Skocz do zawartości
MateuszD

Tunze 9002 / 9006

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam pytanie do posiadaczy ww odpieniacza, czy w Waszej opinii wystarczy do akwa 50x40x40 (niecale 70 litrow wody), do raczej wymagajacej obsady (sps, + ryby).

Sump nie wchodzi w gre - to nie podlega dyskusji, jedynie co ew daloby sie zrobic, to troche pokombinowac z wymiarami akwa i wyciac z jednej strony panel - tyle ze jakos nie widze innego odpieniacza o malych wymiarach i wyzszej wydajnosci.


pozdrawiam Mateusz

_____________________________________________________________________

140l z panelem, Kessil 360W, Tunze 9012

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tunze 9002 -najlepszy z najmniejszych , i jeszcze AM Turboflotor 500 i Hydor Nano.

Ale czy poradzi sobie u Ciebie - musisz sprawdzić -zbiornik zbiornikowi nie równy.


rafka 112l,Deltec MCE600, ProfiluxII+Ex,Powerbar 6D-D, pompa doz.GHL,2xTunze 6045, dolewka Tunze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mateusz, kosteczkę stawiasz? :waving

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak, a przynajmniej zaczynam juz blizej planowac, powoli sie urzadzam w nowym domu to jakies szkielko trzeba postawic :waving


pozdrawiam Mateusz

_____________________________________________________________________

140l z panelem, Kessil 360W, Tunze 9012

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posiadam takowy w zestawie Tunze Reefpack 200 i wg mnie to jeden z lepszych do takiej wielkości zbiorników tj do 100l :waving.

Przez kilka lat działa bez zarzutu a jedyny problem to padająca mi co 14-18 miesięcy pompa. Ale to raczej z tego powodu że ww odpieniacz jest podłączony przez timer który codziennie wyłącza odpieniacz na noc a te pompy tego nie lubią.

Generalnie polecam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pewnie zdecyduje sie na tunze, bo raczej nie ma na rynku podobnej wielkosci odpieniacza z pompa z wirnikiem iglowym. AM 500 blue tez ogladalem, ale dla niego to ze wzgledow estetycznych musialbym chyba panel zrobic - z AM patrzylem jeszcze na odpieniacz I400 - tylko to juz chyba sporo wiekszy sprzet.

/edit/:

A czy ktokolwiek uzywa odpieniacza Tunze 9006? Wiekszy od 9002 wymiarami, ale poborem mocy tylko o 2W - wydaje mi sie ze to troche overkill - ale strona tunze dobierajaca odpieniacze wlasnie taki podaje dla duzego obciazenia, nawet w kilkudziesieciu litrach. Gabarytowo by mi sie zmiescil chyba, razem z filtrem z zestawu Nano do zbierania filmu z powierzchni.


pozdrawiam Mateusz

_____________________________________________________________________

140l z panelem, Kessil 360W, Tunze 9012

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tunze 9006 nie jest wcale taki malutki jak Ci sie wydaje,razem z filtrem zajma sporo miejsca.

Mysle ze Nano Reef Pack spokojnie styknie,dolozysz najwyzej w filterku phosguard+purigen i Acry bedą jak na zeovicie.

A i mam 1 pytanko,czemu nie baniak 60cm dlugosci co by pasowal pod swietlowki 24w?


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Peniek: oswietlenie bedzie na 99% na LED, a wymiar limituje 'glebokosc' biurka - bedzie stalo rownolegle do krotszej krawedzi biurka - wczoraj robilem przymiarke z kartonowym modelem, i taki wymiar mi wyszedl, ew jeszcze +-5cm na szerokosci i wysokosci wchodzi w gre. Ten 9006 razem z filtrem z Nano ReefPacka zajalby 13x17 vs 13x12 reefpacka


pozdrawiam Mateusz

_____________________________________________________________________

140l z panelem, Kessil 360W, Tunze 9012

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko po co Ci odpieniacz do 500l dla 2-3 malych rybek,przeciez w 70l pokolcow nie bedziesz trzymal?


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no pokolcow to nie, ale po pierwsze dziele te wydajnosc przez 3, a po drugie to przynajmniej kilka rybek tam bym chcial miec - raczej co prawda niewielkich, ale zeby ich bylo wiecej niz 2-3. Pewnie problem bedzie z dostepnoscia, ale pamietam na sasiednim (tym wrogim :waving) forum Lukasz Kur kiedys napisal fajny artykul nt rybek nadajacych sie do malych akwariow, i przyznam ze kilka z nich wygladalo bardzo ladnie.


pozdrawiam Mateusz

_____________________________________________________________________

140l z panelem, Kessil 360W, Tunze 9012

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

200 l,ZEOvit system,AM Turboflotor Multi +aquabee 2000 AS igła.

[KZ:bac,food7,start2,Pohl's K-Balance,Pohl's B-Balance,Coral Vitalizer,Pohl's Xtra]

Balling Fauna Marin z mikroelementami FM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#317612 MateuszD :

...pamietam na sasiednim (tym wrogim :waving) forum Lukasz Kur kiedys napisal fajny artykul nt rybek nadajacych sie do malych akwariow, ...

@MateuszD, Łukasz Kur napisał ten artukuł na nano proszę link jak i na innym forum (ani wrogim, ani konkurencyjnym).

trzeba tylko poszukać.


130x50x40 + 210 l sump , obieg laguna 3500 , cyrkulacja tunze 6055 + 6045 + 6060

oświetlenie 4x 54 w t5 DIY, SHURAN 200

wystartowało Nasze Przejściowe...

