Skocz do zawartości
boft

ReefMax by BofT & Vria

Rekomendowane odpowiedzi

a juz myslalem ze gobis w awatarze zostal zamieniony na nowego pupila :) Ładne nowe stworki. Pozdro!


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

euphylia - bajka :)

PozdrT


zbiornik 90x42x45+sump; odpieniacz Deltec APH525; oświetlenie T5:2x39W+ 90W LED; wystartowało 11.08.2009; moja wiedza dojrzewa razem z akwarium

MOJE AKWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

euphylia - bajka :)

Zgadzam się, rzuca się w oczy na tle całego zbiornika tym swoim odblaskowym kolorem.

Bardzo się cieszę, że udało się ją zdobyć.

luft, dzięki - gobiś nadal w łaskach ;).

Jest jeszcze nowy ryb błazen, ale zrobić mu zdjęcie to jakiś koszmar. Pływa i pływa i pływa...może jakimś cudem się uda :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Blazenek dalej nieuchwytny :] jedynie na zdjęciu ogólnym jako smuga pomarańczu ;). Wczorajsze zdjęcie przed czyszczeniem baniaka, nawet można zobaczyć żerującego mandaryna, któremu ostatnio bardzo zasmakowały mrożonki :):

imgp7567.jpg

Coraz bardziej podobają mi się palythoa, świecą bardzo jasno i jak wyszukałam, chyba noszą dość ciekawą i adekwatną do wyglądu nazwę Nuclear Green Palythoas :D :

gallery_11362_1754_104378.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

parazoa widze ze ladnie sie rozrosly, tuba tez widze dobrze sie ma i to sarco na gorze chyba 2 x wieksze od mojej ostatniej wizyty. U mnie tez wczoraj byly porządki :) pozdro


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja porządki robię w baniaku przeważnie w środy wieczorem :) Tubka od Ciebie bardzo ładnie je i z drobnego malutkiego polipa, ktorego dałeś, zrobił sie jeden duzy i ok 5-6 mniejszych, szybko rosnących. Z korali najmniejszy przyrost jak na razie maja rico i zoa, chociaz zaczynam rico dokarmiac mrozonym solowcem i ladnie go jedzą, wiec może cos przyspiesza z rozrostem. Bardzo ladnie dzieli sie juz caulastrea. Mandaryn po tygodniu obrazonego patrzenia na mrozonki w koncu sie do nich przekonal. Minusem obfitszego karmienia jest to ze i aiptasie szybciej rosna i wurdemmani najada sie mrozonkami zamiast aiptasia ;)

Poluje jeszcze na jeden gatunek sarco, 2 rodzaje zoa (zolte i czerwone), jakies inne rico i grzybki, moze czarna tubke oraz clavularie bo moja padla i na tym zakoncze dodawanie korali u nas w zbiorniku :) przynajmniej w tej jego wersji..


Jest : BofT'owe +/- 288l w obiegu; 2x Maxpect Ethereal + ICV6, AquaMedic DC Runner 3.2, Gyre XF-330, Maxspect MJ- SK400, ~30kg rock, 10kg sand.

Było :  Mój Reefmax - Tunze 9002, 2 x Koralia nano 1600, Newjet1200, 1 x Ati Actinic, Aquablue plus, Aquablue special, ~15kg LR, ~6kg LS - start 13.01.2011 i nowy baniak 20L a w nim troche skałki i żwirku koralowego + krewetka modliszkowa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poluje jeszcze na jeden gatunek sarco, 2 rodzaje zoa (zolte i czerwone), jakies inne rico i grzybki, moze czarna tubke oraz clavularie bo moja padla i na tym zakoncze dodawanie korali u nas w zbiorniku :) przynajmniej w tej jego wersji..

jasne, mów mi jeszcze :p Predzej mi czolg na rece urosnie niz uwierze ze w morszczyznie mozna powiedziec "obsada kompletna" :D


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brak miejsca ja wymusi :)


Jest : BofT'owe +/- 288l w obiegu; 2x Maxpect Ethereal + ICV6, AquaMedic DC Runner 3.2, Gyre XF-330, Maxspect MJ- SK400, ~30kg rock, 10kg sand.

Było :  Mój Reefmax - Tunze 9002, 2 x Koralia nano 1600, Newjet1200, 1 x Ati Actinic, Aquablue plus, Aquablue special, ~15kg LR, ~6kg LS - start 13.01.2011 i nowy baniak 20L a w nim troche skałki i żwirku koralowego + krewetka modliszkowa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mamy kilkoro nowych mieszkańców, lista dość spora ale m.in. pokaźne stadko zółtawych zoa (na prawo na skałce), zieloną ricordee do kolekcji, soczystą clavularię czy czerwoną montiporę. I tak baniak na dzień dzisiejszy wygląda :).

gallery_11362_1754_236269.jpg

gallery_11362_1754_110037.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gdybym powiedział, że widze tutaj maly swoj wklad bylbym głupcem.

