Jump to content

Marcin14

Klubowicz
 • Content Count

  315
 • Joined

 • Last visited

Informacje o profilu

 • Imię
  Marcin
 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd:
  [Śląsk] Lubliniec
 • Akwarium
  540 + 112 + 72 [724L]

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. A ja mam takie pytanie z innej beczki: Jest jakiś roztwór jodu, który nie podnosi potasu? Mam bardzo niski poziom jodu ale za to potasu trochę ponad normę.
 2. Marcin14

  test testów

  Na reefhub też jest wpis na temat testów. LINK REEFHUB
 3. Gdy mój samiec miał ikre w pysku to była ona biała i miał na tyle otwarty pysk, że byla tą ikre widać. Co do pływania to u mnie pływał po jednej części zbiornika.
 4. Wyślij zdjęcie jak te kabelki są połączone. Te z potencjometru kabelki (o ile są dwa) to możesz złączyć albo rozłączyć, lampa będzie świeciła na 100% lub zgaśnie, zależy jak jest sterowana tym potencjometrem, ale ogólnie nie powinna to być wina potencjometru...
 5. Nie pamiętam teraz nazwy, ale chyba to są koralowce z rodziny korkowców. Jak mi sie przypomni to napisze.
 6. Moja Gyre jest niesłyszalna. Na upartego można sie wsłuchać ale kwalifikowałbym to jako niesłyszalne (nawet na 100%). Jeśli chodzi o jebao obiegową to moja też działa kilka lat, ale jest dość głośna, słychać ją w drugim pomieszczeniu.
 7. Ja z hydora jestem zadowolony (mam dwie stare koralie 4). Teraz kupiłem na próbę używaną (niewiele) Maxspect Gyre i nie wiem czy nie kupię jeszcze jednej bo kultura jej pracy jak i sama pracy to coś pięknego, niesłyszalna, prawie na całym zbiorniku jest jednakowy prąd wody... Ale nie o tym w tym temacie. Dziękuję wszystkim za odpowiedzi, jebao ostatecznie zostaje wykreślone z mojej listy zakupów.
 8. Czyli wychodzi na to, że kupno cyrkulatora tej firmy to loteria, a i tak 90% szans że pompa padnie... Szkoda bo za Tunze , Hydor czy innej lepszej marki trzeba zapłacić 2-3 razy więcej niż Jebao.
 9. Co sądzicie o cyrkulatorach firmy Jecod? Ich cena jest bardzo atrakcyjna ale jak z awaryjnością? Dużo widzę postów, że często uszkadzają się same pompy a nie elektronika. Kiedyś kupiłem wp40 i po 1,5 roku cyrkulator przestał startować. Od 5ciu lat mam obiegową DCT 12000 i działa bez zarzutu (co prawda poziom hałasu pozostawia wiele do życzenia ale jest bezawaryjna). Jakie jest wasze doświadczenie z cyrkulatorami tej firmy? Poprawia się coś czy może ja po prostu źle trafiłem. Głównie interesują mnie opinie na temat cyrkulatorów serii RW. Zależy mi na cyrkulatorach, które popracują kilka lat a nie rok (mam dwie koralie 4, mają ok 9 lat i do dnia dzisiejszego działają ale zależy mi na pompach DC 12/24v i sterowalnych).
 10. Może TEN. A najlepiej sam poszukaj, bo na tym zdjęciu słabo go widać...
 11. U mnie z jaj nic nie wyrasta. Raczej są niezapłodnione.
 12. Tak, to briareum, u mnie często wypuszcza jajka.
 13. Wystarczy poszukać... http://nano-reef.pl/forums/topic/94901-proszę-o-identyfikację/ U mnie briareum często tak wygląda.
 14. W zeszłym tygodniu kupiłem 7 pseudanthiasów, mignificę, amboinensis i akroporę. Magnifica dopiero dzisiaj odważyła się wyjść ze skały. W akwarium wszystko żyje po swojemu, balling i fito się leje, odpieniacz nadal wyłączony. Chciałbym się pozbyć całej xeni, briareum i kilku innych miękkich bo zrobiła się z tego plaga ale nie wiem jak naturalnie to zwalczyć a wyrywanie mechaniczne nie za bardzo wchodzi w grę ze względu na brak czasu. W pierwszym poście zaktualizowałem zdjęcia, do wszystkich zdjęć linki wygasły, teraz są nowe. Na zdjęciach widać co zostało po 3-letnim kryzysie (2013-2016). Do dzisiaj nie wiem co się stało w akwarium i dlaczego tak ciężko miało z niego wyjść, szkoda zwierzaków a pieniędzy też trochę poszło na ratowanie.
 15. Mała aktualizacja Po wieeelu próbach odratowania akwarium w końcu jakoś idzie do przodu. W sumpie od trzech miesięcy wyłączony jest odpieniacz, w sumpie jest dsb, trochę skały, spaghetti i siporax. Od dwóch miesięcy dozuję pełnego ballinga oraz fitoplankton. Do lampy dołożyłem niebieskie ledy 5w. Konkretna aktualizacja wkrótce...
×
×
 • Create New...

Important Information

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Terms of Use.