Skocz do zawartości
rodzyngit

Pompa igiełkowa Newa BP 1202

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Chciałbym zbudować odpieniacz DIY do 100L i mam pytanie czy ta pompa jest czegoś warta ?

Pompa igiełkowa Newa BP 1202

Pompa odpieniacza z wirnikiem igiełkowym

Pompa wykorzystywana w odpieniaczach firmy Aquarium Systems Skimm 400 i Skimm 800

Dane techniczne :

-maksymalny przepływ wody 1100 l/h

- wysokość podnoszenia 150cm

- moc pompy 18W

http://www.thcskiba.pl/product.php?id_product=493

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powiem tak mam taką pompe i powiem ci że wymiata ,ja mam odpieniacz BOYU DG-1516 i daje rade,:waving


4429_4437.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@rodzyngit,na pewno jest lepsza niz pompa np w tunze 9002,a i wirnik jest do kupienia na miejscu,w tym pienidle co bedziesz robil,dobrze dobrac srednice rury reakcyjnej,odpowiedni wyplyw wody z pienidla i powinna hulac jak ta lala,pozdrawiam grzegorz :waving


bez morskiego akwa tez mozna zyc,:googleye

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#317715 grzegorz.p :

w tym pienidle co bedziesz robil,dobrze dobrac srednice rury reakcyjnej,odpowiedni wyplyw wody z pienidla i powinna hulac jak ta lala,pozdrawiam grzegorz :)

a może ktoś już przerabiał taki temat i ma zwymiarowanego gotowca ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tez myślę o zbudowaniu skimmera DIY by sebastek (ten stożkowy) i mam pytanie od czego zależy wydajność odpieniacza ( szerokości rur, wysokości czy pompy)?. Planuję go zrobić do zbiornika około 300l. Stożek miał by wymiary dół 12cm a góra około 8. Myślę że wysokość około 45 (bez pojemnika na piane). Jaką pompę musiał bym zastosować aby to miało sens?.

orty do poprawy,

pkt. 8 Regulaminu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzialem ze pompa sie znow pojawila jako dostepna, czy ktos ma/mial ja w rekach? Jakie dokladnie ma wymiary?


pozdrawiam Mateusz

_____________________________________________________________________

140l z panelem, Kessil 360W, Tunze 9012

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kto jeszcze użytkuje i może coś się wypowiedzieć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam zapytanie do użytkowników tematyczniej pompy :) jest ona cicha?? w sensie czy da sie przy niej spać jakieś 1,5 metra od łóżka xd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam zapytanie do użytkowników tematyczniej pompy :) jest ona cicha?? w sensie czy da sie przy niej spać jakieś 1,5 metra od łóżka xd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość erni

Miałem tą pompę,do super cichych nie należy bynajmniej ta co miałem ale bardzo głośna też nie jest.Nie ma tragedii w szafce prawie nie słychać.

W miare dobrze pieni jak się dołoży na wirnik igiełkowy mescha, wtedy wydajność wzrasta.W zbyt małym body odpieniacza i małym wylocie ciężko wyregulować.

Kilka zdjęć odpieniacza na tej pompie;

 

Edytowane przez erni (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam tą pompę u siebie i uważam że całkiem cicha jest. Akwarium mam w sypialni i jedyne co słysze to lekkie mruczenie obiegówki i czasem ( jak mi się lekko grzebień przytka - strumyczek w kominie)


-----------------

Przeszłość: 30 litrów, 54 litry

-----------------

AKTUALNIE: 160 litrów w obiegu (128l + 32l w sumpie),LED DIY, 4 blazny,1 pustelnik,4slimole, 15kg LR, różne miękasy, trochę twardych i niefoto ----------

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.