Skocz do zawartości
cris6

test PH salifert jaki to kolor

Rekomendowane odpowiedzi

coś chyba z nim nie teges ... u mnie zawsze kolorek prawie identyczny z kartonikiem (prawie bo troche mniej nasycony ,ale odcień ten sam)

a ten "Twój" to ani w d... ani w oko


+ sump , HQI 150W + 2x T5 24W ,
,111.jpg

http://www.przyczepa4u.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli ten test nie jest walnięty, to niestety taki kolor wskazuje kwaśną wodę. Wiem, bo robiłem próby salifertem ph badając wodę z akwa- kolor był zielonkawy i odciek z reaktora wapiennego, który jak wiadomo jest kwaśny (w stosunku do wody z akwarium), i otrzymałem kolor brudno-żółty.


1200 l Opti-White (263x85x64); 215 kg LR; Pieniek Deltec SC 2060; 2x Tunze 6001 na Multikontroller; 2x Black Python 120W; 1x HQI 250W Reeflux 12000k; 4xT5 Fiji Purple i AM ReefBlue; 2x Lajon. Sól Preis Zalane od 15.12.2009r.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Opisz w punktach jak robisz test.


"Boże, zachowaj mnie od zgubnego nawyku mniemania, że muszę coś powiedzieć na każdy temat i przy każdej okazji." - św. Tomasz z Akwinu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 nabieram do strzykawki 5 ml wody z akwarium

2 przelewam do pojemnika

3 potem dodaje 6 kropli płynu mieszam czekam chwile i tyle

a i jeszcze jedno przy świeżej solance bo właśnie się miesza kolor mam ciemny fiolet

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To test walnięty. A idź do innego morszczaka i zrób jego testem a on Twoim niech zrobi. Zobaczymy co wyjdzie.


"Boże, zachowaj mnie od zgubnego nawyku mniemania, że muszę coś powiedzieć na każdy temat i przy każdej okazji." - św. Tomasz z Akwinu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolor się nazywa herbaciany - tyle jeśli chodzi o odpowiedź na Twoje pytanie.

A jeśli chodzi o test, to niekoniecznie musi być skopany - wg mnie pH masz gdzieś pomiędzy 7,4 a 7,7.

Nie używasz czasem kulek do filtracji?


250L + SUMP 75L, "Black Python" 120W + 2xHagen GLO 1xATI Blue Plus 24W, Grey Dragon 6000, 2xTunze 6055 z Single Controller 7091 i Y-adapter + Tunze 6025, Deltec AP600, Deltec FR509, dolewka Dr Witt, GHL Profilux Dosing Unit SA 4, RO 75 GPD + DI

http://www.nano-reef.pl/forums.php?m=posts&q=25772

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#317749 Amnor :

Kolor się nazywa herbaciany - tyle jeśli chodzi o odpowiedź na Twoje pytanie.

A jeśli chodzi o test, to niekoniecznie musi być skopany - wg mnie pH masz gdzieś pomiędzy 7,4 a 7,7.

Nie używasz czasem kulek do filtracji?

nie kulki wyleciały ale kolor testu jest taki sam cały czas czy to przed kulkami czy to po

teraz jadę na chemi pure elite i purigen ale tak jak pisałem kolor testu zawsze jednakowy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@cris6, zrobiłem swoim testem na pH próbę z rozcieńczonym octem i kolor wyszedł podobny. Więc albo masz pH w okolicy 7:shocking albo raczej na pewno walnięty test. Co nie zmienia faktu, że koniecznie musisz kupić nowy.


"Boże, zachowaj mnie od zgubnego nawyku mniemania, że muszę coś powiedzieć na każdy temat i przy każdej okazji." - św. Tomasz z Akwinu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#317802 Włodzimierz :

@cris6, zrobiłem swoim testem na pH próbę z rozcieńczonym octem i kolor wyszedł podobny. Więc albo masz pH w okolicy 7:shocking albo raczej na pewno walnięty test. Co nie zmienia faktu, że koniecznie musisz kupić nowy.

tak dziś lecę do Oliviera po test i przy okazji sprawdzę ten co mam a jeśli się okaże że okolice 7 :banghead to jak najszybciej się ratować podjadę również do Castoramy po jakiś wężyk do odpieniacza wyprowadzę go na zewnątrz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jakie masz kH? Ewentualnie na szybko to podmiana z 15% jeżeli test pokazuje prawdę.


