Skocz do zawartości
Geralt

NO3 po osmozie

Rekomendowane odpowiedzi

W swoim zbiorniku mam 8,3 NO3. Szukając przyczyny z ciekawości zbadałem dzisiaj wodę jaką leję do dolewki. Na ciurkałem sobie 2 ml i okazało się, że test saliferta pokazuje 1 (lekko zaróżowione). Czy to jest oznaka, że żywica, czy inne filtry są do wymiany? Filtry z osmozy i żywice wymieniałem w czerwcu to już pół roku minęło.


Start 19 marzec 2010 ... od czerwca 2015 - OptiWhite 130*80*60h, Sump 140*60*40

Dolewka DIY 60l, 20kg LR, LED Reef Factory 210W, pompa Blue Reff Motion 12K z wylotem loc-line, ATI PowerCone 250iDC, Maxspect Gyre 350 + Jebao RW-15.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A pi x oko ile litrów wody przeleciało od czerwca przez RO/DI ?

Ale to ponad pół roku więc pewnie sporo - i na 90% wina pre filtrów że wyniki dziwaczne.


Pozdrawiam

Skoczek

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli gadam głupoty to proszę o sprostowanie, ale jeśli po systemie RO + DI TDS ma pokazać 000, to nie powinno być tam tyle NO3 aby test pokazał... A na moim filtrze jest napisane aby wkłady wymieniać MAX co 6 miesięcy, więc chyba warto by się nad tym pomysłem pochylić :) Ale sam z niecierpliwością czekam na opinie ekspertów :waving


-UNDER CONSTRUCTION-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#316059 SkoczekPL :

A pi x oko ile litrów wody przeleciało od czerwca przez RO/DI ?

Myślę, że miesięcznie ok 50 litrów, czyli do teraz max 400.

#316063 Gotterdammung :

Jeśli badam głupoty to proszę o sprostowanie, ale jeśli po systemie RO + DI TDS ma pokazać 000, to nie powinno być tam tyle NO3 aby test pokazał... A na moim siltrze jest napisane aby wkąłdy wymieniaź MAX co 6 miesięcy, więc chyba warto by się nad tym pomysłem pochylić :) Ale sam z niecierpliwością czekam na opinie ekspertów :)

No właśnie też mi się tak wydaje. Miernika TDS nie mam, a na zakupach byłem w sobotę i pewnie będę musiał jechać jeszcze raz :waving


Start 19 marzec 2010 ... od czerwca 2015 - OptiWhite 130*80*60h, Sump 140*60*40

Dolewka DIY 60l, 20kg LR, LED Reef Factory 210W, pompa Blue Reff Motion 12K z wylotem loc-line, ATI PowerCone 250iDC, Maxspect Gyre 350 + Jebao RW-15.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem że to dość ciekawe, bo ja np mam 0 no2 no3 już w kranówie, przed osmozą...


-UNDER CONSTRUCTION-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Geralt,

mysle ze nie ma co wydawac pieniedzy, tylko wymienic zywice i jechac dalej. Koszt TDS sie z czasem zwraca:waving


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#316103 Stani :

Geralt,

mysle ze nie ma co wydawac pieniedzy, tylko wymienic zywice i jechac dalej. Koszt TDS sie z czasem zwraca:waving

I tak zrobię.


Start 19 marzec 2010 ... od czerwca 2015 - OptiWhite 130*80*60h, Sump 140*60*40

Dolewka DIY 60l, 20kg LR, LED Reef Factory 210W, pompa Blue Reff Motion 12K z wylotem loc-line, ATI PowerCone 250iDC, Maxspect Gyre 350 + Jebao RW-15.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do pierwszego postu,czemu naciurkałes 2 ml??? do testu saliferta trzeba naciurkac 1 ml


900 l w obiegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#316207 piter39 :

co do pierwszego postu,czemu naciurkałes 2 ml??? do testu saliferta trzeba naciurkac 1 ml

Tak dokładnie użyłem 1 ml, a napisałem mniej więcej bo nalałem do probierki więcej by się lepiej nabierało strzykawką. A nawet przez myśl mi nie przeszło, że ktoś tak zinterpretuje to co napisałem. Brawo za analizę :waving


Start 19 marzec 2010 ... od czerwca 2015 - OptiWhite 130*80*60h, Sump 140*60*40

Dolewka DIY 60l, 20kg LR, LED Reef Factory 210W, pompa Blue Reff Motion 12K z wylotem loc-line, ATI PowerCone 250iDC, Maxspect Gyre 350 + Jebao RW-15.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.