Skocz do zawartości
-seba-

świetlówki - wypalanie ?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich

Przy rozbieraniu lampy do czyszczenia zauwazyłem, że moje swietlówki nie świecą na całej szerokości szkła świetlówki.

W sumie nie specjalnie zwróciłem na to uwagę ale chyba od samego początku nie świeciły na pełnej długości. Teraz jednak można to dobrze zaobserwować.

Czy Wy też tak macie ? Świecą od 08.2010

Pozdro

Seba


OptiWhite 250l 100x50x50 +sump,T5 6x39W, 2xKoralia3 + JVP101, New Jet 3200, IT 110, Biopaletki, 18 LS, 36 LR moczy i obrasta ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem na czym polega roznica ale musi byc dosc znaczaca, bo np swietlowki arcadii po odpaleniu swieca cale i rowno ale po dopiero kilku minutach swieca z pelna moca. Z kolei swietlowki ATI zapalaja sie najpierw na koncach i dopiero po kilku minutach zaczynaja swiecic na calej dlugosci. moze wlasnie stad Twoja obserwacja ?


Nadchodzi nowe... :lol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To są swietlówki BLAU z erybki. Nie wiem ile trwa czas "po odpaleniu" :) ale wszystkie na tym foto paliły się już co najmniej 2h tego dnia. Wysunąłem tylko plexi do wyczyszczenia.

Pozdr

Seba


OptiWhite 250l 100x50x50 +sump,T5 6x39W, 2xKoralia3 + JVP101, New Jet 3200, IT 110, Biopaletki, 18 LS, 36 LR moczy i obrasta ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Swietlowki sie pala od pali od 5-8 miesiecy w zależnosci od wielkosci, zreguły po tych dniach luxometr pokazuje dosyc wyrazny spadek parametrów, okiem też widać.

Swietlowki gorsze jakosciowo bym troszke wczesniej wymienił.

Co do blau peniek miał i marudził na nie.

Polecam sylvani,ati,AM sprawdzone i nie przeplacasz za nie jak za arcadie np.

A to ze na pełnej dlugosci sie nie swiecą to nie jest objaw przepalania, nowe tez tak maja i w roznych proporcjach.

Natomiast jak jakaś zbyt daleko z tym cieniem wychodzi to obraz zlej jakosciowo swietlowki - tak bym to ujoł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.