Skocz do zawartości
Jarek GRZESZCZAK

Podbicie Ca

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Pytanie do Ballingowców .Zakupiłem nowy wkład do reaktora i nastąpił u mnie spadek wapnia na 360,wkład wymieniłem na inny i z odcieku wynika że jest ok,czy powstały niedobór moge uzupełnic bllingiem czy lepiej poczekac aż reaktor nadgoni brak tyle że zbiornik spory i może to trochę potrwac.Ewentualnie lac sam rotwór na Ca czy również Kh które mam na poziomie 8 ,magnez 1360.

Pozrawiam Jarek

Nie piszemy tematu dużymi literami.

mintaj


akwa 200*70*70 giessemann 3*150 HQI 6*80 T5,tunze mulicontroler 2*6100 +JVP+aqel circulator,calk reactor,obieg DELTEC HLP 8070,odpieniacz DELTEC AP702

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz podnieść Ca ballingiem, tylo podbijaj po mału.

A ile masz Ca na odcieku z reaktora???


155x80xh60 , 3 x kessil a360x i 10 x 80w t5 i cała reszta sprzętu aby zwierzaka było jak w domu

1 litr NP reducing biopellets

BK 250

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

reaktor raczej nie nadgoni... albo nadgoni i za wysoko podbije Kh... użyj dodatkowego suplementu Ca na podbicie. Reaktor powinien umożliwić Ci trzymanie Kh i Ca na stałym poziomie... Sprawdź też świeżą solankę... może masz trefną partię soli, która sama w sobie ma za mało Ca i będzie problem z utrzymaniem stałego poziomu Kh i Ca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na odcieku 430

A sól(Koralen Zucht) nowa faktycznie i nie sprawdzałem zawartosci Ca w tej soli

korzystamy z opcji "edytuj"

i scalamy posty,

pkt. 6 Regulaminu


akwa 200*70*70 giessemann 3*150 HQI 6*80 T5,tunze mulicontroler 2*6100 +JVP+aqel circulator,calk reactor,obieg DELTEC HLP 8070,odpieniacz DELTEC AP702

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Boże, zachowaj mnie od zgubnego nawyku mniemania, że muszę coś powiedzieć na każdy temat i przy każdej okazji." - św. Tomasz z Akwinu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odciek z reaktora powinien być okolu 700 CA ,40 Dkh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Walnięty test albo wkład. Czy możesz powiedzieć jaki to wkład i jakie ph utrzymujesz w reaktorze ??


50x50x40cm, oświetlenie T5 4x24W + led 18W,cyrkulacja: 6,5 tys,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...Witaj,nie stosuje reaktora ale podobnie jak u Ciebie Ca zjechalo do 360 (dokladnie 352),do tego zjechal Mg...po podbiciu Mg,wzialem sie za Ca wsypujac 34,9 g CaCI2X2H2O do kolo pol litra wody...podzielilem to na cztery czesci jak kalkulator obliczyl i w cztery dni podnioslem Ca z 352 na 406 a po podmianie bylo juz 412...Pozdrawiam...


Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wkład z knoppa a ph 6.55 6.50 w tym zakresie pracuje, elektroda wykalibrowana,odciek sprawdzałem przed chwilą jest 480

w jakim zakresie u was pracują reaktory jeżeli chodzi o ph i jakie macie wartosci ca na odcieku

korzystamy z opcji "edytuj"

i scalamy posty,

pkt. 6 Regulaminu


akwa 200*70*70 giessemann 3*150 HQI 6*80 T5,tunze mulicontroler 2*6100 +JVP+aqel circulator,calk reactor,obieg DELTEC HLP 8070,odpieniacz DELTEC AP702

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja na Korallenbruch utrzymuję niecałe 6,2, Ca w odcieku mam ponad 620. Rozumiem, że reaktor u Ciebie hula już długo, ale może odciek masz za duży ?? A jak z elektrodą ?? Nie przyszedł jej koniec ?? Może sprawdź pH jakimś innym testem ??


50x50x40cm, oświetlenie T5 4x24W + led 18W,cyrkulacja: 6,5 tys,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

elektroda roczna zakupiona w gliwicach spróbuje obniżyc ph i sprawdze odciek jutro


akwa 200*70*70 giessemann 3*150 HQI 6*80 T5,tunze mulicontroler 2*6100 +JVP+aqel circulator,calk reactor,obieg DELTEC HLP 8070,odpieniacz DELTEC AP702

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To i ja się podepnę do tematu.

Niejeden z nas jakie masz Kh na odcieku i jaki odciek,mieszasz ten wkład z magnezem??


