Skocz do zawartości
Gość dieter25

160 l + sump przygotowania

Rekomendowane odpowiedzi

Ach, nie jest zle. :D

Po prostu zwieksz dzienna dawke Mg w ten sposob, zeby w koncu sie podniosl, nie wiecej niz 20 mg/l do np: 1300.

Potem podniesienie Ca bedzie latwiejsze. :waving

Dopiero wtedy ustalisz dzienne dawki, zeby parametry staly jak zamurowane.


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość dieter25

@Stani dzięki za porady ,ale naprawdę jest niezbyt dobrze mam nadzieję że jak Mg i Ca ustabilizuję to zacznie rosnąć wszystko,ale jednak spróbuje tą sól zmienić bo gotowy bailing drogi a ja już drugi raz kupuję butelki 3x500ml.

@Stani jak się kiedyś spotkamy to masz ode mnie wielkiego browarka.Oczywiście żywi...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z ta sola troche obserwuj szyby. Jest dosyc bogata, i gdy korale nie rosna to mozna przesadzic. Jak juz masz dwa rodzaje, to rob podmianki raz jedna, raz druga itp. steruj tym wszystkim.

Co do browara to mam wrazenie, ze nie zdazymy razem wypic, ale dziekuje. Nie wiem czy zauwazyles, ale jade na Zlot Kaszubskich Akwarystow Morkich i tam spotkam rozne kolezanki i kolegow. Boje sie, ze po wyjsciu ze szpitala juz nie bede lubil piwa.


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość dieter25

@ Stani zauważyłem że jedziesz też chciałem się wybrać ale w tym terminie mam zarezerwowane wczasy więc kolejny zlot mnie ominie.

Sprawdziłem solankę TM BA

pH 8.6 ?? chyba wysoko

Ca 390

Mg 1240

kH 7.4

dziwne parametry jak na tą sól

Spróbuje jeszcze reef booster może się poprawi koralą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te zmierzone parametry nie sa takie wazne, bo mozna je sobie dowolnie samemu podciagnac. Bardziej bym sie bal dodatkow "bio" itp. Dlatego mowi sie, ze ta sol jest "bogata". Gdy korale tych dodatkow nie zuzyja, to cos gdzies z czasem wykwitnie i bedzie nowy problem, nie eliminujacy poprzedniego, takze obserwuj.


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość dieter25

O.K @Stani dziękuje za porady. Więc wedle Twych zaleceń spróbuje podmiankę jedną na TMBA a drugą na IO jak się będą jakieś naloty pojawiać to spróbuje 2 podmiany IO i 3 na TM. :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:icon_yes:

Zostaw sobie czas, nie pali sie.


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość dieter25

Jeszcze jedno pytanie,co polecacie do przekopywania piachu oprócz rozgwiazdy bo niestety mam zbyt małą warstwę ok 3cm ,a non stop mi się szary syf robi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdania beda podzielone. Ja mam te sztuke ponizej i piaseczek jest dokladnie czyszczony. W zamian za to, troche pylku plywa po akwarium (korale sie ciesza, ale krysztalowa woda to to nie jest, szczegolnie na poczatku).

Nie podplywa do gory po nabraniu piachu, takze nie zasypuje korali. Przez lata utrzyma piach snieznobialy.

eY3xd.jpg


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno pytanie,co polecacie do przekopywania piachu oprócz rozgwiazdy bo niestety mam zbyt małą warstwę ok 3cm ,a non stop mi się szary syf robi

ten szary syf to jeszcze ze skały spada...

ja ostatnio zainwestowałem w babylonie ;) wiem wiem... ma opinię "predator" ale moja nie wykazuje złych cech a co więcej to przeorała mi całe dno (faktycznie działa w odróżnieniu do nosariusów)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość dieter25

Wątpię żeby po 7 miesiącach nadal syf ze skały wypadał.

