Skocz do zawartości
Morxas

105 L. Białystok

Rekomendowane odpowiedzi

Nadszedł w końcu ten dzień kiedy zasypawszy solą zbiornik rozpoczynam przygodę z akwarystyką morską:)

Rio 125L brutto (105 L. netto) odpieniacz Octopus BH-100 R, pompa cyrkulacyjna reef circulator 2600 + wspomaganie pompką 600 l/h, oświetlenie jeszcze w drodze ale będzie zainstalowane 2x 15000k 28w i 2x blue 28 w. jedno i drugie produkcji jbl (ta ich dziwaczna długość...), sól Instant Ocean.

Dzień 1.

Wsypanie soli, odpalenie pompek, czekamy;)

a1.jpg


http://www.nano-reef.pl/forums.php?m=posts&q=34687

160 L. Octopus 100 - BH, Reef Circulator 2600

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Filtracja bazuje wyłącznie na oryginalnym pudełku Juwela czy coś przerabiałeś...? Jakie plany na obsadę...?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A gdzie tam, to pudełko nadaje się najwyżej na przechowalnię glonów....

odpieniek to Octopus 100-BH zawieszany na zewnątrz, musiałem nieco pobawić się w jego dopasowanie, niestety wciąż wyrzuca mi mnóstwo drobnych bąbelków ale składam to na karb jego "docierania się" co do obsady to nie ustaliłem jeszcze ostatecznego składu, niemniej zamierzam zacząć od najbardziej popularnych gatunków zarówno korali jak i reszty życia, więc na pierwszy rzut (po ekipie czyszczącej) pójdą bezkręgowce, najprawdopodobniej zacznę od zoonathusów i xenii. Zresztą biorąc pod uwagę okres po którym akwarium będzie gotowe na przyjęcie pierwszych lokatorów to mam jeszcze sporo czasu do namysłu;)

Dzień 3.

Sól wymieszana, zacząłem stosowanie Nano reef Kenta (dwuskładnikowy preparat do wody - podobnoż ma ustalać odpowiednie ph)

z testów póki co tylko wapń - 460 mg/l (przynajmniej wg testu jbl-a;>)

póki co czekam na skałę a na ten moment wsadziłem ok 5 kg. suchej skały która pójdzie na "fundament" (kolejne 10 kg idzie w drodze) wciąż nie dotarło oświetlenie...

a2.jpg

a3.jpg


http://www.nano-reef.pl/forums.php?m=posts&q=34687

160 L. Octopus 100 - BH, Reef Circulator 2600

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z uwaga śledzę Twój wątek. Powodzenia


Zbiornik 72L, RO+DI, lampa 4*24w 2*biała 10k i 1*niebieska10k, 1*Fiji Purple, 2*Tunze 6015, grzałka EHEIM 50W, miniflotor + Eheim 3702, sól RED SEA Reef Coral Pro, skała 10kg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzień 4 - i pooooszliiiiiiiii

Skała dotarła, a zaraz po niej oswietlenie 2x28w 15 000k. Z pierwotnego zestawu JBLa zostały mi jeszcze high-lite Day i Nature Day ma 9 000k. więc rozważam użycie go także w zestawie morskim (nature ma 4100 k. co raczej ją dyskwalifikuje...)

Skała została ułożona w akwa i czekam teraz na początek dojrzewania, ze względu na ułożenie zastanawiam się nad przeniesieniem reef circulatora na prawą stronę akwa - tak aby dmuchał bardziej bezpośrednio na skałę, z drugiej strony w tym momencie ładnie miele wodę obok zestawowego panela filtracyjnego....

Na wcale ładnym kawałku skałki przyczaiły się dwie rurówki i małże (co z nich będzie nie wiem....) co do reszty lokatorów póki co nikogo nie widać, no ale czego się spodziewać po 3 godzinach.

a6.jpg

a5.jpg

a4.jpg


http://www.nano-reef.pl/forums.php?m=posts&q=34687

160 L. Octopus 100 - BH, Reef Circulator 2600

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A znalazles juz jakis pasazerow na gape ?:waving czy dopiero polowanie zaczniesz?