Zbiornik Zlikwidowany:((Ale jeszcze tu wrócę:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja dzisaj sprawdzalem odciek z reaktora i mi wyszlo

ca--720

kh sprawdzane 2 razy 56

mg---1730

ph w reaktorze 6,20

wszystkie testy saliferta

w baniaku testy wyszly nastepujaco

kh 8,2

ca-440

mg-1410

ph utrzymuje sie na poziomie 8,3---8,1


OW 800l+sump240l,BK250,obiegowa RD6500,cyrkulacja 3*6105,profilux,oswietlenie 3 sztuki

Pacific Sun 120W Master,Kalkreaktor,a gratow to jeszcze wiecej co nie potrzebuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

vitekzawada a jak dodajesz magnez???,do reaktora czy sypiesz dodatkowo.


Zbiornik Zlikwidowany:((Ale jeszcze tu wrócę:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jedna garsc Fauna Marin - UltraMAG do reaktora

reszta wypelnienie w reaktoze to szkielety korali

taki komplet juz dostalem jak kupilem reaktor


OW 800l+sump240l,BK250,obiegowa RD6500,cyrkulacja 3*6105,profilux,oswietlenie 3 sztuki

Pacific Sun 120W Master,Kalkreaktor,a gratow to jeszcze wiecej co nie potrzebuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale ten magnez zaraz sie rozpuszcza,ja kiedys mialem grotecha ten grubszy i wywalilem do smieci bo zapychal sitko,teraz mam dodatkowa komorę na magnez z odcieku


Zbiornik Zlikwidowany:((Ale jeszcze tu wrócę:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakwasiłem nieco wode w reaktorze na odcieku mam teraz ok 600 ca ,u mnie magnez to 20% zasypu zobacze czy nie podskoczy za mocno w tej chwili mam 1350 mg w razie koniecznosci moge usunąc trochę z zasypu.Za dwa dni ponownie obniże ph aby dojsc do około 700 ca.


akwa 200*70*70 giessemann 3*150 HQI 6*80 T5,tunze mulicontroler 2*6100 +JVP+aqel circulator,calk reactor,obieg DELTEC HLP 8070,odpieniacz DELTEC AP702

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#314979 j@cek :

To i ja się podepnę do tematu.

Niejeden z nas jakie masz Kh na odcieku i jaki odciek,mieszasz ten wkład z magnezem??

W odcieku mam 56 Kh, odcieku około 1200ml/1h, Ca 720, i taak, daję wkład Mg grotecha - jakieś 300-350 g na 3 kg Koralenbruch. Ale z magnezem to dopiero zaczynam kombinować.


50x50x40cm, oświetlenie T5 4x24W + led 18W,cyrkulacja: 6,5 tys,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#315238 Niejeden z nas :
#314979 j@cek :

To i ja się podepnę do tematu.

Niejeden z nas jakie masz Kh na odcieku i jaki odciek,mieszasz ten wkład z magnezem??

W odcieku mam 56 Kh, odcieku około 1200ml/1h, Ca 720, i taak, daję wkład Mg grotecha - jakieś 300-350 g na 3 kg Koralenbruch. Ale z magnezem to dopiero zaczynam kombinować.

Ja jak miałem pomieszany ten wkład grotecha to miałem problem z kh,teraz daje osobno ale muszę coś pomyśleć bo jest to upierdliwe


Zbiornik Zlikwidowany:((Ale jeszcze tu wrócę:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki problem z kh miałeś ??


50x50x40cm, oświetlenie T5 4x24W + led 18W,cyrkulacja: 6,5 tys,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#315291 Niejeden z nas :

Jaki problem z kh miałeś ??

Był za wysoki,na początku było ok,jak się ten wkład magnezowy zbił to kh było na odcieku jakieś 60.

Wywaliłem ten wkład i wszystko wróciło do normy,teraz muszę tylko rozkminić jak podawać magnez.


Zbiornik Zlikwidowany:((Ale jeszcze tu wrócę:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A kombinowałeś ze zmianą ph w reaktorze?? Ja wczoraj z powodu wysokiego kh obniżyłem do 6,35. Teoretycznie powinno spaść ale pomiar będę robił wieczorem.

A dodawałeś innych wkładów Mg ??


50x50x40cm, oświetlenie T5 4x24W + led 18W,cyrkulacja: 6,5 tys,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#315294 Niejeden z nas :

A kombinowałeś ze zmianą ph w reaktorze?? Ja wczoraj z powodu wysokiego kh obniżyłem do 6,35. Teoretycznie powinno spaść ale pomiar będę robił wieczorem.

A dodawałeś innych wkładów Mg ??

Jak się ten wkład magnezowy zbił to za chiny nie mogłem zbić ph w reaktorze praktycznie co2 szło non stop,teraz mam sam wkład wapienny i ph 6.2,teraz jestem zadowolony tylko ten magnez muszę dosypywać.


Zbiornik Zlikwidowany:((Ale jeszcze tu wrócę:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na samych podmianach magnezu Ci nie styka? przecież nie ma zbyt wielkiego zapotrzebowania? zwykły gruz koralowy mniejszy czy większy firmowy czy tez nie tez daje troch mg do wody

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.