"Boże, zachowaj mnie od zgubnego nawyku mniemania, że muszę coś powiedzieć na każdy temat i przy każdej okazji." - św. Tomasz z Akwinu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziś będzie podmianka , sól się miesza od wczoraj Kh mierzyłem tydzień temu i było z tego co pamiętam nie całe 9 teraz nie mam jak sprawdzić bo w pracy jestem

no nic na dziś zarezerwowałem sobie czas na sprzątanie sumpa zakupiłem odmulacz to przelecę dno akwarium, poczyszczę co się da, podmienię wodę ,wyprowadzę wężyk na zewnątrz z APF a jutro zrobię wszystkie testy

a co do wężyka to już to przerabiałem kiedyś ale po 2 dniach zatkał się w środku znalazłem robala :waving wężyk wychodził do ogródka a tam pełno wszystkiego co chodzi i lata

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie przy kH 9 lub nawet 8 pH nie powinno tak nisko spaść. No ale czekamy na testy. Najlepiej zrób wszystkie podstawowe jak możesz.


"Boże, zachowaj mnie od zgubnego nawyku mniemania, że muszę coś powiedzieć na każdy temat i przy każdej okazji." - św. Tomasz z Akwinu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla pewności kup test TM. Ten test Sali jest jakiś dziwny. Zawsze trzeba zgadywać odcień koloru z paska. Natomiast TM (ph i Kh) pięknie się barwią i łatwo porównać odczyt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#317825 Włodzimierz :

Teoretycznie przy kH 9 lub nawet 8 pH nie powinno tak nisko spaść. No ale czekamy na testy. Najlepiej zrób wszystkie podstawowe jak możesz.

co do KH to od samego początku z nim walczyłem bo zawsze było niskie dopiero jak zakupiłem dozownik i ABC Tropic Marin - Bio Calcium Liquid wszystko ładnie się podniosło a kolor testów PH zawsze był jednakowy przed dozowaniem i po

nigdy nie był taki jak na pasku

a co do testów TM z chęcią kupię ale jak znam życie to w sklepie ich nie będzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

he a skąd mam wiedzieć wziąłem test do sklepu sprawdziłem i test jest ok w sklepie pokazywał 8 bardzo ładny zielony kolor

zrobiłem właśnie podmiankę 10% odmuliłem delikatnie dno oczyściłem sump, podłączyłem wężyk do odpieniacza i wyprowadziłem na zewnątrz

efekt zrobiłem na szybko test PH i robi się kolo zbliżony do odcieni zieleni zobaczymy za kilka godzin czy to coś pomogło

a co najważniejsze to też moja wina ponieważ czasu rano brak i zajmuję się tym zazwyczaj wieczorem po pracy

wziąłem teraz test przy oknie kolor zbliżony do zielonego w pokoju załączone światło i kolor herbaciany podszedłem pod zbiornik z karteczką i kolor zielony na 8 czyli wiadomo sprawdzać tylko i wyłącznie w świetle dziennym bo widzę że przy każdym innym oświetleniu mam rożne kolory :waving więc jutro w biały dzień mam nadzieję że stwierdzę jakie mam PH

jeśli maiłbym się sugerować kolorem test przy samej szybie zbiornika to jest piękny zielony między 8-8,3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Testy tylko i wyłącznie należy robić przy świetle dziennym.


"Boże, zachowaj mnie od zgubnego nawyku mniemania, że muszę coś powiedzieć na każdy temat i przy każdej okazji." - św. Tomasz z Akwinu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#317960 Włodzimierz :

Testy tylko i wyłącznie należy robić przy świetle dziennym.

no teraz to już wiem zobaczymy co to wyjdzie jutro dzięki wszystkim za pomoc

u Oliviera sklep jest całkowicie bez światła dziennego i testy elegancko pokazują a u mnie winę ponoszą lampy bo są żółte a ja nigdy nie zwracałem na to uwagi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zrobiłem komplet testów

KH 6,7

PH 7,7

CA 420

MG 1410

NO3 0,2

NO2 0

NH4 0

Wszystko Salifert

czy zwiększyć dawkę ABC Tropic Marin - Bio Calcium Liquid obecnie dozowniki podają 30 ml dziennie

czy podbijać samo KH bo mam płyn KH+

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podbij kH na ~8 i tak trzymaj. Zrób wtedy test na Ca i skoryguj w górę bo pewnie Ca spadnie. Wzrośnie też przy większym kH i ph. Reszta jest dobrze.


"Boże, zachowaj mnie od zgubnego nawyku mniemania, że muszę coś powiedzieć na każdy temat i przy każdej okazji." - św. Tomasz z Akwinu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.