60L + 25L sump

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to czekam na sprawozdanie z polowania :waving czytalem gdzies ze czerwony kolor przyciaga zycie w baniaku wiec mozesz poprobowac jak by ci sie nudzilo i bys mial checi :)


60L + 25L sump

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No cóż, na razie jakiś malutki biało-czarny ślimaczek i....apitasia, jeżeli dobrze rozpoznaję, jutro zrobię fotę...tak że zamiast polowania będzie eksterminacja;>


http://www.nano-reef.pl/forums.php?m=posts&q=34687

160 L. Octopus 100 - BH, Reef Circulator 2600

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzień 8.

W sumie niewiele nowości ustaliłem ostateczny skład oświetlenia (2x 15 000k 1 x 9 000 1 x aktynika 20 000k wszystkie pod 28 w.) niewielkie zmiany w ułożeniu skały - chcę żeby te życie które się ostało miało jak najwięcej światła:)glony na razie nie straszą za bardzo, żałuję że nie mam żadnego szkła marko - robienie zdjęć na pewno byłoby łatwiejsze....

a7.jpg

a8.jpg

a9.jpg

a10.jpg


http://www.nano-reef.pl/forums.php?m=posts&q=34687

160 L. Octopus 100 - BH, Reef Circulator 2600

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Jak poprawisz tło to będzie ładnie :waving

Poza tym światło: ja bym dał przynajmniej 2 aktyniki bo tak to jest straaasznie biało.

Pozdrawiam


www.podforak.rzeszow.pl --->PODkarpackie FORum AKwarystyczne

Parametry mojej solniczki

4626_4632.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na drugim zdjęciu widać dwie odmiany zoa więc masz bardziej szlachetnych gapowiczów :waving


"Pozwolić przywiązaniu, by odeszło z jego życia, Jedi musi."

JODA

http://fishhunter.webnode.com/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No z tłem to będę musiał zawalczyć bo na początku było dobrze ale potem przez mały wylew z odpieńka mam właśnie takie cuda....a na ten moment akwa od ściany już nie odsunę:waving

Okazało się że w odpieniaczu była zagięta rurka doprowadzająca powietrze.....noooo to ja bym sobie czekał na te bąble i czekał, dopiero teraz zaczyna się właściwa praca odpieńka....

Zastanawiam się nad drugą aktyniką ale póki co wygląda to nieźle, średnia światła do ok 14500 k a z dwiema aktynikami byłoby ok 17 000 nie wiem czy to aż nie za niebiesko


http://www.nano-reef.pl/forums.php?m=posts&q=34687

160 L. Octopus 100 - BH, Reef Circulator 2600

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kojaczek5

śledzę twój wątek i jestem ciekawa co z tego wyrośnie na razie zapowiada się ciekawie, z tłem mam to samo, kupie czarne i od razu "przykleję" na wodę przeciągnę skrobakiem żeby bąbli nie było i będzie cacy :waving (kiedyś zrobiłam tak w słodkim i trzymało się dobrze). a zao ci się poszczęściło :waving

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W ogóle poszczęściło mi się z tą konkretną skałką bo jest zacnie obrośnięta wszystkim;) Zmieniłem troszkę ustawienie skałki, wygląda mniej efektownie ale daje tym zoa z "dołu" więcej światła

Na razie zdjąłem i umyłem tło zaraz będę musiał zdemontować odpieniacz i jeszcze raz je zakładać:/ żebym go nie zalazł to w zasadzie nie musiałbym go kleić bo trzyma się zaklinowane w obudowie akwa...

a11.jpg

a12.jpg

a13.jpg


http://www.nano-reef.pl/forums.php?m=posts&q=34687

160 L. Octopus 100 - BH, Reef Circulator 2600

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na początek to ustaw cyrkulacje tak aby dmuchało jak najwięcej na skały, żeby syf się wytrącił, i staw ją tak aby dobrze się obmyła. Potem popracujesz nad ustawieniem, najlepiej przed wsypaniem piachu.


Pozdrawiam

Robert "Hełmofon"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzień 10.

