Skocz do zawartości
Eqilibrum

Zebrasoma scopas

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Coś ten rok jest kiepski dla mnie :) Po problemach z rozgwiazdą i pseudogorgonią, które na szczęście rozwiązały się pozytywnie, dziś kolejny strzał :)

Moja ulubienica Zebrasoma scopas, która jest największym żarłokiem i w sumie zarządza towarzystwem w akwarium dziś nie wyszla do jedzenia co jest nie prawdopodobne.

Szybko ją odnalazłem, za skałami. Myślałem że padł ale jeszcze żyje. przednią część ciała (tak z 1/3_ ma w normalnych barwach reszta biało-szara (?). Postrzępione płetwy.

Wczoraj ok 22 była jeszcze okazem zdrowia i żarłokiem. Nie ma pojęcia co sie stało. Teraz jestem w pracy ale jak wrócę to myśle, że już będzie po niej:(

Ktoś ma pomysł co sie dzieje? Oprócz cyrkulacji nie zmieniałem nic. Wszystkie inne ryby są ok. Normalnie pływają i żerują.

ort do poprawy,

pkt. 8 Regulaminu


160l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, jak zmieniłeś cyrkulacje to możliwe że spowodowało to inne warunki w zbiorniku. Możliwe że w nocy w miejscach dotychczas spokojnych zmieniła się cyrkulacja i już ryby uznały je za inne lub nienadające się do nocnego odpoczynku. W ten sposób zaczęły rywalizować o nowe i twoja rybka która jest dość agresywna jakiejś rybie nie odpuszczała i dostała baty. Kiedyś miałem podobną sytuację z flavescens. Odłowiłem ją jak już ledwo żyła ni praktycznie niemiała płetw. Ale w sumpie doszła do siebi i po pół roku kupiłem inną rybkę trochę pozmieniałem ułożenie skały i wpuściłem obie i do dziś pływa z innymi i się dogaduje. Spróbuj może się uda.


180x63x60+sump,120kgLR,DSB,BK 200,FR509+ROWA,GroTech Tec III NG+EP IV,Reaktor Aqua Care Turbo 2,2x Koralia8 WaveMaker 4,WaveBox,Tunze Osmplator Universal, Powermodule8x80W,Profilux II Light,2x MiniRedDragon 3500,Chłodziarka AM 1500.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może masz jakiegoś kraba który ja w nocy dopadł - do teraz może nie był aktywny a teraz dopadł scopasa?


M5 - "Chcesz się ścigać, nie masz szans" - Jeremy Clarkson

akwarium 430L, sump 90L, dolewka 20L, ATI T5, NJ4500, T6065+6045, APF600, FR509, Dr Witt, ARM, Doser One, LR 73kg, LS 27 kg

http://www.nano-reef.pl/forums.php?m=posts&p=259310

stopg.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do krabow to wiem, że mam 2 niewielkie dzikusy ale myśle że to nie to, bo w skałach na noc chowają mi sie małe chromisy, wiec raczej one są narażone. A co do cyrkulacji... może i masz rację. I dzięki za rady, urwałem sie z pracy, odłowiłem i na razie żyje.


160l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zebrasome odłowiłem i umieściłem w kotniku z kawałeczkami skały, tak żeby pionowo się utrzymała... i do wieczora było ok.

Przyszedłem z pracy już jakby bardziej żywo poruszała skrzelami, pomyślałem dobrze jest.

A gdy po 15 min zaglądnąłem do akwarium osłupiałem.. jeden z ślimaków kopiących w piasku (Nassarius SP) wylazł po szybie na kotnik w włożył swoją rurkę w pyszczek zebrasomy... i zabił.

Od razu go odciągnąłem od ryby w zdumieniu obserwując, że jego rurka ma długość 2 razy większą niż on sam a na końcu cos jakby cienka igła... i to chyba sięgało aż do żołądka ryby.

Nigdy nie widziałem, takiego zachowania..:) Tak czy siak nie mam już mojej ulubienicy :)


160l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze to byl seks oralny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.