Skocz do zawartości
rombi

TUNZE 9002

Rekomendowane odpowiedzi

23 Grudnia kupiłem odpieniacz Tunze 9002 i zamontowałem w akwarium lecz od tamtej pory wydostaje się z niego mnóstwo mikrobąbelków. Sprzedawca powiedział mi że po jakichś dwóch tygodniach to minie bo odpieniacz musi się uregulować. Niestety mija już prawie miesiąc a tu nic się nie zmieniło. Czy jest to powód żebym mógł go zareklamować? Wymienić np.na drugi?


Nano Rafka 84l,Tunze 9002,Koralia nano,Aquael2600,FZN3, 2x55w PC,EHEIM 100W trochę miękkich,błazny,mandaryn,babka,krewetki,ślimaki,kraby,10 kg LS,10kgLR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wiesz nie mam tam zbyt skomplikowanjej techniki zeby cos moglo sie popsuć. A czy dobrze masz go zawieszonego? Poziom wody odpowiedni ? Mam ten model i babelków nie ma, były na poczatku ale mineły (jak długo nie pamiętam).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawieszony jest tak jak powinien. Wiem że nie jest zbyt skomplikowany w środku wiec i zepsuć się nie ma za bardzo co ale mimo wszystko bąbelkuje i to mnie strasznie denerwuje. Gdzieś przeczytałem że ktoś miał taki sam problem z tym modelem i wsadził watę do środka i pomogło,bąbelki nie wylatywały. U siebie tez tak na chwile zrobiłem i pomaga tak na 85% ale nie chcę tam pchać waty bo nie wiem czy czegoś nie uszkodzę. Dla tego zastanawia mnie czy nie zareklamować go?


Nano Rafka 84l,Tunze 9002,Koralia nano,Aquael2600,FZN3, 2x55w PC,EHEIM 100W trochę miękkich,błazny,mandaryn,babka,krewetki,ślimaki,kraby,10 kg LS,10kgLR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mysle, ze (jesli z uzytkowaniem i ustawieniem jest ok) mysisz dac odpienkowi troche czasu; a jak produkcja piany ? z wata daj sobie spokoj, tylko syf bedzie Ci sie na niej gromadzil i spowalnial przeplyw;

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hejka,tez mialem to pienidlo sporo czasu,to naprawde fajny odpieniacz do niewielkich akwa,z produkcji piany bylem bardzo zadowolony,jak masz ustawione to malenkie pokretlo?tym regulujesz ilosc powietrza ,a wiec tez i produkcje suchej i mokrej piany,szczerze polecam ten odpieniacz :waving


bez morskiego akwa tez mozna zyc,:googleye

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ustawiony jest tak że produkuje prawie suchą pianę. Czasem po nocy zauważam w kubku około centymetra brudnej wody czyli wychodzi na to ze i mokrej tez trochę produkuje. Ogólnie był bym z niego zadowolony bo i miejsca mało zajmuje,jest cichy i ładnie pieni tylko te bąbelki.... do szału mnie to doprowadza. Najchętniej oddał bym go i kupił inny nawet ze dwa razy droższy ale nie wypuszczający mikro bąbli. Jeśli uda mi się kupić zestawik z sumpem to problemu nie będzie ale puki co niestety...

orty do poprawy,

pkt. 8 Regulaminu


Nano Rafka 84l,Tunze 9002,Koralia nano,Aquael2600,FZN3, 2x55w PC,EHEIM 100W trochę miękkich,błazny,mandaryn,babka,krewetki,ślimaki,kraby,10 kg LS,10kgLR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A wkladal ktos do tego odpieniacza turbinkę z wiekszą ilością (np.5)łopatek ? czy coś takiego mogłoby polepszyć jego efektywność ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@rombi i jak z bąbelkami? ja swój też już mam prawie miesiąc i wali mikrobąbelkami jak najęty, jak przestawiałem skałę to dość spora poduszka powietrzna się pod nią od niego zrobiła :/

@jjablonskichodzi ci o tą zieloną ?


