Skocz do zawartości
JacekD40

Akwariun Nano-Reef 30l. komplet

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

Właśnie dostałem w prezencie akwarium Nano-Reef 30l.

może ktoś by mi doradził jak zacząć co jeszcze potrzebuję aby je uruchomić i jak mógłbym te akwarium zagospodarować jestem całkiem zielony w tych sprawach a bardzo bym chciał właśnie od tego akwarium zacząć.

Bardzo proszę o porady każda wskazówka będzie bezcenna, z góry Dziękuję

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli mam byc szczery, sprzedaj i skompletuj cos wiekszego. Oprocz tego poczytaj dzial dla nowicjuszy i popatrz w naszych akwariach na to co ludzie w takich rafkach trzymaja.


ff37c322e831cc203da4ccb0e5154311u1046a915.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj:)

Zapewne zaraz ktoś CI napiszę, że musisz poczytać. No i na pewno będzie miał rację:) Przeczytaj przyklejone tematy w dziale dla nowicjuszy , to na pewno już coś Ci się rozjaśni:) Jest ich 11 , więc będziesz miał trochę lektury. Dopiero później zaczną się pytania:)

Poszukaj również tematów , z takim akwarium jak Ty już masz. Czyli Aquael 30; Ostatnio zrobiło się tego sporo.

Przykładowe masz tutaj:

http://www.nano-reef.pl/forums.php?m=posts&q=31259

http://www.nano-reef.pl/forums.php?m=posts&p=313077#313077

http://www.nano-reef.pl/forums.php?m=posts&p=307204#307204

To tak na początek:) No niestety trzeba będzie trochę poczytać, żeby później nie było problemów:)

Mam nadzieję, że trochę pomogłem:)

Pozdrawiam


663l OW P+2xB (170x65x60h)+ sump (150x55x45h), 2x Blau WM 2x13K, NewJet 4500, APF 600, 55kg LR+ 25 DR, 30kg LS, Kessil 2x A360WE + kontroler

LPS, SPS, Miękkie,ukwiał. Sól AF, Balling Ca+Kh, + Jod, Coral E i A

Karmienie: 6-8 kostkek dziennie + płatki Ocean nutrition.

gallery_11020_2503_65257.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zaczynałem z mniejszym litrażem i jakoś mi się udało fakt niedługo bo apetyt rósł w miarę jedzenia. Ale od czegoś trzeba zacząć. Aczkolwiek kompletnie nie znam tego słoika.

ps popraw orty bo cię Nika dopadnie :) he i mi też się oberwało

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję bardzo za te informacje bardzo mi pomogą właśnie od takiego małego chcę zacząć bo na większe potrzeba dużo kasy z tego co wyczytałem podobno duże jest łatwiej ogarnąć ale mimo to chcę spróbować na tym

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Większe akwa, na pewno będzie droższe, ale taka jest już przygoda z morskim:P

Jak się wciągniesz, to za jakiś czas będziesz chciał na pewno większe:)

Na razie czytaj i pisz jak coś będzie się nowego działo:P

P.S uzupełnij profil, żeby było wiadomo z kim się rozmawia:)

Pozdrawiam


663l OW P+2xB (170x65x60h)+ sump (150x55x45h), 2x Blau WM 2x13K, NewJet 4500, APF 600, 55kg LR+ 25 DR, 30kg LS, Kessil 2x A360WE + kontroler

LPS, SPS, Miękkie,ukwiał. Sól AF, Balling Ca+Kh, + Jod, Coral E i A

Karmienie: 6-8 kostkek dziennie + płatki Ocean nutrition.

gallery_11020_2503_65257.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta 30 nie jest taka zła :) kaskada z zestawu jest dość mocna więc pomaga to w jakimś stopniu w utrzymaniu w miarę odpowiednich parametrów :) odpowiednio dobrać wkłady i będzie dobrze.

Sam się dłuuugo zastanawiałem nad tym zestawem.

Bynajmniej przykładam się do wcześniejszych wypowiedzi bardziej doświadczonych kolegów że w małym zbiorniku trudno utrzymać w miarę stabilne parametry ale... zbiorników o podobnych litrażu jest dużo i bardzo ładnie się one rozwijają tak więc nie ma co zestawu skreślać :)

Kupić dobrą skałę oraz piach i powolutku zasiedlać zbiornik aby nie zachwiać zbytnio parametrów. No i nie za dużo wszystkiego :) cierpliwość na pewno się przyda :)

No i najważniejsze... czytać. Poczytaj tematy wskazane przez innych i poszukaj tematów do zbiorników o podobnym litrażu i będzie dobrze :)

Życzę powodzenia i cierpliwości :)


