Skocz do zawartości
cviet

300 litrow i pomoc w organizacji

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich forumowiczow

Tu mala solniczka dopiero dojrzewa, a ja juz zamowilem akwarium 300 litrow (120x50x55).

Pod moja szafke moge wpakowac sumpa o wymiarach max. 50x30xile pasuje. Mam akwarium o wymiarach 38x27x30 co daje 30 litrow. Taki litraz bylby zadowalajacy na sumpa pod 300l? Czy nie bawic sie i zrobic nowe?

Nastepnie, zanim posklejaja akwa nalezaloby powiercic dziury, prawda? Jako ze chce aby powrot byl w kominie to dziury musza byc 3. Jakiej srednicy te dziury, napewno bedzie to zalezalo od pompy, wiec i tu pytanie: co polecacie?

Prosilbym tez o jakis sprawdzony projekcik sumpa bo tu u mnie sie nie znaja. Szperalem po necie ale jakos nie moge tego ogarnac.

Z gory dzieki za wszelkie porady.

ort do poprawy,

pkt. 8 Regulaminu


300 litrow: 120x50x55h przod i bok opti, swiatlo 2x150HQI+2x54T5, ok. 40 kg LR, 10kg zwirku koralowego, sump ok.70 l.,odpieniacz LGM 450, obieg Eheim compact 2000, cyrkulacja 2 x Koralia 5200

3881_3881.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#316226 cviet :

Witam wszystkich forumowiczow

Tu mala solniczka dopiero dojrzewa, a ja juz zamowilem akwarium 300 litrow (120x50x55).

Pod moja szafke moge wpakowac sumpa o wymiarach max. 50x30xile pasuje. Mam akwarium o wymiarach 38x27x30 co daje 30 litrow. Taki litraz bylby zadowalajacy na sumpa pod 300l? Czy nie bawic sie i zrobic nowe?

Nastepnie, zanim posklejaja akwa nalezaloby powiercic dziury, prawda? Jako ze chce aby powrot byl w kominie to dziury musza byc 3. Jakiej srednicy te dziury, napewno bedzie to zalezalo od pompy, wiec i tu pytanie: co polecacie?

Prosilbym tez o jakis sprawdzony projekcik sumpa bo tu u mnie sie nie znaja. Szperalem po necie ale jakos nie moge tego ogarnac.

Z gory dzieki za wszelkie porady.

popatrz na innych forumowiczów z takim litrażem na pewno znajdziesz odpowiedz co i jak zdjęcia itd

co do sumpa jak dla mnie zdecydowanie za mały ja mam dużo większy + akwarium 250 litrów i już miejsca brak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok. Napewno przepatrze.

Najpilniejsza sprawa to z dziurami w szkle bo musze to podac szklarzowi.


300 litrow: 120x50x55h przod i bok opti, swiatlo 2x150HQI+2x54T5, ok. 40 kg LR, 10kg zwirku koralowego, sump ok.70 l.,odpieniacz LGM 450, obieg Eheim compact 2000, cyrkulacja 2 x Koralia 5200

3881_3881.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najlepszy to i najprostrza budowa np 3 komory

coś takiego?

1526-sump pop.jpg

to tak na szybko mój jakiś rysunek poglądowy jak kiedyś robiłem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzieki!

Jednak zrobie sumpa nowego na maxymalny wymiar jaki mi wejdzie. Pompa pewnie jakas ok. 3000l a dziury moze cos takiego 2 x 32mm + 25mm?


300 litrow: 120x50x55h przod i bok opti, swiatlo 2x150HQI+2x54T5, ok. 40 kg LR, 10kg zwirku koralowego, sump ok.70 l.,odpieniacz LGM 450, obieg Eheim compact 2000, cyrkulacja 2 x Koralia 5200

3881_3881.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Otwory 2x32 na spływ i rewizję oraz 1x25 na powrót będą ok. Tyle że w zależności od wybranych śrubunków muszą one być nieco większe, więc najpierw wybierz/zakup śrubunki, później wierć otwory (albo chociaż sprawdź w necie jakie powinny być).

SUMP im większy tym lepszy. 30l ewentualnie możesz na dolewkę przeznaczyć, ale może być mało (często będzie trzeba dolewać).

Co do projektu, to ja bym nie kombinował i zrobił jeszcze prostszy od proponowanego przez Apofisa - czyli jednokomorowy. Ja taki mam pod 250l i bardzo sobie chwalę. Jakby co, to w wątku z mojego podpisu, gdzieś bliżej początku, znajdziesz szczegóły co i jak zrobić żeby nie bąblowało i żeby wszystko działało.


250L + SUMP 75L, "Black Python" 120W + 2xHagen GLO 1xATI Blue Plus 24W, Grey Dragon 6000, 2xTunze 6055 z Single Controller 7091 i Y-adapter + Tunze 6025, Deltec AP600, Deltec FR509, dolewka Dr Witt, GHL Profilux Dosing Unit SA 4, RO 75 GPD + DI

http://www.nano-reef.pl/forums.php?m=posts&q=25772

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki Anmor.

Juz myslalem ze wszyscy mnie olali, ale przywrociles mi wiare w to forum.

Dziury narazie poczekaja bo akwa praktycznie gotowe.

Co do sumpa to tak jak widziales - sa pewne limity: 50 x 30 podstawa. myslalem nad 2 komorowym, choc u mnie w sklepach namawiaja mnie na jednokomorowe z gabkami......Najlepiej powiedziec (napisac) zrob sumpa jak masz w tym lub tamtym temacie, ale czasem trzeba zrobic to na miare mozliwosci.

Zastanawiem sie ciagle takze nad przelewem, czylo zadnego komina tylko splyw i odplyw z boku - nie wiem jeszcze.

W kazdym razie wielkie dzieki i czekam na porady, za ktore z gory dziekuje.

ort do poprawy,

pkt. 8 Regulaminu


300 litrow: 120x50x55h przod i bok opti, swiatlo 2x150HQI+2x54T5, ok. 40 kg LR, 10kg zwirku koralowego, sump ok.70 l.,odpieniacz LGM 450, obieg Eheim compact 2000, cyrkulacja 2 x Koralia 5200

3881_3881.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.