Moje pierwsze akwarium morskie: 63-Nanorafa z KRK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mikrobombelki nadal są,ratuje mnie tylko wata w dolnej części odpieńka. Zareklamowałem go,byłem z nim w sklepie i stwierdzili że być może pompą jest do wymiany. Mam się do nich zgłosić pod koniec lutego i tak zrobię


Nano Rafka 84l,Tunze 9002,Koralia nano,Aquael2600,FZN3, 2x55w PC,EHEIM 100W trochę miękkich,błazny,mandaryn,babka,krewetki,ślimaki,kraby,10 kg LS,10kgLR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Weź go do góry nogami :D

Wyciągnij trochę wężyk doprowadzający powietrze, na pompe załóż zwężkę następnie rurę przedłużającą i trzymając go w pozycji odwrotnej włóż pompę w zamocowanie. Rura powinna trafić w swoje miejsce, potem jak zamocujesz pompę lekko naciągnij weżyk od powietrza.

Mniej więcej tak to się składało :D

I jak jest dobrze złożony to nie ma bąbleków.

Powodzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sklepie sprzedawca kombinował na różne sposoby i nic to nie dało więc i ja nie będę kombinował. Niech mi wymienią pompę a jak nie to niech dadzą cały nowy. Tani nie był i po coś ta gwarancja chyba jest...


Nano Rafka 84l,Tunze 9002,Koralia nano,Aquael2600,FZN3, 2x55w PC,EHEIM 100W trochę miękkich,błazny,mandaryn,babka,krewetki,ślimaki,kraby,10 kg LS,10kgLR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rozebrałem i złożyłem ponownie, Budowa prosta jak konstrukcja cepa tyle że to nic nie dało:/ więc raczej to chyba nie problem mechaniczny i konstrukcyjny skoro u innych działają poprawnie. Czytając hamerykańskie forum natknąłem się na sugestię iż może to być wynik przesycenia wody tlenem podczas procesu dojrzewania wywołanego przez glony (poprawcie mnie jeżeli bzdury piszę:D ) w szczególności jak jest włączona lampa, obczaję nad ranem po nocy czy bąbluje - teoretycznie nie powinien albo przynajmniej zdecydowanie mniej.


Moje pierwsze akwarium morskie: 63-Nanorafa z KRK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja swój też rozkładałem ze dwa razy,w sklepie też go rozkładali i nic to nie dało więc myślę że trafił mi się jakiś felerny więc go wymienię jak zdążę zanim nie zrezygnuję z akwarystyki morskiej przez te co chwila nowe plagi....


Nano Rafka 84l,Tunze 9002,Koralia nano,Aquael2600,FZN3, 2x55w PC,EHEIM 100W trochę miękkich,błazny,mandaryn,babka,krewetki,ślimaki,kraby,10 kg LS,10kgLR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety cykl oświetleniowy nie wpłyną na redukcję bąbelków :/ po rozbiórce nawet jak by ich więcej się walało po akwarium :/ na szczęście rybek na razie nie planuję wpuszczać więc jakiegoś nagłego problemu nie ma, poczekamy zobaczymy dam mu jeszcze miesiąc czasu na dotarcie się. Sytuacja dość irytująca jak na odpieniacz polecany na wszystkich forach do małych akwariów.


Moje pierwsze akwarium morskie: 63-Nanorafa z KRK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odswieze troszke temat :)

Minal miesiac i zaczal babelki puszczac, pracuje w akwa 42 dzien od zalania, czy na razie nic nie robic, dotrze sie, czy moze cos padlo w nim ? Wczesnie bylo ok, lecialo troszke babelkow, ale teraz duzo wiecej... Ogolnie pieni dobrze...


Cross my path of life and you will find only DEATH...

6d169f8bf8373f2c26918ed260120659u191a864.png

270 + 154 + ATI 8x39w + BM 3.5 + DCT 6000 + 2x RW8 + RW8 (Tunze Rock) + WP25 + Dolewka TMC + Marine Doser ETC...

Aquaforest (PRS) + DSB + Refugium + LS 9kg + DR 10kg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.