Skocz do zawartości
mattino

Aquael NanoReef 30L - pierwsza piko rafa w domu

Rekomendowane odpowiedzi

Polecam tez zamiast gabek do kaskady Chemipure i Purigen - zauwazylem, ze to tez czesty i sprawdzony zestaw do nano 30. Purigen dolozylem po prawie miesiacu i na samym Chermipure wczesniej wg testow parametry byly (i sa) sa stabilne a miekasy (kilkanascie juz :-) sie ladnie rozwijaja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam tez zamiast gabek do kaskady Chemipure i Purigen - zauwazylem, ze to tez czesty i sprawdzony zestaw do nano 30. Purigen dolozylem po prawie miesiacu i na samym Chermipure wczesniej wg testow parametry byly (i sa) sa stabilne a miekasy (kilkanascie juz :-) sie ladnie rozwijaja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio dno mojego zbiornika zaczyna opanowywac dziwne rozowe cos. To jakis rodzaj glona? Na razie jest z tylu akwa, ale jak przeczyszcze piasek to mam wrazenie, ze szybko odrasta w wiekszej ilosci :/

6122-sam_0382b.jpg

6122-sam_0381b.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety wygląda to na cyjanobakterie ( sinice ).


3967620a16878ca2.jpg

60x60x50+sump 57l ,30 kg LR , 10 kg LS, LED Hydra 52 hd+ 2xT5 , jebao cp 25, Deltec 1351 , New Jet 3000 Nowa bańka

Stara bańka - nie istnieje

http://nano-reef.pl/topic/82915-akwarium-4000-l-w-pracy/page__st__20#entry888530

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za link! Jak przegladam te zjdecia to mam wrazenie, ze prawie wszysktie te glony, gdzies mozna u mnie znalezc gdyby sie dobrze przyjrzec ;-)

Po zapytaniu wujka google wiecej na ten temat jestem coraz bardziej przekonany, ze to cyjano. Znalazlem tez swietnego posta, ktorego linkuje dla potomnych:

http://www.reefland.com/forum/reef-aquariums/29456-what-pink-stuff.html#post219244

Nagly wysyp tego prokariota (za wiki ;-) moge chyba polaczyc z przeniesieniem baniaka w inne miejsce i co wazniejsze ze zmiana ustawienia koralii. Jest teraz po prawej stronie za skala i pewno ten zainfekowany obszar mial slabszy obieg. Na szczescie bardzo lekko lezy na piasku i wezykiem szybko mozna bylo prawie calosc zebrac - zobaczymy za pare dni czy szybko odrosnie.

Przy okazji podziele sie moim zaskoczeniem poczatkujacego akwarysty. Po odmuleniu wiekszosci cyjano zobaczylem nagle kawalek nogi kraba. Juz zaczalem byc na siebie zly, ze przez nieuwage pozbawilem go odnoza, ale po odkopaniu reszty okazalo sie ze to caly pancerz Freddiego :-) Faktycznie przez ostatnie dni niewiele biegal po akwarium, ale bylem pewien, ze sie przejadl. Teraz widze tez, ze jest wiekszy i zastanawiam sie kiedy powinno mu sie dostarczyc bardziej adekwatna muszle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Maly update :-)

Przy okazji pytanie: jakie swietlowki polecacie do Nano 30?

6122-sam_0394c.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wklejam pozegnalnego posta w tym watku. Ponizej stan akutalny zbiorniczka.

6122-sam_0450b.jpg

Specem od fotografii akwarystycznej zdecydowanie nie jestem, ale zdjecie oddaje chyba ze kauza calkiem jest wypelniona koralami.

Powodem zamkniecia watku i rezygnacji z nanorafki jest wiekszy zbionik - stojacy obok ReefMax :-)

6122-sam_0452b.jpg

Przywieziony wczoraj osmiomiesieczny zbiornik z dwoma blazenkami i 4 euphyliami. Gdy powoli przeniose wszystkie korale z piko zaloze nowy watek :-)

Pozdrawiam serdecznie!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.