Skocz do zawartości
nowy_zarażony

Czym grzejecie wode??

Rekomendowane odpowiedzi

No wlasnie. Zastanawiam sie nad wyborem grzalki do akwa i mam dylemat. Na poczatku chcialem postawic na Jagera. Wiadomo pozadna, duza firma z zaufaniem. No i ta niemiecka precyzja:) Znalazlem jednak wiele malo pozytywnych komentarzy na jego tamat. A to ze zle zeskalowany a to ze sie zawiesza. No i teraz juz nie wiem jaka wybrac:sad Rowniez wiele osob nie poleca serry czy aqua szuta. O aquaelu nawet nie mowie bo po prostu szkoda slow. Spotkalem sie jednak z bardzo przychylna opinia na temat grzalek skalara, ale nie wiem czy w "morzu" ich szlag nie trafi. A jakie wy macie grzalki? A moze maty? Jakie polecacie?


jeszcze tu wroce:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jaeger 125 Watt do 250 litrow. dziala b. precyzyjnie i nic sie nie zawiesza. juz predzej narzekalbym na aquael ktory ma te niemila wlasciwisc ze gotuje rybki na miekko jak-mu-sie-zapomni-wylaczyc.


userbar548926yr3.gif ______________________________________________________

rekinekoh4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie masz racje. Zalezy jak sie trafi. Kazdej, nawet najlepszej firmie od czasu do czasu zdarzy sie bubel. A czy tan system ktory zapobiega przegrzaniu i pracy na sucho dziala naprawde tak sprawnie??


jeszcze tu wroce:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

owszem, jak jej za cieplo to sie wylacza.


userbar548926yr3.gif ______________________________________________________

rekinekoh4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam w 600litrowym zbiorniku 1 grzałke 150W która mało kiedy sie włacza. Temp utrzymywana przez hqi po nocy ma 25 stopni


"______________________ Akwarium 590l; obieg deltec HLP5250; cyrkulacja Tunze Turbelle Stream kit TS07, MJ 1200; Deltec APF600; 2x HQI 150W, 3 x T8 40W;Mieszacz DIY; NR1000; RO+DI; dolewka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli jak wody wypatuje za duzo to sie nie zjara? Jak myslicie czy 50W Jager do akwa okolo 40l to za duzo? moze lepiej 20W?


jeszcze tu wroce:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Według instrukcji jest do 20-25l pewnie będzie działać dobrze tyle że będzie nagrzewać wodę dłużej to znaczy dłużej pracować Kiedyś jak mi grzałka aquael zagotowała zbiornik i musiałem ją wymienić na inną ale tylko miałem pod ręką tego małego jagera tydzień mi grzała wodę w 100l i nic sie jej nie stało więc możesz spróbować choć radzę ci kupić mocniejszą dla świętego spokoju

na koniec spokojnie kup Jagera to b.dobre grzałki i unikaj firmy aquael:)bo te grzałki nadają się jako paralizatory albo podgrzewacze wody:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

50W jaeger jest do baniakow 25 - 60 litrow. dlugosc okolo 23 cm


userbar548926yr3.gif ______________________________________________________

rekinekoh4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja od ok.2 miesięcy mam Skalara 200W. Działa całkiem dobrze. Dużą zaletą jest łatwość ustawienia temperatury. Wcześniej miałem Serę 300W. Też byłem bardzo zadowolony, dopóki jej nie spaliłem. A przed nią miałem dwa modele Hagena. Ten nowszy był OK.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Hagena Fluval Tronic 200W do... 112L :)

Dobra grzałeczka i mimo że za duża do mojego akwa to dzięki temu praktycznie prawie wcale nie musi pracować.


550L, ATI BM 200, 2x Tunze Stream 6100, Nano Wavebox + UPS, obieg OR3500, 2x80W 2x54W T5 + 210W LED CREE, sciemniane oswietlenie, komputer Profllux II plus EX, sump 110L, filtr z Bio pellets ok 1L, chłodziarka AM500, 65kg LR, 25kg LS, pokolce , błazenki, anthiasy i inne, głównie korale LPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

smk: odpukać, ale gorzej będzie jak zapomni się wyłączyć :/

mi się wydaje że grzenie nie będzie potrzebne, u mnie temperatura nie spada a tylko rośnie (a dziś wsadzam kolejną pompkę, więc trochę ciepełka poleci :))


-- akwa 160L, Biostar Flotor, RO+DI, 6x24W T5, cyrkulacja 2000l/h, sól KENT Marine, LR 25kg Ophiolepis superba, 3x?limak, 9xpustelnik, Z.velifierum, 2xA.occelaris, E.bicolor, A.typicus, Xenia, Rhodactis indosinensis, Lobophyton, Clavularia,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe no tak - ale wygląda na naprawdę dobrze zrobiony kawał sprzętu i ma jakieś tam elektroniczne zabezpieczenia przed przegrzaniem itp.

No ale jak się termostat spitoli to nie ciekawie. Ale spoko jutro podłącze ją do komputerka akwarystycznego więc nie powinno się nic stać moim rybciom z 2 zabezpieczeniami.


550L, ATI BM 200, 2x Tunze Stream 6100, Nano Wavebox + UPS, obieg OR3500, 2x80W 2x54W T5 + 210W LED CREE, sciemniane oswietlenie, komputer Profllux II plus EX, sump 110L, filtr z Bio pellets ok 1L, chłodziarka AM500, 65kg LR, 25kg LS, pokolce , błazenki, anthiasy i inne, głównie korale LPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@nowy_zarażony - jeśli chodzi o grzałęczki skalara, to także słyszałem same pozytywy. Chciałem ją kupić, ale nie mogłem sie na nia natknąc nigdzie. Ostatecznie kupiłem Jaggera 100w do moich 120l. jeszcze nie wiem jak się będzie sprawdzał.

Zawsze można zrobic dodatkowe zabezpieczenie zwykłym termostatem (ok 15 zł zestaw do złożenia) który odetnie prąd od grzałki, przy temperaturze powiedzmy 28C. Jak pisze SMK, co dwa zabezpieczenia to nie jedno. :)

Na twoim miejscu kupił bym skalara


Jeszcze tylko parę tygodni...:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość EmeMems

Ja MAm Tetrę 300 watt x2 na 800 litrów !! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja zakupiłem dziś grzałeczke skalar do mojej rafki :)


360+110-od 15 Grudnia 2006 sprzedam miejsce na reklame (300 znaków) :D www.fastquad.pl- dla morszczaków z nano-reef super zniżki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raffy - witam ziomala :) Niestety ja akwa stawiam w Warszawce ;-)

A żeby było w temacie to ja mam Jagera 200W na 300l


Pozdrawiam Jacek 3_2.gif 370l, sump 100l, 40kg LR, 4*T5 54W DSCF2002.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.