SPRZEDAM:

-akwarium 100x70x55, sump, stelaż, hydraulikę;

-lampa DIY 2x150W HQI + żarniki Reeflux;

-lampa DIY 8x T5 39W

-OR 3500

LINK DO TARGOWISKA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nika: to dosc dawno bylo, a wyszukiwarka na tym forum jest jego raczej slabym elementem, jak sie nie wie dokladnie jakich slow szukac, w 2008 jakos przegapilem ten artykul tu, a tam mi sie rzucil w oczy.

A co do wrogosci forow to przeciez sobie zazartowalem, choc co do wzajemnego szacunku uzytkownikow obu forow to roznie mozna myslec, jak sie poczyta troche - ale to juz offtopowanie, ktore nie doprowadzi do zadnego konsensusu.


pozdrawiam Mateusz

_____________________________________________________________________

140l z panelem, Kessil 360W, Tunze 9012

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pojawil sie tez nowy fajny malutki odpieniacz Delteca MCX 300 zastanow sie tez nad nim.

http://korale.pl/product_info.php/products_id/2815


200 l,ZEOvit system,AM Turboflotor Multi +aquabee 2000 AS igła.

[KZ:bac,food7,start2,Pohl's K-Balance,Pohl's B-Balance,Coral Vitalizer,Pohl's Xtra]

Balling Fauna Marin z mikroelementami FM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten nowy odpieniek Delteca jest jak na razie tylko w 1 sklepie w PL, a i info wyjatkowo skape, tzn na jakiej pompie, wirnik pewnie iglowy, ale same wymiary sa dosc spore - on ma 49cm wysokosci, co troche by utrudnialo instalacje - planowalem zamknieta obudowe nad akwarium.

Jak na razie to chyba nowosc, choc zanim faktycznie zaczne skladac akwarium (czyli pewnie za 2-3 miesiace) to moze beda jakies doswiadczenia z tym odpieniaczem.

Tunze w jednym jest trudny do pokonania - ksztalt i kolor, jak na odpieniacze wewnetrzne to pudelkowate ksztalty Tunze wg mnie sa duzo latwiejsze do wkomponowania.


pozdrawiam Mateusz

_____________________________________________________________________

140l z panelem, Kessil 360W, Tunze 9012

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pompa maxijet igielkowa


200 l,ZEOvit system,AM Turboflotor Multi +aquabee 2000 AS igła.

[KZ:bac,food7,start2,Pohl's K-Balance,Pohl's B-Balance,Coral Vitalizer,Pohl's Xtra]

Balling Fauna Marin z mikroelementami FM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ,reefpack 200 nada sie idealnie,ten nowy Hydor pieknie pieni:playing,nawet nie przypuszczalbym :),widzialem je w UK cena 99 funtow,ponoc wystarcza do 250 litrow,lub duza obsada 185 ,az sie chce kupic i sprobowac,dzieki za filmik


350 litrow Rena Aqualife,tunze 4*6045 ,deltec mce 600 turbo,266w t5 mix lps i miekkich

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ten odpieniacz hydora fajnie wyglada, ksztaltem troche tunze przypomina, przynajmniej jest kwadratowy w przekroju, ale dosc spory - to jednak 10x11cm, tunze 9002 to polowa tego.


pozdrawiam Mateusz

_____________________________________________________________________

140l z panelem, Kessil 360W, Tunze 9012

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten Hydor jest fajny i przede wszystkim cichy!Problem tylko taki że go w naszym kraju nie kupisz. Trochę to dziwne zważywszy ze pompy tego producenta są w każdym sklepie:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sciagnac i z usa nie byloby problemu, ale mysle ze sie pojawia i u nas, kwestia czasu. Czy masz taki odpieniacz ze wiesz ze cichy?


pozdrawiam Mateusz

_____________________________________________________________________

140l z panelem, Kessil 360W, Tunze 9012

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pewno sie lada chwila pojawi, podobnie jak nowe odpieniacze HOB Reef Octopus, widze, ze pojawily sie klika dni temu na allegro a w usa byly juz pol roku temu dostepne.


200 l,ZEOvit system,AM Turboflotor Multi +aquabee 2000 AS igła.

[KZ:bac,food7,start2,Pohl's K-Balance,Pohl's B-Balance,Coral Vitalizer,Pohl's Xtra]

Balling Fauna Marin z mikroelementami FM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#318168 MateuszD :

sciagnac i z usa nie byloby problemu, ale mysle ze sie pojawia i u nas, kwestia czasu. Czy masz taki odpieniacz ze wiesz ze cichy?

Nie nie mam - czytałem opinie na reefcentral gdzie porównywali Tunze nano do tego Hydora i ten ostatni lepiej pienił i był cichszy.Miałem tego tunze tylko ze starszą pompą i go sprzedałem bo był za głośny nie wiem jak ten nowy z nowa pompą czy jest głośniejszy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nowe pompy maja w nazwie 'silence', ale nie musi to nic gwarantowac, plus jeszcze zawsze moze sie trafic jakis pechowy egzemplarz :) - tylko jednak tunze 9002 jest 2x mniejszy.


pozdrawiam Mateusz

_____________________________________________________________________

140l z panelem, Kessil 360W, Tunze 9012

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fakt tunze jest malutki idealnie pasował do mojego panela tylko ten hałas mi przeszkadzał w nocy, ciekawe jak ten z nową pompą działa czy jest głośny?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jest glosny bo slychac buzowanie wody wymieszanej z powietrzem. Pompa sama jest dosc cicha.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.