Skocz do zawartości
sewer

Digitata rośnie czy poparzona?

Rekomendowane odpowiedzi

Zbiornik świeżutki (8tyg.) ale parametry dobre :waving

PO4 - 0,01-0,02 (seachem)

No3- niewykrywalne (seachem)

Wapno 500

magnez 1500

kh 8,5

ph 8,0-8,1

zasolenie 1,021

Glony odchodzą...

Digitata trochę podejrzanie mi wygląda

Pierwsze zdjęcie jest jak trafiła do akwarium z 2tyg. temu drugie z dzisiaj. Na drugim widać białe końcówki. Koralowiec stoi pod 2x250W i 4x54w. 28cm nad lustrem wody. Nie wiem czy to wzrost czy może poparzenie.

Polipy ładnie się otwierają.

Co o tym sądzicie?

5796-img_8207.jpg5796-img_8233.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, spoko rośnie. to jest łatwy koral jeszcze go przklenisz prez to że rośnie za szybko ale powinieneś zwiększyć zasolenie do 1,0,23-4, zmniejszyć Ca do 430-450 i Mg do 1350 mniejwięcej.


180x63x60+sump,120kgLR,DSB,BK 200,FR509+ROWA,GroTech Tec III NG+EP IV,Reaktor Aqua Care Turbo 2,2x Koralia8 WaveMaker 4,WaveBox,Tunze Osmplator Universal, Powermodule8x80W,Profilux II Light,2x MiniRedDragon 3500,Chłodziarka AM 1500.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Borsi dzięki za odpowiedz. Mam kalkreaktor i kalkmikser którym uzupełniam wyparowaną wodę. Wkład w kalkmikserze mam z magnezem. W jaki sposób mógłbym obniżyć wapno i magnez? Wyłączyć na jakiś czas kalkreaktor? Kapie mi z niego kropelka na sek. Używam soli TM BA na razie zrobiłem jedną podmiankę 8%.

Jeśli chodzi o zasolenie to stopniowo będę zwiększał na 1,022-1,023

Tu też końcówki białe to wzrost? (Kupiłem z glonem ale było dużo więcej)5796-img_8236.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Reaktora nie ograniczaj, ogranicz mikser. Dolewka niech chodzi bez miksera a mikser na oddzielnej pompce. W ten sposób wyregulujesz Ca. Reaktor bardziej podnosi Kh niż Ca a mikser podnosi Ph i Ca. Co do Mg jeżeli nie dozujesz Mg w inny sposób niż podmiany i wkład w reaktorze to może wyjmij jakąś część tego wkładu bo możesz mieć go za dużo. Co do Histrixa to są przyrosty więc mniemasz się co martwić i powodzenia.

Pozdrawiam.


180x63x60+sump,120kgLR,DSB,BK 200,FR509+ROWA,GroTech Tec III NG+EP IV,Reaktor Aqua Care Turbo 2,2x Koralia8 WaveMaker 4,WaveBox,Tunze Osmplator Universal, Powermodule8x80W,Profilux II Light,2x MiniRedDragon 3500,Chłodziarka AM 1500.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będę ograniczał kalkmikser i obserwował spadek Ca. Po nocy Ph spada do 7,9-8,0 a pod wieczór rośnie do 8,1-8,2. Chciałem mikserkiem to uregulować. Np żeby chodził tylko w nocy i niwelował to wahnięcie. Będę delikatnie eksperymentował.

Dzięki za rzeczową odpowiedz :waving

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba przed podnoszeniem zasolenia, warto sprawdzic testy. Albo urzadzenie mierzace zasolenie.

To raczej malo prawdopodobne, ze przy Ca 500, Mg 1500 i Kh 8,5 zasolenie wynosi jedynie 1,021.:waving


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wioze dzisiaj wodę do zbadania do Oliwiera w Krakowie. Testy na Mg i Ca Salifierd na Kh TM. Aerometr porządny :waving. Stani ,dzięki będę czujny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jaki masz reaktor? I czy sam go ustawiałeś?


180x63x60+sump,120kgLR,DSB,BK 200,FR509+ROWA,GroTech Tec III NG+EP IV,Reaktor Aqua Care Turbo 2,2x Koralia8 WaveMaker 4,WaveBox,Tunze Osmplator Universal, Powermodule8x80W,Profilux II Light,2x MiniRedDragon 3500,Chłodziarka AM 1500.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie pamiętam jaki mam reaktor ale jakiś sensowny... Działa bez kontrolera ph ustawiłem go ręcznie. Około jednego bąbelka CO2 na sek. i kropelka wody na sek. Pojemność około 500ml. na wkład.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#317123 Stani :

Chyba przed podnoszeniem zasolenia, warto sprawdzic testy. Albo urzadzenie mierzace zasolenie.

To raczej malo prawdopodobne, ze przy Ca 500, Mg 1500 i Kh 8,5 zasolenie wynosi jedynie 1,021.:waving

Wodę przetestowali u Oliviera w Kra.

Wszystko sie zgadza tylko Kh 9,9 i NO3 2 im wyszło. Z tym

Ze testy robili saliferdem ale wydaje mi sie ze moj seachem dokladniejszy.

Wiozac tam wodę byłem przekonany ze maja duza hanke a oni tesciki z pudeleczka i liczyli kropelki...

Nawet jak No3 2 to tragedii nie ma :waving

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wodę przetestowali u Oliviera w Kra.

Wszystko sie zgadza tylko Kh 9,9 i NO3 2 im wyszło. Z tym

Ze testy robili saliferdem ale wydaje mi sie ze moj seachem dokladniejszy.

Wiozac tam wodę byłem przekonany ze maja duza hanke a oni tesciki z pudeleczka i liczyli kropelki...

Nawet jak No3 2 to tragedii nie ma :waving

Ile cię to testowanie kosztowało?


Tisze jediesz dalsze budiesz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

15zł za 6 testów. Po 2,5 szt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.