i takie raczej pozostaną bo nie ma takiego samego baniaka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wsyp paletty i sprawdz....bo na ryzu to nie to samo ok. Te rozwiazanie i z ta pompa nie pokreci dlugo. Pompa musi sie pocic aby wtloczyc wode w dol a potem w gore. Pokreci palety dzien dwa moze cztery i potem nawet nie drgnie. Nie ma szans, juz to przechodzilem. Duzo lepsze rozwiazane jest z zasilaniem od dolu, przy stosowaniu malych pomp. Wykonanie lux ale dla pokrecenia palett musialbys dac na to ze 2000/h.

Pokazyjesz filmy itp. he no chyba ze zrobiles to do namaczania ryzu przed gotowaniem to ok. jakas nowosc..hehe :googleye

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#314797 Andrzej58 :

wsyp paletty i sprawdz....bo na ryzu to nie to samo ok. Te rozwiazanie i z ta pompa nie pokreci dlugo. Pompa musi sie pocic aby wtloczyc wode w dol a potem w gore. Pokreci palety dzien dwa moze cztery i potem nawet nie drgnie. Nie ma szans, juz to przechodzilem. Duzo lepsze rozwiazane jest z zasilaniem od dolu, przy stosowaniu malych pomp. Wykonanie lux ale dla pokrecenia palett musialbys dac na to ze 2000/h.

Pokazyjesz filmy itp. he no chyba ze zrobiles to do namaczania ryzu przed gotowaniem to ok. jakas nowosc..hehe :)

Pewnie że nie to samo ale zbliżone. Ta pompa kręciła większą przepływówkę i jakoś nie narzekała i nie na rzeka do dziś, tak kręci np węglem i jakoś śmiga.

Proszę wytłumacz mi po co dawać większą pompę?? po to aby ją później zdławiać zaworem ? a może zwiększyć zużycie energii elektrycznej ??

Raczej nie do namaczania ryżu, ale do mieszania drinków pompka będzie miała łatwiej 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stoodent mam tak samo rozwiązany filtr z kulkami sprawdza się w 100% , tyle że u mnie jest wieksza pompa i pewnie większy filtr.


160x90x60 , sump 390L , RedSkim 300 , żywej 30 kg , Diuna T5 8x80W , Iks , calciumreaktor AM 1000 , http://dameb.com.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ryz i wegiel to nie to samo he pletty namocza sie, sitka co masz przytkaja i wszystko stanie...

. Powiem tak mielem podobny filtr i sprawdzilem dwie najnowsze wersje kulek..male i duze.. Po wlaczenu pompy ok 700/h kulki ( nowa formula) lataly i wszystko fajnie... przynam ze ruch byl nawet za duzy bo zatykaly gorne sitko. Jednak z biegiem czasu (ok 3-5dni) przestaly sie krecic. kulki opadly i nie bylo szans aby robil sie w nich ruch czy rozluznienie. podlaczylem pompe 2,5tys atman i zaczely sie krecic w miare dobrze. Przerobilem filtr z dolotem od dolu dalem pompe ok 700/h natychmiastowa zdecydowana zmiana i przez ok 10 dni fajny ruch ale z biegiem czasu troche zwolnily ale nie sa tak zbite jak przy pierwszej wersji. wystarczy maly skos i z jednego boku sie ladnie kreca. mam mniej kulek niz litr.. wiec powodzenia w kreceniu kulek pompa 750l z ta konstrukcja.

Nic sprawdz moze w Twoim rejonie bedzie inaczej he

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

.... mam takie pytanie - jak zachowa się twój reaktor po wyłączeniu prądu ?? Nie widzę zaworu zwrotnego na rurkach ani pompie .... no chyba że coś przeoczyłem.

PK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#314881 R.I.P :

.... mam takie pytanie - jak zachowa się twój reaktor po wyłączeniu prądu ?? Nie widzę zaworu zwrotnego na rurkach ani pompie .... no chyba że coś przeoczyłem.

PK

Jeżeli wlot i wylot wody cały czs pozostaną pod wodą to zawory są zbędne.


Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie kulki kręcą się tak

przepraszam za beznadziejną jakość , ale nie mam kamery :), przy takim przepływie u mnie to działa.

Pozdrawiam


160x90x60 , sump 390L , RedSkim 300 , żywej 30 kg , Diuna T5 8x80W , Iks , calciumreaktor AM 1000 , http://dameb.com.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Andrzej, mam wrażenie że piszesz o filtrze zupelnie innej konstrukcji, a co za tym idzie krytykujesz coś czego nie używałeś...

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokladnie pisze o takiej konstrukcji innego wykonawcy oczywiscie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli z lejkiem na dole zamiast sita tak?

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ Andrzej58 a może jakieś lipne pellety miałeś, a może to był ryż :)

A tak na poważnie to ta pompka kręciła pellety w zwykłym fluidyzacyjnym filtrze i jakoś się nic nie posklejało, I na początku miałem zapiętą AB 2000 i musiałem ją mocno dławić, dlatego jest teraz taka mała pompka.

A tak nawiasem to za bardzo nie rozumiem jak ci się pellty mogły posklejać skoro ponoć były cały czas w ruchu ?? a no i gdzie ty u mnie w reaktorze widziałeś sito ?? :)_o

@R.I.P dokładnie tak jak napisał robi, niepotrzebne są żadne zawory gdyż powstaje naczynie połączone zamknięte

@fal u mnie się kręciły nawet wolniej i wszystko było gicio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Seb, lejek na dole to najlepsze rozwiązanie w reaktorze do pelletek :)


Akwarium morskie 800 litrow w obiegu, 50kg LR + 20kg LS,

Odpieniacz białek: WhiteSkim 250

12x54W T5

Słona woda płynie i coraz bardziej mnie wciąga

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.