Wiiiitaaaaamy glony, zazieleniło mi się akwarium jak łączka wiosną:), szczególnie widać to na "suchej" skale która z białej powoli robi się zielona. po "przedmuchaniu" skał cyrkulatorem spomiędzy nich wyleciały wylinki jakiś robacków, co pozwala mieć cichutką nadzieję że jakaś ich część gdzieś tam przeżyła i z czasem się objawi.

Jutro zrobię jeszcze jedno "odkurzanie" i spróbuję wysypać żywy piasek - mam nadzieję że przyśpieszy to proces dojrzewania.

"Przyjezdne" zoa mają się na moje niedoświadczone oko całkiem nieźle, rozkładają się szeroko i chyba nabierają troszeczkę żywszych kolorów.

Samo obserwowanie skały i szukanie wszelkich objawów życia to rozrywka lepsza niż telewizja:P

Na pierwszym zdjęciu mam jakieś niezidentyfikowane coś...nie wiem co to może być, może ma ktoś jakiś pomysł:)

a14.jpg

a15.jpg

a16.jpg

a17.jpg


http://www.nano-reef.pl/forums.php?m=posts&q=34687

160 L. Octopus 100 - BH, Reef Circulator 2600

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

coś to rurówka


Pozdrawiam

Robert "Hełmofon"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzień 15

Jak w piosence kabaretu "Potem":

W całym zbiorniku, la la lalala, zielono, jak w gaju la la lalala...innymi słowy glony wszędzie gdzie się obejrzeć:o

W celu przyspieszenia wzrostu fauny nitryfikacyjnej leję 0.1 ml wódki (po wprowadzeniu życia zamierzam ją odstawić) i dosypałem 9 kg żywego piasku, oto ostatnie foty przed zrobieniem w zbiorniku zupy mlecznej:

do zielonych glonów doszedł jakiś żółtawy nalot... sam nie wiem czy to dobry czy zły objaw

a20.jpg

inwazja alienów, na łączkach glonowych pasą się jakieś małe dziwadła, zakładam że przyjechały razem ze skałą ale dopiero teraz przełamały nieśmiałość.

a18.jpg

No i ze skałki wylazły jakieś macki....Chutulu mały mi rośnie czy jak??

a19.jpg

Fotki po zasypaniu piachu jutro, jak już będzie cokolwiek widać:googleye musiałem też powyjmować parę małych skałek zasypanych na amen....zrobiłem także miejsce na szczepkę Xenii którą szykuje mi Rafał (dziękować:waving )


http://www.nano-reef.pl/forums.php?m=posts&q=34687

160 L. Octopus 100 - BH, Reef Circulator 2600

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzień 17

Glony Glony Glony.....no i pierwsze testy wody za mną, parametry są dość niskie, chociaż NO2 jest na 0.15 a NH4 między 0.1 a 0.2.

Postanowiłem wpuścić pierwszego zamierzonego mieszkańca - kraba pustelnika, który jednak stwierdził że nie płacą mu za pokazywanie się i.....tyle żem go widział, przynajmniej póki co.

Pojawiło się sporo małych apitasi...zastanawiam się nad odczekaniem do końca lutego i wpuszczeniem wundermani powinny zrobić nieco porządku z całym tym towarzystwem...

parę kolejnych fot:

Widok ogólny

a24.jpg

Ku mojemu zmartwieniu coś zaczęło wsuwać najokazalszego zoonathusa...nie wiem czy winić za to wszędobylskie robaczki (kiełże?) czy nagłe objawienie jakichś innych niepożądanych gości...

a23.jpg

Czy to też apitasia??

a22.jpg

Lasek "zapowietrzonych" glonów

a21.jpg


http://www.nano-reef.pl/forums.php?m=posts&q=34687

160 L. Octopus 100 - BH, Reef Circulator 2600

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na trzeciej fotce to niestety apitasia, nie masz co panikować każdy z nas na starcie miał ją na skale.


Zbiornik 72L, RO+DI, lampa 4*24w 2*biała 10k i 1*niebieska10k, 1*Fiji Purple, 2*Tunze 6015, grzałka EHEIM 50W, miniflotor + Eheim 3702, sól RED SEA Reef Coral Pro, skała 10kg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.