po raz pierwszy widze ze z tego gruzowiska zrobiłes cos tak olsniewajacego ze zatkało mi kakao. sliczne :czapki z głów:)


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość AnT

A tuba gdzie ??? :unsure:

patrze i paprze i dojrzeć nie mogę :smile_wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Luft no swoj wklad masz, bo kilka szczepek jest od Ciebie smile.gif Mam nadzieje ze jak sie to jeszcze rozrosnie to bedzie ladniej :) Brakuje mi koloru czerwonego, ale cos mi nie idzie polowanie na czerwone ZOA smile.gif No i zaczyna sie walka z aiptasia :) Przez pewien czas radziła sobie z nia i wyzerala krewetka wurdemmani, ale odkad wiecej karmie bo przybyło ryb, to krewetka ma w nosie jedzenie aiptasii ;)

Ant: W niebieskim swietle ciezko ja wypatrzyć, jest centralnie nad euphylia mniej wiecej w polowie wysokosci baniaka, i zaczyna sie dzielic, takze bedzie juz dwupolipowa czarna tuba ;)


Jest : BofT'owe +/- 288l w obiegu; 2x Maxpect Ethereal + ICV6, AquaMedic DC Runner 3.2, Gyre XF-330, Maxspect MJ- SK400, ~30kg rock, 10kg sand.

Było :  Mój Reefmax - Tunze 9002, 2 x Koralia nano 1600, Newjet1200, 1 x Ati Actinic, Aquablue plus, Aquablue special, ~15kg LR, ~6kg LS - start 13.01.2011 i nowy baniak 20L a w nim troche skałki i żwirku koralowego + krewetka modliszkowa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość AnT

teraz znalazłem :D w powiększeniu zdjęcia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ktoś tu pomyślał o małżonce :)

:czapki z głów:)


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaczęła częsciej pisywac w tym wątku niż ja, wiec wypadało ;)


Jest : BofT'owe +/- 288l w obiegu; 2x Maxpect Ethereal + ICV6, AquaMedic DC Runner 3.2, Gyre XF-330, Maxspect MJ- SK400, ~30kg rock, 10kg sand.

Było :  Mój Reefmax - Tunze 9002, 2 x Koralia nano 1600, Newjet1200, 1 x Ati Actinic, Aquablue plus, Aquablue special, ~15kg LR, ~6kg LS - start 13.01.2011 i nowy baniak 20L a w nim troche skałki i żwirku koralowego + krewetka modliszkowa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nabyliśmy dziś bardzo ładne niebieskie zoa i spieszę się pochwalić, bo na prawdę są efektowne :):

gallery_11362_1754_129117.jpg

a to zdjęcia dla porównania w niebieskim świetle i białym:

gallery_11362_1754_26462.jpg

Przy okazji tubka, która od lutego sporoo podrosła :)

imgp6740.th.jpg

gallery_11362_1754_40333.jpg

A tu kolejne zoa, które nie tak dawno do baniaka przybyły:

gallery_11362_1754_151524.jpg

No i wreszcie błazenek whistle.gifchoć i tak nie ujęty w całości. Jak widać lubią z gobim czasami wspólnie posiedzieć na grzybku ;).

gallery_11362_1754_18767.jpg

I na koniec baniak z dziś:

gallery_11362_1754_147656.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A z gorszych wieści, to mandaryn przestał jeść mrożonki i mocno wychudł, nie wiem jak długo pociągnie... obawiam się ze to mogą być jakieś pasożyty w przewodzie pokarmowym... wcześniej ładnie jadł i nagle stop...


Jest : BofT'owe +/- 288l w obiegu; 2x Maxpect Ethereal + ICV6, AquaMedic DC Runner 3.2, Gyre XF-330, Maxspect MJ- SK400, ~30kg rock, 10kg sand.

Było :  Mój Reefmax - Tunze 9002, 2 x Koralia nano 1600, Newjet1200, 1 x Ati Actinic, Aquablue plus, Aquablue special, ~15kg LR, ~6kg LS - start 13.01.2011 i nowy baniak 20L a w nim troche skałki i żwirku koralowego + krewetka modliszkowa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uzyskałam info, że te niebieskie zoa noszą nazwę African Blue Steel (lub African Hornets) :).

Mam jeszcze najnowsze zdjęcie czarnej tubki:

gallery_11362_1754_13289.jpg

zoasów brązowo-pomarańczowych:

gallery_11362_1754_43995.jpg

i skałki z floridami i yumami:

gallery_11362_1754_35623.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no no szalejecie :) Ładniusi


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no no szalejecie :) Ładniusi

On to w sumie przewidziany nabytek, ale dziś to faktycznie o mało nie zaszalałam, bo chciałam nabyć spooorą skałkę ślicznych niebieskich zoasów (innych niż te ostatnie)wub.gif niestety budżet domowy mnie przytrzymał rolleyes.gif.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.