54 litry od Aquael'a ^^,

Akwarium: 60x30x30, Oświetlenie: 2x Aquael ECOLIGHT DUO (2x11W), Filtracja/Cyrkulacja: Kaskada FNZ3 1200L\H (aktualnie pusta), HYDOR Koralia Nano 900, Sól: RedCoral, Odpieniacz: brak, Suplementy: brak

START - 24.01.2013 - KONIEC 20.06.2015

30 litrów od Aquael'a ^^,

Akwarium: 30x30x35, Oświetlenie: Aquael ECOLIGHT DUO (2x11W), Filtracja/Cyrkulacja: Kaskada FNZ3 1200L\H (purigen, chemi pure elite, aniphos, żywa skała) HYDOR Koralia Nano 900, Sól: RedCoral, Odpieniacz: brak, Suplementy: brak

START - 22.07.2011 - KONIEC 26.01.2013

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobry zestaw na poczatek,w szczegolnosci jak nie chcesz stawiac jeszcze czegos wiekszego ,idealny dla poczatkujacych,u mnie sprawuje sie bardzo dobrze,swiatlo ok,kaskada ok,zalecam dokupienie pompy koralia nano ,co do startu polecam do 5 kg wysokiej jakosci zywej skaly


350 litrow Rena Aqualife,tunze 4*6045 ,deltec mce 600 turbo,266w t5 mix lps i miekkich

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zestaw mam od 3 m-cy, dołożyłam Koralię Nano 900l/h, sama kaskada powoduje moim zdaniem zbyt mały ruch wody, w filtrze zamiast gąbek Chemipure i Purigen, oświetlenie wystarczające, przynajmniej przy mojej obsadzie (miękkie + Euphyllia).

Na początek zestaw ok, osobiście nie mam problemów z utrzymaniem parametrów na stałym poziomie, kwestia przede wszystkim obserwacji tego, co dzieje się w akwarium. Największy minus to stosunkowo niewielka ilość miejsca dla korali, a jak już ktoś wcześniej wspomniał - apetyt rośnie w miarę jedzenia... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajny baniaczek na dobry początek. Nie przejmuj się opiniami tych co to mają +200l. Wspominają coś o niestabilności parametrów która nie zależy od wielkości zbiornika tylko od tego jak się będziesz nim opiekował. Nie rozumieją ile radości może dać pierwsze 30l. Jasne że 30l ma ograniczenia których nie mają +200l. Ale sa też zalety : niski koszt i tyle samo radości z obserwacji kwitnącego życia !

Dokup do zestawu piach najlepiej biały aragonit 0,5-2mm , sól dobrą a niezbyt bogatą w składniki np 3 kg Kenta, wodę demineralizowaną z supermarketu, 1 grzałke 50 W z termostatem i jakis tani salimetr najlepiej "spławik" jest pewniejszy i tańszy. Do tego 3-5 kg żywej skały.

Do akwarium wsyp piach min 5 cm, wlej wody 25l, nastaw grzałke na 25-26C i uruchom kaskadę, Na każde 5l wody dodawaj porcjami po 180g soli. Poczekaj 1 dzień i kup skałę. Skałę po rozpakowaniu oczyść z martwych cześci, usuń kraby, slimaki i do zbornika.

Przez pierwsze 2 tygodnie mało światła (jeśli ze skałą będzie jakieś ciekawe darmowe zycie np: zoa, to max 5 godzin/dobe). Co tydzień podmieniaj 3l solanki. Ubytki wody uzupełniaj 2x dobę rano i wieczorem. Od 3 tygodnia możesz wprowadzać korale miękkie np. xenia.

Pamiętaj : że w takim zborniku jedyne zwierzęta które możesz trzymać to krab, krewetka i slimak.

Pamiętaj : że minerały (wapń etc) i niektóre witaminy dostarczasz w wystarczającej ilości poprzez podmianę solanki - nie śpiesz się ze stosowaniem preparatów.

Po 4 miesiącach opieki nad zbiornikiem nabędziesz takiego doświadczenia, że sam będziesz wiedział co dalej robic.

Po roku zaczniesz się rozglądać za czymś większym bo korale bedą ci wyłazić góra z baniaczka !

Życzę sukcesu i cierpliwosci,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wszystkie informacje i rady które mi dużo pomogą od środy zaczynam działać będę robił dokumentacje fotograficzną od samego początku i zamieszczę na forum muszę jeszcze dokupić grzałkę Jager 50W, Koralia nano evolution 900, jbl hydrometr i zestaw testerów oczywiście jeszcze żywy piasek i żywą skałe

Pozdrawiam wszystkich i jeszcze raz Dziękuję

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.