@Stani dzięki po raz kolejny już szukałem dziś po sklepach ale niestety nigdzie nie kupiłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to wg Ciebie co się sypie??? wybacz, ale moja skała pochodziła z działającego wiele lat akwa z SPS i jak ją zaaplikowałem do swojego baniaka bez piasku i bez ryb, więc odpada temat karmienia, to się pięknie wysypywał z niej szary syf no i co to było wg Ciebie... bo wg mnie to... dokładnie to co opisałem... i myślę, że u Ciebie jest podobnie może skała była za mało omiatana w momencie gdy dojrzewała

w każdym razie detrytus... i tyle może u Ciebie są jakieś martwe strefy i się zbiera w nich

co do babeczek to fajne zwierza szczególnie w połączeniu z "koparkami"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość dieter25

Możliwe że są to martwe strefy ale mimo 3 pomp cyrkulacyjnych nie jestem w stanie ustawić obiegu bez takiej strefy.

A odnośnie szarego nalotu ze skały to może masz rację że tak długo się syfi z niej, nie powiedziałem na 100% że Ty nie masz racji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość dieter25

od jakiegoś czasu problem z glonami mam,co to za glon? jest w kolorze brązu.

A na drugim zdjęciu moja skarłowaciała euphylia jedna ładna napompowana a druga od dłuższego czasu mała bez koloru co może być przyczyną?

post-10982-0-94185600-1309793105_thumb.jpg

post-10982-0-61772800-1309793121_thumb.jpg

post-10982-0-00417200-1309793136_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a zmieniłeś sól? czy dalej na tej TMBA?

Może światło do wymiany? Ze światłem przyszło mi to do głowy, bo ja mam od strony świetlówki taki nalocik jak Ty na tylnej szybie, ale leciutki w porównaniu do Twojego. Bliżej ledów (środka i przedniej szyby) jest czysto... a moja świetlówka jest właśnie do wywalenia...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość dieter25

właśnie miałem dopiero 2 podmianki na TMBA ale może masz rację z tymi świetlówkami choć w sumie świecą od kwietnia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

skoro od kwietnia to raczej nie... przynajmniej nie są jeszcze strasznie stare...

chociaż moje od marca...

posłuchaj rad doświadczonych i uzbrój się w cierpliwość jak to Stani radzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TMBA jest rewelacyjną solą do zbiorników gęsto zarośniętych sps-ami, które mają duże zapotrzebowanie na mikroelementy, w nie do końca "rozbujanych" zbiornikach może rodzić kłopoty.

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość dieter25

Tylko że wykonałem dopiero 2 podmiany a glony są od dłuższego czasu.Właśnie zbieram info o ledach i myślę pomalutku wymieniać swietlówki na ledy.

Ale co sądzicie o tej euphyli?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość dieter25

Oto kilka zdjęć pod diodami royal blue,niestety nie potrafię wykonać lepszych zdjęć

post-10982-0-40001700-1310153652_thumb.jpg

post-10982-0-34863800-1310153667_thumb.jpg

post-10982-0-69497400-1310153676_thumb.jpg

post-10982-0-76624500-1310153685_thumb.jpg

post-10982-0-09225500-1310153702_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość dieter25

Dziś zmieniłem trochę ułożenie skały.

Proszę o opinie na którym zdjęciu ładniej wygląda według Was

post-10982-0-64541100-1310285738_thumb.jpg

post-10982-0-44099700-1310285749_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczerze to bardziej podoba mi się pierwsze zdjęcie (po lewej). Na drugim zdjęciu jak dla mnie wygląda to za sztucznie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość dieter25

O.k dzięki właśnie tak dziś to przestawiłem bo wkurzały mnie te mostki.

Czekam na dalsze opinie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak szczerze to mi się bardziej pierwsze podoba też:) tylko zrobił bym dwie wyspy i w ten sposób można ustawiać korale według potrzeb światła i cyrkulacji i plaża jest:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.